Gdzie wolno/nie wolno rozbić namiot na terenie Polski?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Na Podkarpaciu (w innych województwach praktycznie wcale) czasem widuję namioty w takich miejscach. A weekendami też beemki, golfy i grille. Zwłaszcza jeśli są w okolicy/na drodze to zbiorników wodnych.
Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 55
Rejestracja: 09 paź 2014, 16:49
Lokalizacja: Gda
Tytuł użytkownika: F jak Fabian
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Fabian »

Mr.Bogus pisze:Ale te informacje są już od dawna dostępne np.:

Miejsca biwakowania:

http://www.czaswlas.pl/obiekty/?p=3&zw_ ... &x=41&y=18

Miejsca na ognisko:

http://www.czaswlas.pl/obiekty/?p=3&zw_ ... &x=44&y=13

Do tego wyszukiwanie na mapie:

http://www.czaswlas.pl/index/?id=c81e72 ... 89cc14862c
Niestety, na znanym mi już wcześniej portalu - Czas W Las, nie ma informacji na temat miejsc na ognisko w lasach okalających trójmiasto - konkretniej Gdańska. A przynajmniej ja takich nie widziałem i nie widzę nadal.
Także nie, takie informacje nie były wcześniej dostępne.


Co do miejsc parkingowych w lasach wokół trójmiasta to jest różnie. Nigdy tam nie spałem właśnie z powodu częstych odwiedzin lokalesów. Rzadko widywałem tam grilujących czy piknikujących, ale to może być specyfika niedalekiej obecności morza.

Natomiast poza okolicami Trójmiasta, śpiących pod wiatą na parkingu leśnym kilka razy spotkałem.
Jeszcze nie nadziałem się na nieprzyjemnych ludzi. Chociaż sam w sumie nigdy tam nie nocowałem. Jakoś chyba za mało ustronne miejsce. ;/
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

Fabian pisze: nie ma informacji na temat miejsc na ognisko w lasach okalających trójmiasto - konkretniej Gdańska. A przynajmniej ja takich nie widziałem i nie widzę nadal.
Także nie, takie informacje nie były wcześniej dostępne.
Co do miejsc parkingowych w lasach wokół trójmiasta to jest różnie. Nigdy tam nie spałem właśnie z powodu częstych odwiedzin lokalesów. Rzadko widywałem tam grilujących czy piknikujących, ale to może być specyfika niedalekiej obecności morza.
To zupełnie nie moje rejony. Faktycznie nie widać tam miejsc wokół gdańska. Chociaż w całym województwie 45 się znalazło:

http://www.czaswlas.pl/obiekty/?p=3&zw_ ... &x=35&y=20

Jakoś nigdy nie wpadłem na pomysł aby spać w lesie koło dużego miasta, czy też jakiejś miejscowości np. letniskowej. Zwykle wybieram góry i odludzie.....
no, ale nie wszyscy mają blisko w góry :-?
Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 55
Rejestracja: 09 paź 2014, 16:49
Lokalizacja: Gda
Tytuł użytkownika: F jak Fabian
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Fabian »

Tak w góry daleko.
A w bliskich okolicach miasta tez nie spałem. Co innego wieczorne ognicho. ;)
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Polecam Nowy Dwór Wejherowski i jezioro nieopodal. Można się legalnie rozbić i palić ognisko. Ładne miejsce, czysta woda, w tygodniu praktycznie nie ma ludzi (w sezonie i w ciepłe weekendy niestety jest ich trochę). Miejsc do odpoczynku (wiaty itp) jest sporo w TPKu a i zapaść w nasze trójmiejskie lasy i nocować można niezauważenie - nie pezeszkadza bliskość miasta przy tak sporym leśnym terenie. Zapraszamy kiedyś z nami na przechadzkę, to sam się przekonasz :-)

[ Dodano: 2015-03-05, 08:27 ]
A legalnie palić ognisko w Gda można np. w Parku Regana.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 55
Rejestracja: 09 paź 2014, 16:49
Lokalizacja: Gda
Tytuł użytkownika: F jak Fabian
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Fabian »

A tak faktycznie, w Parku Regana można. ;)
Jakoś wyleciało mi z głowy.

Mówisz, Nowy Dwór Wejherowski? Patrze, że to całkiem przyjemna okolica. :) Będę musiał się tam wybrać przy najbliższej okazji.
stan
Posty: 12
Rejestracja: 25 mar 2014, 05:08
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: stan »

Ma ktoś doświadczenie w nocowaniu w namiocie wokół Świętokrzyskiego Parku Narodowego?
Planuję przejść od Św Katarzyny do Nowej Słupii i w tych okolicach nocować.

Koszt noclegu ma decydujące znaczenie.
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

Na jedną noc chcesz szukać pola namiotowego, zwłaszcza jak koszty mają decydujące znaczenie?
Do przejścia masz raptem 20 km, to spacerkiem na jeden dzień. Baaardzo spacerkiem na dwa.

Nie mówię, że koniecznie musisz rozbijać się w Parku Narodowym 8-) ale zaraz przy granicy parku jest sporo nieużytków rolnych z wolna porastających samosiejkami.
Jak kilka razy byłem w tych "górach" :D to nigdy nie przyszło mi do głowy szukać pola namiotowego.
Teraz ze dziwieniem stwierdziłem, że nawet są: :shock:
http://swietokrzyskie.pl/nocleg2.php?rodzaj=camp
stan
Posty: 12
Rejestracja: 25 mar 2014, 05:08
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: stan »

Mr.Bogus pisze: Do przejścia masz raptem 20 km, to spacerkiem na jeden dzień. Baaardzo spacerkiem na dwa.
Planuję wybrać się z czteroosobową rodziną, każdy bilet/opłata mnożona przez cztery daje poważną kwotę nad którą trzeba już się zastanowić. Dla tego unikam pól namiotowych a rodzinny, czteroosobowy namiot ciężko zamaskować.
Prędkość osiągana przez mojego synka w zeszłym roku niewiele przekraczała 2km/h. Nie wiem czy dwa dni starczą.
Mr.Bogus pisze:zaraz przy granicy parku jest sporo nieużytków rolnych z wolna porastających samosiejkami.
Za tę informację Ci dziękuję.

Rdzenni mieszkańcy nie czynią trudności?

(Może i głupie pytania, ale dopiero zaczynam wędrować z namiotem i pojęcia nie mam gdzie bezpiecznie/bezmandatowo nocować.)
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Apo pisze: [ Dodano: 2015-03-05, 08:27 ]
A legalnie palić ognisko w Gda można np. w Parku Regana.
Litosci...Park Rergana???
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
ODPOWIEDZ