Starożytne pozostałości, koty i piękna wieś

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Starożytne pozostałości, koty i piękna wieś

Post autor: miśka »

Niżej parę zdjęć z wyjątkowego miejsca.
Jakiś miesiąc temu całkiem nieoczekiwanie wylądowałam na Cyprze.
Na szczęście coś przeszkodziło mi zapakować rower, bo spłonęłabym z pewnością. Wrześniowe temperatury to było istne piekło. Do ostatniego momentu myślałam, że wyspę zaszufladkuje do miejsc "ogarnięte, raczej nie wracać".
Do ostatniego, ponieważ wspaniałe, ostatnie 24 godziny spędziłam w uroczych okolicach Pafos.

Kierując się w strone portu już z chodnika można zauważyć dziury i jamy nęcące swoim wnętrzem ;) To ogólnodostępne bizantyjskie katakumby, z zachowanymi korytarzami, pomieszczeniami, freskami i mozaiką.

Obrazek

Obrazek

na samej górze, latające jaszczury mogą odwrócić uwagę od pięknego widoku na Morze Śródziemne i starożytne pozostałości teatru.

Obrazek

Nieopodal miasta fundamenty z okresu neolitu oraz repliki tych domostw. Troche jak uboga jurta.

Obrazek

kotopułapka na twierdzy portowej

Obrazek

Obrazek

Wysoko ponad Pafos trafiłam do Sokratesa. Typek studiował w Anglii i twierdzi że już nigdy nie zamieszka w mieście. O 6 rano ruszyliśmy na farmę, gdzie miał zająć się konikami. Temperatury późniejszych godzin nadają się tylko do sjesty ;) Okazało się że farma jest dość rozległa i pełna dojrzałych i soczystych fig, limonek, winogron i migdałów <3

Obrazek

Została nam chwila przed wyjazdem i Cypryjczyk zaproponował że pokaże mi dom, który buduje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobno wydał nie więcej niż 500 euro ;)
Ściany ugniatał z gliny, piasku i słomy. Dużo znosił, brał od sąsiadów. Zostało mu tylko zamontować panele słoneczne oraz podciągnąć antene do internetów.
Bajka :579:
Sokrates ma w planach zasadzić plantacje i być jeszcze bardziej niezależnym.
Ostatnie bilety jakie widziałam na Pafos z Gdańska kosztowały 100 złotych ;)

Zapraszam na fb gdzie wrzucam czasem małe relacje z podróży https://www.facebook.com/wedrolnieta
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Całkiem fajny domek. Ale wymaga dużo wyrzeczeń i indywidualnych rozwiązań. To jest kłopotliwe jak się samemu nie ogarnia wszystkiego.
Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2009, 10:18
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: muzyczka »

Nie widać zdjęć...
ODPOWIEDZ