Plecaki wisport - Raccoon

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

gruspecnaz
Posty: 56
Rejestracja: 14 kwie 2009, 16:53
Lokalizacja: Katowice
Gadu Gadu: 2856035
Tytuł użytkownika: ....
Płeć:

Plecaki wisport - Raccoon

Post autor: gruspecnaz »

czy ktoś miał do czynienia z plecakiem Raccoon 85 l wygląda ciekawie i dobre materiały są użyte w jego wykonaniu przynajmniej tak piszę producent

[ Dodano: 2010-03-07, 20:31 ]
tu jest link do strony producenta http://www.wisport.com.pl/index.php/ple ... we/raccoon
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

plecak ostatnio macałem


jest ciekawy, w każdym razie teraz jest modle z tego roku, a na stronei www starszy


różnią się tym że ten nowy ma wiecej molle


co jeszcze chciałbym zauwazyc to ze pojemnosc 85 l liczona jest razem z tymi bocznymi kieszeniami
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

posiadam takowy. Model już na 2010. Nie był jeszcze testowany w terenie ,ale wrażenie robi co najmniej bardzo dobre. Świetny kontakt z firma przy zamówieniu bezpośrednio z wisportu
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
grzelmat
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:52
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: grzelmat »

jak gadałem z goścmi z wisportu na targach turystycznych to mi powiedzieli że plecak do ówczesnej postaci został zmieniony po sugestiach żołnierzy z 1 PSK
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 15:25 przez grzelmat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

grzelmat pisze:jak gadałem z goścmi z wisportu na targach turystycznych to mi powiedzieli że plecak do ówczesnej postaci został po sugestiach żołnierzy z 1 PSK
dokładnie nawet był jakiś kartonik przy plecaku z informacja o tym, ponoć testowali w Afganistanie :)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Prowler jak opinia po sezonie o raccoonie :lol: . Może jakaś recenzja. Zbieram kaskę na model 45 i wciąż się zastanawiam czy warto.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Może się coś pomyśli. Ogólnie nie maiłem wcześniej plecaka tego typu więc nie mam do czego porównywać ,ale jestem bardzo zadowolony
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Parametry to se można przeczytać na ichniej stronie.
Napisz coś tak na "chłopski rozum". Czy wytrzymały na twoje oko. Czy wygodny. Jakość/cena. itp.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Boungler
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boungler »

Jak widzę temat dość stary ale nie wiele odpowiedzi...
Mam Raccoon'a 85L (teraz wymieniam na czarny), wszystkie możliwe szwy wykonane bardzo dokładnie. Nie ma nitek i zakamarków w których zauważyłem niedoróbki. Jeżeli chodzi o wygodę to trudno rozmawiać o tym co się lubi, może tak:
- jego największą zaletą jest system regulacji stelaża i PAS. Na początku to nie wychodzi ale pas jest chyba tutaj największym atutem.
- dostosowany do camelback'a nie tylko przez kieszeń na zasobnik ale i układ zapięć do prowadnicy ustnika.
Projekt Boungler - survival końca świata
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

Ja posiadam Wisporta ale model Ranger (32l) . Domyślam się że materiały z których jest wykonany mój plecak oraz wspomniany w temacie Raccoon są takie same. czyli bardzo dobra cordura.
EasyRider80
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2014, 12:03
Lokalizacja: Warsaw City
Płeć:

Post autor: EasyRider80 »

Mierzyłem w sklepie Raccoon 85 l, model na 2014 r.
Miałem wrażenie (przy obciążeniu go ok. 12-15 kg), ze ciężar opada/opiera się na górnej części pośladków. Oczywiście pas biodrowy był prawidłowo umieszczony i zapięty na biodrach i cały system nośny prawidłowo wyregulowany. Sprawdzał to także fachowiec z działu plecaków.

Mam pytanie do użytkowników Raccoonów.
Czy Wy także macie takie odczucia przy noszeniu tego modelu i czy daje się to uczucie jakoś zniwelować, coś zmienić.

Mierzyłem także Deutera i takiej sytuacji nie było.
Awatar użytkownika
rossi
Posty: 66
Rejestracja: 12 lip 2012, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: łubudubu,łubudubu
Płeć:

Post autor: rossi »

Pytanie do Wielkopolan ,gdzie w naszych rejonach można na żywo podotykać porownać plecaki raccoon85 i Reindeer 75.
Bushcraft, survival-sposób na życie
Awatar użytkownika
wilk
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:37
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: wilk »

Kopek, pozwolę sobie odkopać. Kupiłeś może ten plecak? Też przymierzam się do raccoon 45 i chciałbym poznać opinie :)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

nie kupiłem
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Ja kupiłem ostatnio bardzo okazyjnie 65 L Racona.Odrazu napisze ze gdybym miał położyć cene sklepowa to bym plecak odesłał na zwrot.Jednak Janysport jest dużo wygodniejszy
Awatar użytkownika
wilk
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:37
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: wilk »

No cóż, trochę się już napaliłem na ten plecak i mnie ostudziłeś... :) Muszę zobaczyć go na własne oczy i podjąć decyzję. Dzięki za wypowiedź :)
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Napisze tak.Ma moim zdaniem zbyt wąskie oraz krótkie szelki.Tzn poduszki szelek.Oraz sam plecak 65L waży dobrze ponad 3 kg.Czuc że jest ciężki.Moim zdaniem cena 799 zł jest pomyłką...
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Militarny, spoko
molle, spoko
też myślałem nad Wisportem, tyle że coś tańszego niż Raccoon, bo to killer ta cena.

w sumie na ten moment mam zamiar wybrać się do Decathlonu żeby spojrzeć na te wynalazki:
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00838.html
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00843.html
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 55655.html
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00839.html

Nie jestem co prawda pewien tego typu, ale jak pomacam, to może się zdecyduję. Miał ktoś do czynienia z tymi plecakami ? Warto ? Konstrukcja jak na turystyka wydaje się ciekawa i praktyczna.

ps: z Wisportów może jeszcze bym patrzył może Wildcat, bo ma naprawdę fajną konstrukcję. A już totalny wypas to ShotPack z plecami odpinanymi, ale to już dla specjalsów faktycznie, nie dla mnie. Kto mnie zna ten wie, czemu nie chcę takiego kolosa :-D
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Specjalsi nie noszą wisporta.Nie wiem kto propagande zasiał
Obecnie dostają plecaki Noma 55 L oraz 100 L.
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

ok, może lepiej będzie napisać "specjalsów" ;-)
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Cześć
Mam racoona 85 (i dwa inne plecaki wisportu), ja sobie akurat chwalę, używam od ok. 5 lat na wypadach powyżej 4 dni lub na biwaki gdzie biorę dużo gratów (na krótsze wypady mam wisport quark 45 i sparrowa 30).

Dla mnie plecak idealny :-)
Waży swoje (pusty coś około 3,3kg ale mi to nie przeszkadza, mnie nie interesuje ultralight :P) ale za to jest pancerny (cordura), pojemny i wygodny. Mnóstwo możliwości troczenia (rakiety, kije, manierka, kurtka itp.)
Dwa lata temu zimą w Norwegii ( niosłem na plecach 25kg (tyle pokazała waga na lotnisku) - zero obtarć, dobrze przenosi obciążenie na biodra.


Jak lubisz pancerny sprzęt, na którym można polegać to polecam :-)

Zdjęć z nim na plecach mam mało bo to ja przeważnie robię fotki :-)

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wilk
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:37
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: wilk »

kubush, dzięki za wypowiedź :)
vojwoj
Posty: 75
Rejestracja: 17 maja 2011, 20:56
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: vojwoj »

Przyszła na mnie kolej. Mam raccona 45 3 sezony.Dokupiłem do niego2 9 litrowe kieszenie. Ogólnie jestem zadowolony. Uzywam go w akcjach do 5-6 dni Lekki nie jest ,ale daje pewność ,że wytrzyma. Wkładałem do niego obciążenia do 39 kilo i było nieźle. oczywiście system nośny nie dorównuje temu z TT, ale daje radę. Zaleta jest system Molle gdzie można skonfigurować sprzęt wg potrzeb. Ja mam 2 kieszenie 9 litrów, apteczkę zrywalną no i nieraz ładownice do hk 416, nieraz także mapnik i inne:).
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Z tym ciężarem własnym plecaka to jest tak, że porządnie wykonany i co najważniejsze wygodny plecak musi ważyć.
Miałem Wisporta racoona 85 na jednej wyprawie i stwierdziłem,że jest za ciężki - sam w sobie. ok. 3 kg
Kupiłem plecak Golite który jest bardzo lekki - ale nie jest wygodny.
Ale na poważniejsze zadania kupiłem deutera, który waży prawie tyle co racoon 85. Więc w sumie wyszło na to samo, a tylko energię straciłem.
vojwoj
Posty: 75
Rejestracja: 17 maja 2011, 20:56
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: vojwoj »

mnie wystarcza . był ze mną i w Polsce, i w Alpach. Nie planuję zmiany. jeżeli potrzebuje większy (a raczej nie potrzebuję) to biorę z pracy TT field packa
ODPOWIEDZ