Opowieści ogniskowe

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Hakas pisze:
yaktra pisze:w moim guście to;
Korda - Wadera
Tytus Karpowicz nie napisał Wadery...
Tylko tyle :-/ myślałem, że więcej do czytania będzie.
W bieżącym tygodniu córa natrafiła na "Waderę" i "Rudogrzywą - córkę Wadery". Chociaż przyniosła obie książki z myślą o mnie, nie przyjąłem tego z entuzjazmem; teraz jestem jej za to wdzięczny. Kiedyś czytając nie usiedziałbym w miejscu, teraz czułem to wewnętrznie. Książki są naprawdę dobre i polecam je. Piotr Korda wykazał, że szczenięta psa domowego mogą być karmione przyniesionym w żołądku pokarmem przez samicę lub nawet samca, jak u wilka czy likaona. Stwierdził też korelację czasu przebywania suki w gnieździe i wieku najmłodszego szczenięcia, a także temperatury zewnętrznej (podobny przypadek opisał N. Tinbergen w przypadku ciernika trójkolczastego). (dane z Wikipedii)
Znajomość tematu - wilczych zwyczajów i ich anatomii - widoczna jest w książce. Był weterynarzem i prócz tych dwóch książek napisał też inne o zwierzętach. "RUDOGRZYWA ..." jest o stopień lepsza od "Wadery" i wyjaśnia m.in. przyczynę, dla której Brodaty wraz z rodziną żyje samotnie. Książka pozostawia różne pomosty do kontynuowania tematu. Dlaczego ich nie położył i czy to dobrze, czy źle? Nie wiem. W każdym bądź razie cieszę się, że Pan Korda te książki napisał.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Gryf pisze:Wspinaczka na górę
Daleko w naszym południowo - zachodnim kraju znajduje się wioska indiańska, na rozległej pustyni za nią wznosi się wysoka góra. Zdobycie góry uważano za wielki wyczyn i wszyscy chłopcy we wsi pragnęli tego dokonać...
http://reconnet.pl/viewtopic.php?p=8810 ... 8a489#8810

Tę piękną gawędę-legendę E. Th. Setona można kupić w języku czeskim we wrocławskiej księgarni. Malutka książeczka ozdobiona świetnymi grafikami. http://czeskieklimaty.pl/ksiazka/stoupa ... 76,111,129 .
thaz
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:14
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Post autor: thaz »

Zajrzałem z ciekawości i od razu przykleiłem się do opowiadań kolegi Hakasa i innych,
to się nadaje na kawałek fajnej książeczki - czy ktoś gdzieś kiedyś o tym pomyślał?
Czapki z głów panowie!
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

2013-04-30,
Szkoda, że wątek wygasł, choć znając "Recona" może Hakas coś jeszcze napisze, jak tu na forum mawiają "odświeży kotleta" pisząc ciąg dalszy...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
thaz
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:14
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Post autor: thaz »

Szkoda :D Pisząc posta wyżej nie spojrzałem na wcześniejsze daty - ostatni post - środek 2013 :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opowieści ukryte w szumie drzew”