Okazje, promocje i inne takie...

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Ed

Post autor: Ed »

Mam model Wz.23 , kilka krotnie próbowałem go naostrzyć i kiepsko mi to z nim wychodziło, z innymi z nożami daję sobie radę , ten stawił opór i wygrał, zbiera kurz na półce.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Jeśli ciężko Ci idzie bo jest wysoko hartowany to chyba dobrze.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Miałem 10 Kopromedu, rewelacyjny nóż, świetnie trzymał ostrość. Początkowo podobno były robione z 440C. Sprzedałem go, gdyż wtedy nastawiony byłem na taktyczność, a ten się błyszczał w słońcu jak psu jajc.a. Mogłem go zmatowić i byłoby po problemie. Jakaś dziewczyna kupiła ojcu na prezent. Wspomniany scyzoryk kupiłem swemu synowi swego czasu, tak, jak wspomniał Ed - plastelina nie do naostrzenia. Innych noży tej firmy nie miałem, więc trudno mi oceniać. Ponoć tańsze modele trzaskali w ChRL.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Im bardziej stal miękka tym łatwiej się ostrzy, nie wiem jak można napisać "plastelina nie do naostrzenia". Wytłumaczysz mi to?
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Ciągniesz z jednej strony, poprawiasz z drugiej i znowu masz szlif tylko z jednej strony. Taka mięciocha, że się szlifu obustronnego nie da zrobić. Nie mówię o tym co proponowałeś, ale takie bywają plastelinowe stale.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Wtedy trzeba dopasować ostrzenie. Wiadomo że inaczej będzie się ostrzyć s30v a inaczej jakąś nisko hartowaną 1075.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Pingwiniak pisze:Im bardziej stal miękka tym łatwiej się ostrzy, nie wiem jak można napisać "plastelina nie do naostrzenia". Wytłumaczysz mi to?
Ja nie wiem jak to wytłumaczyć, ale wiem że istnieje. Miałem w ręku kilka noży i nie wiem jakbym nie ostrzył to nie chce być ostre! Jednego zupełnie zjechałem podczas takiego ostrzenia. Co z tego, że świeżo po naostrzeniu zdaje się dość ostry, jak krojąc pomidora czujesz już zmianę w ostrości na "tępe".
Ed

Post autor: Ed »

Podczas ostrzenia, na całej długości ostrza powstaje wiór, zawsze po przeciwnej str. do tej, którą ostrzysz :-x i ganiasz się z tym wiórem, po obu stronach ostrza :mrgreen:
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Od jutra w Auchan jest suszarka do owoców/warzyw/mięsa, niestety to MPM Product, ale na suszarkę jest 3 lata gwarancji jak by co :p Chyba 60zł o ile mnie pamięć nie myli.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Te suszarki MPM są spoko. Mam taką kilka lat i sprzedałem ich tony. Nie ma na to za dużo reklamacji
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

ja też z mpm'a korzystam od lat. Proste jak cep i bezawaryjne. Warto brać.
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Może miałem pecha bo wszystko co miałem z MPM wysiadło w ciągu roku :p
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Zaszczepiony zakupem suszarki przez forum udałem się do Auchan, ale gdy popatrzyłem na nią i posłuchałem jej pracy zdecydowałem się na suszarkę Botti FD - 770. Troszeczkę droższa ale z regulacją temp, 5 tacek i ciszej pracującą. Nadmuch od dołu, czy lepiej ? tego nie wiem, ale już suszą się w niej jabłka i gruszki, cichutko sobie szumiąc.
Obrazek
Zdjęcie zapożyczone z netu (może mnie nie oskarżą)
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

nadmuch od dołu - jak dla mnie gorzej... mniej równomierny rozkład temperatury w całym urządzeniu. W MPMie nadmuch górny punktowy kanałem w dół i powrót rozbitego powietrza poprzez półki daje (moim zdaniem) mniejsze wahania temperatury i bardzo równomierne rozprowadzenie powietrza. Do tego ewentualne skropliny lub po prostu "syf" nie gromadzi się w elementach elektrycznych (mając element grzewczy na dole, wszystko co kapnie to zostanie - MPMa wrzucasz do zmywarki a pokrywka która jest grzewcza zawsze jest czysta. Kolejną kwesti jest całkowita prostota - moja ma tylko włącz/wyłącz, grzej/nie grzej. Ma się tu co popsuć?
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

W Lidlu
Power Tape firmy 3M za 12,50 zł - 50 metrów - dziś kupiłem bo mi się kończyła, ale ta z 3M trzyma jak szalona, miałem wcześniej jakąś nie markową, teraz widzę różnicę, kolosalna!
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

nicco - ile kosztuje dokładnie?


PS: Zaspamuję, Taśma (naprawcza jakiś czas temu była w Biedronce za 10zł, potem przecenili na 3zł. Pojawia się co jakiś czas. Taśma jest ze 3x lepsza od Power Tape. Jak coś złapie tak trzyma i trzyma. Złamałem kijek w górach, obkleiłem taśmą, łażę z nimi do dziś... Dużo mocniejsza od PT, i ma lepszy klej.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Ja wkleilem jaką szuszarkę mam i dzęki której robie najlepszą szuszoną sarninę ;]
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

kamykus, ta moja "Botti" kosztowała 99 zł, ale tak jak napisał Bubel może lepsza byłaby tańsza z górnym nawiewem (? ?)
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Uważaj z tym Botti, mamy w sklepi ich wentylatory, 10% w ogóle się nie uruchamia, jakieś 35% wraca po tygodniu na gwarancji. Patrzyłem na inne ich produkty i ogólnie słabo to wyglądało.

P.S. Nie zgub rachunku/gwarancji.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Dzięki za ostrzeżenie :) będę pamiętał o rachunku. W Auchan,ie facet powiedział, że nigdy nie mieli żadnej reklamacji, więc może i ja nie będę musiał reklamować (oby) :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Od kilku lat mam suszarkę Zelmera, kupowałem 2 sztuki (jedna dla teściowej) w Makro, chyba 90zyli/szukę. Żadnych problemów, jesienią chodzi to miesiąc non stop. Model poniżej:
http://photos03.istore.pl/20108/photos/big/6164680.jpg
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Ed

Post autor: Ed »

Wczoraj zakupiłem suszarkę MTM, coś pięknego :-D i jestem już po pierwszym suszeniu :-/ moja małżonka wysuszyła mi głowę... co za badziew kupiłem :cry:
Ach te baby... . Na pierwszy rzut pójdą śliwki, w tym roku obrodziły nad podziw, gałęzie łamią się pod ich ciężarem :shock:
Będę też musiał ruszyć w knieje , jest pełnia, lub jak to mówi mój kolega ,pewnia', jakiegoś mięsiwa by nasuszył ;-)
Przeczekam tylko pełne księżyca :roll: na bakier jestem z wampirami...
shiwax
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:12
Lokalizacja: kielce
Płeć:

Post autor: shiwax »

Wczoraj zakupiłem MTM, właśnie suszę "Kolczaki Rudawe" zobaczymy jak przejdzie testy.
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

shiwax pisze:Wczoraj zakupiłem MTM, właśnie suszę "Kolczaki Rudawe" zobaczymy jak przejdzie testy.
Piotrek a to nie będzie gorzkie jak suszona kurka? Nie lepiej zamarynować?
ślepy herbu ślepowron
shiwax
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:12
Lokalizacja: kielce
Płeć:

Post autor: shiwax »

Nie wiem Jerzy, sprawdzimy jakie wyjdzie. Wedle wszelkich informacji aromat ma słaby daleki od innych grzybów, smak to dopiero sprawdzę.
ODPOWIEDZ