Przyroda oszalała

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Poznań - szklanka i -4
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

A u mnie brak śniegu, mgła, mokro, co jakiś czas kropi, mży i na plusie. Brak jakichkolwiek oznak śniegu. Dziwne :D
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Olsztyn -15,3 biało zimno, a śnieg pod nogami trzaska...
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Mr. Wilson, Puchal przesunął temat, teraz mam nadzieję jest w bardziej sensownym położeniu. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Poznań -2 i marznący deszcz. Tak wyglądały relingi kolegi dzisiaj rano - https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 8053_n.jpg. Ja musiałem 2 razy odpalić podgrzewanie przedniej szyby żeby warstwa lodu puściła.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Pod Warszawą podobnie - od 4 rano padała marznąca mżawka, centymetr lodu na samochodzie. Ino ja się nie certolę - farelka do samochodu, 2 kW odpalone, pół godziny i lód stopniał.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Na moje oko - zaznaczam - na moje, tu w zachodniopomorskim po 20 stycznia powinno się zacząć.
Sam siebie zacytowałem ale... no cóż trudno.
Wczoraj wieczorem mżyło. Dziś rano minus 4 i na samochodzie szkło. Czyżby moje przewidywania "rokowały"... myśl z poprzedniego posta??? Tak myślę, że dowali "w moim regionie" z kopyta. Trochę myli mnie dzisiejszy wiatr, wieje bardziej od wchodu, ten nie wróży nic dobrego. Ostry, przenikliwy, potęguje uczucie zimna. Szkoda, że nie mogę/ nie mam czasu postać nad rzeką, poobserwować zmarszczki na wodzie, porównać kolor nieba w jej odbiciu. Siny, niczym zmarznięte dłonie, czy też usta zawałowca, sugerowałby dłuższe ochłodzenie, niższe temperatury. Ewentualnie zachód słońca, kolor owej planety, czy też dym z kominów pobliskiej elektrowni wkomponowany w koloryt nieba i kierunek jaki nadaje ciśnienie, lub nie nadaje go wcale, pozwalając aby ów opar wspinał się pionowo w niebo...

edzia
mówiąc o zachodzie słońca użyłem żargonowej nazwy, coś w stylu - daje planeta, wali z planety itp. Że słońce jest gwiazdą doskonale wiem. Takie info dla gościa który zwrócił się do mnie z uwagą via priva :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2014, 06:45 przez yaktra, łącznie zmieniany 1 raz.
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

yaktra pisze:Ostry, przenikliwy, potęguje uczucie zimna.
To było go posmakować dziś u mnie przy -12 ;-)
Rudyhipis
Posty: 20
Rejestracja: 11 lut 2013, 13:13
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: Rudyhipis »

W Kielcach wczoraj padał marznący deszcz i cały czas żałuję, że mam niesprawny aparat. Wszystko pokryte pięknym lodem! Drzewa uginają się pod jego ciężarem i nie zdziwi mnie jeśli wychodząc z bloku potknę się o jakąś złamaną gałąź. Dziś temperatura koło -4 i jak na razie nie dostrzegam śniegu, sam lód.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

U mnie za oknem -4, pewnie przy gruncie będzie około pięciu. Wieczorem "szkliło" drogi, a teraz zasypało. Śnieg prószy od drugiej w nocy.
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Przyroda oszalała.

Od kilku dni -4 do -6 stopni C, a wciąż pada deszcz, nie śnieg, nie grad a mokry deszcz.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Przed chwilą Pani Wicepremier Bieńkowska powiedziała o niezwykłej, cytuję: "anomalii pogodowej". Zimą spadł śnieg i unieruchomił nam kolej. Szok!
Obrazek
Awatar użytkownika
forestranger
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:56
Lokalizacja: Lasy pomorskie
Płeć:

Post autor: forestranger »

A u mnie nie biało (chociaż mogło bardziej) i nad ranem -10st. Super
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Michal N pisze:Przed chwilą Pani Wicepremier Bieńkowska powiedziała o niezwykłej, cytuję: "anomalii pogodowej". Zimą spadł śnieg i unieruchomił nam kolej. Szok!
aż ciśnie się na usta ten cytat: 'Pani kierowniczko, jest zima, to musi być zimno! Pani kierowniczko, czy ja palę? Ja palę cały czas" :D

Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Ja zobaczywszy po powrocie późnym wieczorem ładnie zeszklone drogi wyciągnąłem łyżwy :mrgreen: Dzisiaj ludziska czasem gdzieś sypnęli piachem/ popiołem "lodowisko", ale na razie ( i na szczęście dla mnie!) mam jeszcze sporo "czystej tafli" ;-)

Można by wręcz przy takich warunkach drogowych się zastanowić, czy zamiast wydawać kasę na piaskowanie i sypanie solą ulic przez odpowiednie służby, tej kasy nie przeznaczyć dla ludzi na łyżwy- wydaje się raz a jeździć można x lat (mam stare skórzane hokejówki po ojcu i jeszcze pojeżdżą długo) :lol:
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Grigor pisze:Ja zobaczywszy po powrocie późnym wieczorem ładnie zeszklone drogi wyciągnąłem łyżwy :mrgreen: Dzisiaj ludziska czasem gdzieś sypnęli piachem/ popiołem "lodowisko", ale na razie ( i na szczęście dla mnie!) mam jeszcze sporo "czystej tafli" ;-)

Można by wręcz przy takich warunkach drogowych się zastanowić, czy zamiast wydawać kasę na piaskowanie i sypanie solą ulic przez odpowiednie służby, tej kasy nie przeznaczyć dla ludzi na łyżwy- wydaje się raz a jeździć można x lat (mam stare skórzane hokejówki po ojcu i jeszcze pojeżdżą długo) :lol:
Mam nadzieję że premier Tusk nie czyta reconneta :) bo zaraz obok obowiązku posiadania alkomatu , będą łyżwy :)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

11-ty marzec
http://www.lasy.gov.pl/o_nas/gospodarka ... e-pozarowe

Dawno tak nie było, aby w marcu było zagrożenie pożarowe w lasach.
Obrazek
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

I gdzie moja fala z roztopów dla kajaczka? :-/
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Michal N pisze:11-ty marzec
http://www.lasy.gov.pl/o_nas/gospodarka ... e-pozarowe

Dawno tak nie było, aby w marcu było zagrożenie pożarowe w lasach.
Zgadza się. Rozmawiałam z jakąś osobą o paleniu liści, że to niby do kwietnia wolno palić. Potem dowiedziałam się, że od co najmniej tygodnia moja siostra ma dyżury przeciwpożarowe w nadleśnictwie.
A mój organizm źle znosi taki marzec :-? Rano jest zimno a potem bardzo sucho. Nawet pokrzywa wolniutko wychyla łebek spoza liści.
Czerwone robaczki łażą pod moim kasztanowcem, takie co w dzieciństwie nazywaliśmy "tramwajami" - ponoć żerują na lipie. Coś im się pomyliło?
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Dziś widziałam pierwszego komara :-( przypominam,że grasują już kleszcze!
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Nie wiem dlaczego ma wygasać skoro przypomniałeś mi nazwę tych robaczków. Niezmiernie dziękuję.
Nie rozumiem dlaczego nazywa się kowal i to bezskrzydły. Dzieci powinny wymyślać nazwy...
W tamtym roku raczej ich nie było albo bardzo mało. O tej porze to rzadkość.

Obrazek

A i tak przyjdzie niedługo załamanie pogody

Na razie u nas jest zbyt sucho na kleszcze, które zapewne są ale na moich psach nie zauważyłam. Ukąsił mnie jeden komar ale w zamkniętym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Już zapowiadali na weekend temp około 0 i śnieg z deszczem.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
ODPOWIEDZ