Siemanejro!

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Siemanejro!

Post autor: Manhood »

Witam. Jestem Kamil i mam 18lat :P. Mieszkam niedaleko Warszawy. Moja historia z tematyką survivalową zaczeła się 2-3 lata temu. Na początku było to oglądanie programu z BG na discovery. Następnie był jeszcze ''Czlowiek który przetrwa wszystko'' coś takiego, i to dzięki niemu tak naprawdę zaczełem się tym'' interesować''. Za sobą nie mam jeszcze zadnej wyprawy survivalowej, jednak niedlugo pewnie przyjdzię na to czas. Uwielbiam jazdę rowerem i tym sposobem spędzam wolny czas w weekendowe niedziele. Jakiś czas temu napotkałem się na parę bardzo ciekawy blogów, i jakimś przypadkiem wyladowalem tutaj. Może mi ktoś powie czy chociaż dobre blogi wyszukałem. Ja w tematyce survivalu jestem zielony, sporo czytam a nie chce czytać jakiś glupot. Blogi które czytam :
UniversalSurvival,BUSHCRAFTczlowiekzbuszu,survivaltech,EDC-ekwipunek dzwigany codziennie Może polecicie coś ciekawego?
Awatar użytkownika
Draco
Posty: 50
Rejestracja: 29 kwie 2013, 23:41
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 8763430
Płeć:

Post autor: Draco »

Pozdrawiam ze Stolycy :P

Polecam serdecznie wyjście w dzicz na noc. Zobacz z czym to się je. Weź sobie plandekę, karimatę, śpiwór i ciepłe ciuchy. Praktyka praktyka praktyka :)

Powodzenia i niechaj Ci będzie u nas dobrze :D
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

Nie wiem czy jestem przygotowany na pierwsza nockę, tak od razu z grubej rury:D.
Dzięki dzięki, myślę że będzie mi się z wami dobrze ''współpracowalo''

[ Dodano: 2014-09-15, 20:08 ]
Nie wiem czy jestem przygotowany na pierwsza nockę, tak od razu z grubej rury:D.
Dzięki dzięki, myślę że będzie mi się z wami dobrze ''współpracowalo''.
W moich okolicach lasy bardziej slużą jako wypiska śmieci :(
Awatar użytkownika
Draco
Posty: 50
Rejestracja: 29 kwie 2013, 23:41
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 8763430
Płeć:

Post autor: Draco »

Ale jeździsz na rowerze ;) to bierz go, 30 km w dal na pewno ogarniesz sobie jakieś ciekawe miejsce. Poszukaj sobie różnych sposobów rozniecania ognia, poćwicz je, to możesz nawet w ogródku :P.

No i czytaj forum, to skarbnica wiedzy tworzona przez nas dla nas.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Zapraszamy nie tylko w sieci
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

No trochę się rowerkiem poruszam :D Z tym ćwiczeniem to bardzo dobry pomysł.Forum jeszcze nie ogarniam zbytnio, za dużo wszystkiego na jak jeden raz ;p.


Greenshadow dzięki za zaproszenie :) W weekend planuję wycieczkę rowerową lub pieszą po Nadbużanskim Parku Krajobrazowym. O ile wyzdrowieje :(
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Witam :)

Spoko, pierwsza nocka zawsze jest pierwsza :-P Ale po niej będą już kolejne, ani się obejrzysz.

Życzę powrotu do zdrowia!
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

Pierwsza nocka zawsze jest trudna do zrealizowania, to ten pierwszy raz. Muszę się odważyć na nią: P Dziękuję na pewno się przyda :)
Awatar użytkownika
pasikonik
Posty: 139
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:06
Lokalizacja: górny śląsk
Płeć:

Post autor: pasikonik »

heloo
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Witam
Obyś był jak "jamochłon" i pochłaniał forum ręcami i nogyma ;-)
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

Pochłaniam wszystkim co się da :D
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Qasz, a nie lepiej życzyć koledze, by "umysł miał chłonny jak gąbka a wzrok bystry niczym wzrok sokoła"? 8-) Bo widzisz, taki jamochłon co pochłonie, to wydali, o zgrozo, tym samym otworem :-P A widzisz, że Manhood wziął sobie Twą radę do serca :-D
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

niszka pisze:co pochłonie, to wydali, o zgrozo, tym samym otworem
Właśnie tak siostro Niszko! Bowiem on najpierw pochłonie, strawi, a następnie wyrzyga teksty i idee zbędne - pozostanie w nim tylko czysta esencja bushcraftu ;-)
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

Qasz dobrze by tak było żeby została tylko czysta esencja bushcraftu
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

I takoż będzie, zobaczysz, szczególnie na zlotach jest tyle płynnych esencji że wiedza sama wchodzi do głowy :lol:
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

Jak zrobię prawko i kupię sobie jakieś ferrari to wpadne na zlocik :)
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

To spraw sobie jeszcze jakiś pokaźny namiot, żebyś miał nim gdzie parkować :-D
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

Będzie stał on pod golutkim niebiem otoczony matką naturą:p
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

No niee, a jak Ci jakiś żuraw nakida na szybę? :P
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

W sytuacji awaryjnej będę zmuszony ją umyć. Ale wolałbym ten czas przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego.



Mam do was pytanie. I z tego co zauważyłem zaraz dostanę w łeb za ''lenistwo''. Mam jakiegoś tam multitoola nie jest żaden markowy czy coś w tym rodzaju ale póki co musi mi wystarczy. Mianowicie szukam noża z stałą głownią, moje myśli padają na morkę i teraz co jest już trudniejsze którą? Szukając na forum zaciekawił mnie model Companion Heavy Duty MG Carbon.
Teraz parę pytań dotyczące aktualnego modelu :
1. Jak wygląda ostrzenie?(jestem w tym temacie kompletnie zielony) Więc nie wiem co i jak więc pewnie z początku będę ją oddawał poprostu do ostrzenia do fachowca.
2. Jak o taki nóż trzeba dbać?
3. Czy to ''dobry'' model Morki?
4. Czy pochwa ma ''zabezpieczenie'' przed wypadnięciem noża z pochwy?

Pytania zadaję tutaj ponieważ gdzie bym nie czytał to każdy ma inny sposób, a jednak wolałbym coś ''sprawdzonego''
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Manhood pisze:Pytania zadaję tutaj ponieważ gdzie bym nie czytał to każdy ma inny sposób, a jednak wolałbym coś ''sprawdzonego''
Jeśli liczysz na to, że tutaj nagle każdy jeden radzący w 100% zgodzi się z przedmówcą, toś naiwny :-D zastanów się przede wszystkim czego od noża oczekujesz i dopiero szukaj takiego, który będzie w stanie sprostać stawianym mu wymaganiom. No i faktycznie strasznie wygodnicki jesteś, skoro takiego pytania nie zadasz w odpowiednim dziale, a właściwie, skoro po prostu owego działu gruntownie nie przejrzysz, bo to pytanie zadawane było już przez X osób. Obawiam się, że tu nikomu nie będzie się chciało produkować. Tym bardziej, że wątki przywitalne nie mają długiego żywota i prawdopodobnie żaden spec w temacie noży tu nie zajrzy.

dot. 1: no więc, fachowców Ci u nas dostatek :P a jak się spikniesz z którymś na jakiś wypad, to na pewno z chęcią Ci pokaże, jak to się robi ;)
dot. 2: bardziej niż o zwykłą stal nierdzewną. Odpowiedz sobie na pytanie, czy ów nóż będzie Twoim cacuszkiem, które będziesz każdorazowo po użyciu przecierał szmatką, czy na ostrzu znajdziesz np. smalczyk z poprzedniego zlotu i roczny pasztet :mrgreen:
dot. 3: pojęcie cholernie względne i prawdopodobnie nikt nie udzieli Ci jednoznacznej odpowiedzi, jakiej oczekujesz. Musisz zdefiniować swoje potrzeby, zastanowić się, do czego Ci to. Moja mora companion służy mi do ostrzenia patyków, względnie batonowania, tak dobrze, jak do krojenia chleba i otwierania kabanosów 8-)
dot. 4: do takiej plastikowej pochwy nóż wchodzi "ciasno", ma ona od środka wyprofilowaną "blokadę", która na pewno zapobiegnie swobodnemu wysunięciu się z niej noża.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Ja polecam ci jednak nóż z nierdzewki, bo jak napisała Niszka:
niszka pisze:które będziesz każdorazowo po użyciu przecierał szmatką
nie zawsze człowiek o tym pamięta, a węglówka uwielbia pokrywać się rdzą.
http://kolba.pl/noz-mora-bushcraft-oran ... 10141.html
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

A ja polecam sklepy kolegów z forum LINK
Awatar użytkownika
Draco
Posty: 50
Rejestracja: 29 kwie 2013, 23:41
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 8763430
Płeć:

Post autor: Draco »

I kolega GawroN dobrze gada :D

Nie trzeba wydawać niewiadomoile na pierwszy nóż, zwłaszcza, jak się człowiek dopiero zaczyna bawić. Ja od dawna mam Mora Companiona i jakoś do wszystkiego w zupełności mi wystarcza ;). Tematów o nożach, technikach ostrzenia itp to jest w sieci na pęczki.

Polecam serio zagłębić się w odmęty internetów ;). YouTube Twoim przyjacielem jest :) na przykład to ;)
Manhood
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:54
Lokalizacja: wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: Manhood »

No jak dla mnie wydać 150zł na pierwszy nóż to trochę przesada. Kupie taki i ma leżeć w szafce?
Chyba kupię more companiona, dużej straty nie będzie. Wybiorę się na jakiś zlocik, z kimś na jakiś wypadzik to coś się poduczę w sztuce ostrzenia tego narzędzia. A o nóż to raczej dbał aż tak ze po każdym użyciu mam go pucować to nie bardzo. Może dobre na pierwszy tydzień a potem to już odpadnie.


Czasem moje lenistwo popłaca. Wielkie dziękuję za te wypociny. Dla każdego po browarku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”