Delfiny na moim podwórku

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Delfiny na moim podwórku

Post autor: no_idea »

Chyba tu powinna trafić relacja :)
W ostatnim tygodniu kilka razy wybrałem się w teren pochodzić po lisich tropach ale to nie one były głównym akcentem ostatniego piątku. Jadąc wzdłuż Kanału Piastowskiego w kierunku Zalewu Szczecińskiego na jego środku, ok 300m przede mną zauważyłem powtarzające się dziwne, przerywane kilwatery, daszki coś jak na pagonie sierżanta. Przez lornetkę zauważyłem, że środkiem kanału "coś" płynie wynurzając i zanurzając się. Pierwsze skojarzenie od razu przypomniało mi delfiny ale dopiero po chwili uświadomiłem sobie co naprawdę oglądam. Podjechałem na jakieś 100m i oglądałem nieśmiesznie płynącego morświna - ssaka morskiego ekstremalnie zagrożonego wyginięciem! Gracja ruchów, nieśpieszne zanurzenie, wynurzenie, widok przepiękny.
http://www.morswin.pl/index_base.php?Sc ... ews_ID=808
Pomyślałem więc, że podjadę bliżej i nagram go z komórki. Gdy się z nim zrównałem i zatrzymałem samochód Morświn się zanurzył i nie pokazał.
Szkoda, bo byłoby co oglądać :(
Cieszę się, że oglądałem coś co mało komu jest dane.

ps
na nabrzeżu kanału było również 4 podróżników jak żywcem wyciętych z Recona których mijałem, Ciekaw jestem czy są na forum i czy również widzieli delfina ;)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Takiego tematu się u nas nie spodziewałem. no_idea, winszuje spotkania. Niech Ci ban dadzą icon_twisted . Kurde, zazdroszczę
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

czad ;)
Strach się kąpać na zachodzie, ja bym zapewne wszczęła alarm że rekiny atakują! :shock:

edit: tak sobie teraz oglądam foty morświnów i WOW ale słodziaki <3
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

I jaki zajefajny widok jak sobie tak swobodnie płynie pod wodę nad wodę pod wodę nad... stylem delfinka zupełnie jak nie na zawodach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie”