Zabytki

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Zabytki

Post autor: Morg »

Witam.

Dzisiaj udalo mi sie droga wymiany za napoj wyskokowy produkowany w irlandii nabyc takie oto dwa cuda :

Obrazek
Po lewej kuchenka benzynowa z sojuza bez pompki (napis zostal dodany przed niezbyt rozgarnietego kolege w pracy) po prawej zestaw naczyn turystycznych z kocherem spirytusowym.

Wyglada jak zlom, no nie? Otoz kuchenka ma 39 lat i dziala ( sic! ) wymaga tylko wyczyszczenia, a zestaw ma cos kolo 44-45 lat ;]

Obrazek

A oto zestaw w pelnej krasie :

Obrazek

Skladniki :
Oslona od wiatru
2 garnki
czajnik z pokrywka;]
deska do krojenia
fajerka
palnik spirytusowy
uchwyt do garnkow
malutka miseczka
koszyk na herbate ;]
patelnia ktora moze tez robic za pokrywke

Obrazek
Obrazek

Wszystko sie ladnie sklada "jedno w drugie"

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 22:32 przez Morg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witam :-) według mnie kostka jest niezastąpiona :-) mam 3 i kiedy trafia się okazja to pozyskuje dla znajomych :-P myślę ze flaszka trunku za komplet była bardzo dobrą transakcją .większość znajomych po pokazie jest w lekkim szoku(kontrolowane ognisko pod palnikiem w celu uzyskania ciśnienia)lecz po pierwszym osobistym rozpaleniu wszyscy są zadowoleni mocą i szybkością tego palniczka 8-) . Jak na kopię :oops: zrobioną przez naszych wschodnich sąsiadów :oops: jest bardzo ok :-D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

A masz jakieś oznaczenia dat na sprzęcie? Obawiam się ze ktoś kit Ci wcisnął co do wieku.. jak dla mnie to są lata 80te - sam mam taki zestaw :)
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

nie ma to jak roznoszący się zapach dykty , na polu namiotowym :mrgreen:
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

mgr_scout pisze:A masz jakieś oznaczenia dat na sprzęcie? Obawiam się ze ktoś kit Ci wcisnął co do wieku.. jak dla mnie to są lata 80te - sam mam taki zestaw :)
Oznaczen nie ma ale poprzedni wlasciciel to bardzo wiarygodna osoba.
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Dąb pisze:nie ma to jak roznoszący się zapach dykty , na polu namiotowym :mrgreen:


Witam :-)
na denaturacie nie bardzo to chodzi:584: (uboga kaloryczność) najlepsza jest ekstrakcyjna :p i raczej nie powinno się stosować dykty przemiennie z ekstrakcją (uszczelki szlak trafia :568: ). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

wolf78, nie chodziło mi o kostkę tylko kocher.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

ups :oops: bardzo przepraszam :-)
tak tylko zapobiegawczo napisałem o tej uszczelce :-) .pozdrawiam
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Morg pisze:
mgr_scout pisze:A masz jakieś oznaczenia dat na sprzęcie? Obawiam się ze ktoś kit Ci wcisnął co do wieku.. jak dla mnie to są lata 80te - sam mam taki zestaw :)
Oznaczen nie ma ale poprzedni wlasciciel to bardzo wiarygodna osoba.
pozostałbym jednak sceptyczny, a to z tego względu iż pamietam jak rzucili ten sprzet do sklepu jako nowość... a 50tki nie mam ;)
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Ten zestaw nazywa się "Wisła". Mam dwa takie. Jeden używany a drugi nówka - tylko wyciągnięty z pudełka do obejrzenia. Ten nowy ma 26 lat a ten starszy jakieś 28-29 lat.
Ten nowy zostawiłem na "czarną godzinę" bo spirytus/bimber zawsze można było i będzie można dostać.

Kostki też mam dwie. To są oczywiście rosyjskie podróbki. Jeżeli się odpowiednio o nie dba to dłuuugo posłużą. Należy tylko uważać żeby ich nie przegrzać, bo w przeciwnym wypadku można powtórzyć wyczyn Gagarina. Moje liczą sobie prawie 30 lat.

Do chwili obecnej na dłuższych wyjazdach używam innej rosyjskiej kuchenki - podróbki Juwla. Liczy sobie przynajmniej ćwierć wieku i podczas pracy na pełnym "gazie", po odpowiednim rozgrzaniu, wydaje odgłos startującego odrzutowca. Ale gotuje bardzo szybko.
Awatar użytkownika
MaciekK84
Posty: 119
Rejestracja: 07 lut 2008, 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: MaciekK84 »

Taki zestaw naczyń z palnikiem kumpel ma, kiedyś testowaliśmy to robiąc sobie w lesie... jajecznicę :) Szło to całkiem sprawnie, jedynym problemem było że mały zapas denaturatu w palniku dość szybko się zużywa i trzeba było sprawnie smażyć na 2 raty-jak się skończył szybko wlać nową porcję, odpalić i dalej smażyć ;)
Pozdrawiam!
Maciek

Obrazek
ODPOWIEDZ