Zabezpieczenie miejsca spania przed rozdeptaniem

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

maciosek pisze:...U moich rodziców to dziki ostatnio już do ogrodu przychodzą i ryją. Jedynie ogrodzenie je póki co powstrzymuje przed nocnym wtargnięciem na podwórko.
Jak je znam to znajdą / zrobią dziurę w ogrodzeniu i gotowym się o to założyć :->
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
maciosek
Posty: 55
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:34
Lokalizacja: wawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: maciosek »

Obawiam sie Dźwiedź, ze masz racje ;)
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

BRAT_MIH pisze:Największego w życiu pierta nocą
Ja w roku 88 w woju na warcie mało żem się nie zesrał jak nietoperz przywalił mi w czapkę :mrgreen: z tydzień chyba chodziłem jak bym kija połknął jak coś mi chrupnęło w karku ;-)
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Co tam działka, człowieku, jak się rzuci z szarżą szczur, to się dopiero ucieka. Zwłaszcza mając szerokie albo krótkie spodnie!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

BRAT_MIH pisze: Moje obawy dotyczą więc właśnie czegoś takiego dużego z rogami :p
No ja też się wystraszyłem tego roku. Siedzę na ambonie, jest godz. 4:00, widzę, idzie z coś z rogami. Śniegu nie ma, wiec kontrast slaby. Składam się do strzału, biorę przez lunetę na celownik i ...... darowałem człowiekowi niosącemu (zapewne kradzioną) choinkę życie :p
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Morg, - ależ tam, taki chudy jestem że muszę biegać pod prysznicem żeby mnie woda trochę ochlapała. :mrgreen:
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Zirkau pisze: (...) jest godz. 4:00, widzę, idzie z coś z rogami. (...)
Cholera... skąd wiedzieć, czy ja już rogów nie mam?
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Zakładając, że nie rozbijam się na ścieżce tylko tak jest ok ?
Trzeba się liczyć z tym, że spłoszony zwierz taranuje wszystko co na drodze, niekoniecznie musi to być zwierzęcy przesmyk. Spłoszona zwierzyna nie widzi ogrodzeń młodników itp.
Taki jelonek jak mu postawisz namiot na drodze do wodopoju to go po prostu rozpirzy.
Myślisz Kolego, że taki Chrząszcz jest w stanie staranować namiot czy wiszący hamak??? z tego co wiem nie szuka wodopoju bo nie pije, nawet kropli wody z liścia czy rosy po nocy...
W takim lesie to bardziej bałbym się ludzi jak zwierząt!
Właśnie, dobrze jest obejść teren, sprawdzić tropy i ślady, to raczej "standardowa procedura" leśnych.
Bardziej jednak skupiałem się zawsze na śladach bytności ludzi, resztki jedzenia, flaszki, puszki, sracz papier itp. Ewentualnie urządzenia myśliwskie, ambony, zwyżki, też bym odpuścił. Im głębiej w leśne ostępy, z dala od sadyb ludzkich, jezior, miejsc na ognisko, tym bezpieczniej.
Tak od siebie;
mój patent, niekoniecznie słuszny - nocleg robiłem, a czasem jeszcze robię, zawsze na skraju bardzo dużych pól. Wtulam się w ścianę lasu, kilka metrów od skraju pola. Oczywiście w grę nie wchodzi ognisko, bo ja nigdy go nie palę. Na skrajach pól zawsze znajdziesz kopę większych czy mniejszych kamieni, płaskie długie rowy, wiesz zapewne o czym mowa. Omijamy tylko zwierzęce przesmyki które bardzo łatwo znaleźć bo wystarczy przejść się skrajem pola...
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Na polach pojawia się także zwierz, a co za tym idzie, także myśliwy. Trzeba koniecznie sprawdzić przeciwległą ścianę lasu na okoliczność ambon czy zwyżek. Ale nawet gdy nie stwierdzimy ich obecności, lepiej zaszyć się nieco głębiej. Dlaczego? Może wypowiedzą się ze szczerością myśliwi...
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

RBT masz rację lepiej losu nie kusić. W nocy wzrok płata najróżniejsze figle i coś co jest konarem drzewa interpretuje i dopasowuje do zupełnie czegoś innego już znanego. Nie che mi się wierzyć że Ci którzy strzelali w nocy i w efekcie leżał trup nie rozpoznali celu rozpoznali ale dla nich to był cel oczekiwany i z tąd te tragedie. Ja bym się zaszywał jednak głębiej a dla zwierzyny wystarczy rozwiesić wokół skarpetki po całodziennym dziennym przebiegu.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

no_idea, - skarpetki ? A co na to Konwencja Genewska zakazująca użycia broni masowego rażenia ? :lol:
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

Ja tam żadną konwencją bym się nie przejmował do póki skarpetki są na zawietrznej do Ciebie czy innych biwakowiczów ;)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Te wszystkie opowiastki można porównać tylko do jednego. Jakie gazy trujące są w atmosferze i jak się nie otruć oddychając. A dziadek Staszek, nie wiedząc o tym, głęboko ziewnął, przeciągnął się i poszedł do roboty, jak co dzień, od 72 lat....
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Zirkau, +100 :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie”