Okolice Poznania - wolna dyskusja

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

webek
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:06
Lokalizacja: Koziegłowy
Gadu Gadu: 14324
Tytuł użytkownika: webek
Płeć:

Post autor: webek »

Po 24 godzinach od wyprawy nasunęły mi się następujące wnioski turystyczne;
- szlak czerwony Skoki - Rogoźno (16km) - fantastyczna trasa nawet dla nie wprawionych piechurów. Doskonale oznakowana, poruszanie się po szlaku to dziecinna zabawa w podchody. Chociaż częste wzniesienia i droga z piasku dała mi się mocno we znaki ;)
- szlak czerwony Rogoźno - Wągrowiec (19km) - szlak czerwony jako taki nie istnieje. Gdyby nie Hiskiasz i jego doskonała orientacja w terenie byłoby kiepsko. Przedzieraliśmy się przez lasy, zarośla, łąki, pola... a szlaku jak nie było tak nie ma. Fizycznie nie istnieje i już.
Próbuję namierzyć kto odpowiada za taki stan rzeczy tj. brak oznakowania i fizycznej drogi oznaczonej szlakiem czerwonym na odcinku Rogoźno-Wągrowiec, na razie mam odpowiedź z PTTK Piła o treści mniej więcej takiej "dbamy o odcinek Jezioro Płotki k. Piły - Ujście a reszta nas nie interesuje". Dramat. W internecie znalazłem informację że odcinek Ujście - Chodzież również jest nieoznakowany. Reasumując; nie ma szlaku czerwonego na trasie Czerwonak - jez. Płotki k. Piły. Są fragmenty tego szlaku, z czego na pewno poprawnie oznaczony jest odcinek Czerwonak - Skoki - Rogoźno (potem długo długo nic) i Ujście - Jezioro Płotki k. Piły.
Wnioski osobiste ;) ;
- lepiej uważnie obserwować mapę niż gnać przed siebie,
- warto się zatrzymać i odpocząć chociaż (niestety) wiem że do 60km dziennie jestem w stanie przedreptać. Ale następnego dnia mam problemy z poruszaniem się ;)
- dzięki Hiskiaszowi miałem przemiłe towarzystwo i rozsądnego nawigatora. Gdy idę sam tego rozsądku mi brak, idę i idę a potem się dziwię że jestem nie tam gdzie powinienem być ;)
- gdy wychodzę w teren muszę nauczyć się mądrze odpoczywać. Nie wiem również jak reagować np na pierwsze pęcherze po 25km marszu ale się dokształcę.

Najważniejsze jest to że jestem w 100% na chodzie, myślę że za 10-14 dni pójdę na spokojny spacer do i z pracy tj. 2x 11km ;) Kolejna dłuższa wyprawa za ok 4-6 tygodni, chyba rzucę się na szlak niebieski Dziewicza Góra – Owińska – Ludwikowo – Tuczno – Zielonka – Głęboczek – Sława Wlkp. (37,4 km).

Wczesną jesienią może zrobię jeszcze jedną dłuższą trasę albo zostawię ją sobie na wiosnę 2014r bo to szlakowe 55km i muszę się do tego psychicznie przygotować.
Awatar użytkownika
makaron
Posty: 141
Rejestracja: 05 kwie 2011, 20:19
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Być jak Tarahumaras
Kontakt:

Post autor: makaron »

martyna pisze:
siux pisze: Jak zwerbuję nowego członka, to może prezes wybaczy mi mój brak aktywności :mrgreen:
siux, wisisz ognisko !
Awatar użytkownika
martyna
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2011, 13:33
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz
Tytuł użytkownika: Weissfrau
Płeć:

Post autor: martyna »

weekend 10-11.08 jedziemy rowerami nad jeziora między Bornym a Okonkiem. Wyjazd możliwy już w piątek wieczorem PKP 16:46. Jak jacyś chętni to dajcie znać.
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

martyna pisze:weekend 10-11.08 jedziemy rowerami nad jeziora między Bornym a Okonkiem. Wyjazd możliwy już w piątek wieczorem PKP 16:46. Jak jacyś chętni to dajcie znać.
Na pewno sercem będę z Wami :-) Cały czas się zastanawiam czy jest szansa bym się wyrobił z robotą jaką mam pilnie do zrobienia i podjechał choć na nockę w sobotę. Szanse oceniam na 30% niestety tylko.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

martyna pisze:weekend 10-11.08 jedziemy rowerami nad jeziora między Bornym a Okonkiem. Wyjazd możliwy już w piątek wieczorem PKP 16:46. Jak jacyś chętni to dajcie znać.
A na kolejny weekend... 3miasto! :*
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
webek
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:06
Lokalizacja: Koziegłowy
Gadu Gadu: 14324
Tytuł użytkownika: webek
Płeć:

Turek - Żychlin

Post autor: webek »

Korci mnie szlak pieszy Konin - Turek a dokładnie Turek - Wyszyna - Żychlin, długość: 32,9 km. Zrobię go w jeden dzień - jeszcze we wrześniu.
Trasa jest o tyle ciekawa że trzeba tam dojechać i wrócić (PKS/PKP), są trzy fajne podejścia na górki (164, 165, 191m) a w tym jestem kiepski. Sprawdzę też GPSowe mapy offline które testowałem na telefonie dobre 20h i mam wrażenie że (w końcu) mogę chodzić w zupełnie nieznanym terenie, nawet w nocy ;)
Chcę to logistycznie dobrze rozegrać, wstępnie z Turku ruszę ok 3 rano także będę miał duży zapas czasowy na odpoczynek na trasie i na powrót do domu o rozsądnej porze.
2 tygodnie temu zrobiłem spacerkiem 20km dziennie w ciągu pięciu kolejnych dni więc z formą jest nie najgorzej. Zatem... byle do września ;)
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Re: Turek - Żychlin

Post autor: Hiskiasz »

webek pisze:Korci mnie szlak pieszy Konin - Turek a dokładnie Turek - Wyszyna - Żychlin, długość: 32,9 km. Zrobię go w jeden dzień - jeszcze we wrześniu.
wstępnie z Turku ruszę ok 3 rano także będę miał duży zapas czasowy na odpoczynek na trasie i na powrót do domu o rozsądnej porze.
Kiedy dokładnie chciałbyś iść? Może przy sprzyjających warunkach też by mi się udało wybrać.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
webek
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:06
Lokalizacja: Koziegłowy
Gadu Gadu: 14324
Tytuł użytkownika: webek
Płeć:

Re: Turek - Żychlin

Post autor: webek »

Hiskiasz pisze:
webek pisze:Korci mnie szlak pieszy Konin - Turek a dokładnie Turek - Wyszyna - Żychlin, długość: 32,9 km. Zrobię go w jeden dzień - jeszcze we wrześniu.
wstępnie z Turku ruszę ok 3 rano także będę miał duży zapas czasowy na odpoczynek na trasie i na powrót do domu o rozsądnej porze.
Kiedy dokładnie chciałbyś iść? Może przy sprzyjających warunkach też by mi się udało wybrać.
Wstępnie zarezerwowałem na tę wyprawę wtorek 17 września. Daj znać czy Tobie pasuje ;)
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Re: Turek - Żychlin

Post autor: Hiskiasz »

webek pisze:
Hiskiasz pisze:Kiedy dokładnie chciałbyś iść? Może przy sprzyjających warunkach też by mi się udało wybrać.
Wstępnie zarezerwowałem na tę wyprawę wtorek 17 września. Daj znać czy Tobie pasuje ;)
Tam jakiś szlak turystyczny jest, którym chcesz iść, czy tak chcesz iść jak popadnie? Wspominałeś o kilku górkach. Zdziwiła mnie ta prawie 200 metrowa. Myślałem, że takich wzniesień tu nie ma.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
webek
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:06
Lokalizacja: Koziegłowy
Gadu Gadu: 14324
Tytuł użytkownika: webek
Płeć:

Re: Turek - Żychlin

Post autor: webek »

Tam jakiś szlak turystyczny jest, którym chcesz iść, czy tak chcesz iść jak popadnie? Wspominałeś o kilku górkach. Zdziwiła mnie ta prawie 200 metrowa. Myślałem, że takich wzniesień tu nie ma.[/quote]

Jeszcze chodzę szlakami. Najdokładniejszy opis jest tu; http://www.powiat.konin.pl/pl/225/337/z ... na_-_turek Wg mojej mapy idąc od Turku na północny zachód mijasz po kolei; Księża Góra (158 m), Świerkowa Góra (165m), Złota Góra (187m). Jak widać górki z mapy i górki z opisu mają wysokość różną o kilka metrów. Co ważne po 20km jest Wyszyna http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszyna_%2 ... polskie%29 - zakładam że jest tam sklep i będzie można uzupełnić zapasy.
Wolałbym ruszyć z Turku, mogę tam dotrzeć PKSem który rusza z Poznania tuż po północy. Z kolei na koniec, już z Konina o wiele łatwiej wrócić do Poznania, co godzinę jedzie PKP lub PKS.
Awatar użytkownika
martyna
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2011, 13:33
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz
Tytuł użytkownika: Weissfrau
Płeć:

Post autor: martyna »

Widzę, że część WLKP jedzie na zlot (pięknie :mrgreen: ) , ale ja z racji tego, że jestem unieruchomiona proponuję mizerną namiastkę, spotkania w weekend zlotowy, dla tych którzy nie mogą się wybrać. Może sklecimy choć ognisko jakieś wieczorne ? :-D
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

martyna pisze:Widzę, że część WLKP jedzie na zlot (pięknie :mrgreen: ) , ale ja z racji tego, że jestem unieruchomiona proponuję mizerną namiastkę, spotkania w weekend zlotowy, dla tych którzy nie mogą się wybrać. Może sklecimy choć ognisko jakieś wieczorne ? :-D
Ja od soboty od 8 rano mam zajęcia na uczelni w Bydgoszczy. Jedyny termin jaki by wchodził w rachubę to piątek wieczorem. W ciągu dnia będę uwiązany jeszcze remontem na dokładkę. Za trzy tygodnie natomiast, wybieram się na wyprawę na kilka dni w las. Odkuję sobie :-)
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
martyna
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2011, 13:33
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz
Tytuł użytkownika: Weissfrau
Płeć:

Post autor: martyna »

Mi piątek pasuje. Proponuję stałą miejscówkę cywilizowanych ognisk. Tam gdzie byliśmy jak przyjechały śledzie w osobie Apo i Tomasza. Godzina kolo 19:00. Do chlopaków na priv napisze. Może się zaktywizują. Rafał, daj cynka Makaronowi :-D
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

To ja też poproszę priv. Może wpadne na chwilę.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Mimo, ze nie jestem z Poznania to w ten weekend akurat tam będę na studiach. Więc jak można to ja też chętnie wpadnę.
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Cześć. Witam się oficjalnie, bo to pierwszy mój post. Od razu poproszę też o info na temat spotkanka, bo już od jakiegoś czasu nosiłem się z propozycją takowego, ale mnie nieśmiałość brała. Jak nie wyjdzie mi wypad w Karki to się zjawię.
Awatar użytkownika
katny
Posty: 34
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: katny »

można się dołączyć?
Awatar użytkownika
martyna
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2011, 13:33
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz
Tytuł użytkownika: Weissfrau
Płeć:

Post autor: martyna »

Panowie, info poszło na PW.
Jak ktoś coś, to tego :mrgreen:

[ Dodano: 2013-10-18, 07:41 ]
Prognoza na wieczór całkiem dobra.
http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_ ... e=Pozna%F1
Awatar użytkownika
rossi
Posty: 66
Rejestracja: 12 lip 2012, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: łubudubu,łubudubu
Płeć:

Post autor: rossi »

Pyrogrodzianie chętnie bym Was w końcu poznał :),może jakaś terenowa nocka ,może ma ktoś jakąś swoja sprawdzona miejscówkę ? Jestem otwarty :)
Bushcraft, survival-sposób na życie
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Ja jestem dostępny dopiero pod koniec stycznia niestety.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Ja się regularnie przechadzam po lasach podpoznańskich, raczej ze strony północnej. Gdyby ktoś był chętny na takie kilkukilometrowe spacerki z przerwą na ognisko, to można się zgadać. Nockę też chętnie bym zrobił, ale samemu mi się nie chciało.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Ja bym proponował mini-zlot grupy poznańskiej, powiedzmy w terminie 25.01-26.01.
Forma dowolna, rozumiem że nie wszyscy mają możliwości sprzętowe do spania w lesie zimą.
Niestety nie mam pomysłu na miejscówkę, za mało oblatany w okolicach jestem.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Może ktoś chętny połazić jutro z 3-5h od rana gdzieś po obrzeżach poligonu?
Awatar użytkownika
rossi
Posty: 66
Rejestracja: 12 lip 2012, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: łubudubu,łubudubu
Płeć:

Post autor: rossi »

Morg pisze:Ja bym proponował mini-zlot grupy poznańskiej, powiedzmy w terminie 25.01-26.01.

Wstępnie mi pasuje !

gszurek Jak będziesz miał czas w jakąś sobotę lub niedzielę chętnie się wybiorę bo w piątkowe ranki niestety praca :(
Bushcraft, survival-sposób na życie
Awatar użytkownika
Solv
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Solv »

rossi, gszurek, czy któryś z was pisałby się jutro/pojutrze na mini tułaczkę? Mój kom 696441129. Pozdrawiam :-D
I know what I want
And I say what I want
And no one can take it away
I know what I want.
And I say what I want
And no one can take it away
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”