Hak do auta

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Hak do auta

Post autor: kermitttt »

Temat nie do końca forumowy, ale wrzucam, może ktoś będzie chciał zrobić coś podobnego i będzie miał jakieś pytania to chętnie pomogę.
Od dłuższego czasu drażnił mnie brak możliwości wygodnego targania rowerów, a szkoda mi było tylko dlatego zmieniać auta, więc zamontowałem hak do swego obecnego golfa 5.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozostaje przegląd, wbicie w dowód i wyrobienie trzeciej tablicy.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

nieźle, szacunek (szczególnie ciekawi mnie jak prąd doprowadziłeś?)
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Plus od akumulatora, założyłem też bezpiecznik 15 A. Jest kilka fabrycznych przejść, oczywiście zaślepionych. Ja wybrałem otwór nad pedałami i dalej po progu, przez kanapę i lewy bok bagażnika. Do tego oczywiście moduł,wpięty w wiązki, który oszukuje sieć CAN, tak, że komputer nie wyświetla żadnych błędów oświetlenia z podpięta dodatkową tablicą świetlną.
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Wygląda na poprawnie wykonaną pracę.
Czyli to hak tylko na bagażnik do przewozu rowerów? Przyczepkę nim pociągniesz? A co z wpisem do dowodu rejestracyjnego?
Krótko i na temat.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Hak jest uniwersalny oczywiście. Mi chodziło o rowery, ale przyczepkę też targnąć można. No tak jak pisałem, pozostaje zrobić przegląd i z zaświadczeniem do wydziału komunikacji. Co może okazać się największym problemem, bo u mnie się tam dostać to pół dnia z głowy:/
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

jeśli zmieni się ustawa jak ma się zmienić to niedługo wystarczy tylko wizyta u diegnosty i on wpisze Ci do Cepiku hak ;)
dowodu teoretycznie od czerwca i tak nie będziesz musiał wozić ;)
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Luz, już wbiłem i zamówiłem 3 tablicę, ale to o czym piszesz mnie zastanawia od jakiegoś czasu/ Jeśli do tego dojdzie, to policja będzie miała dużo więcej pracy, bo do każdej stłuczki, gdzie ktoś nie ma papierów przy sobie, będą wzywani:/ Łatwiej zadzwonić po patrol, niż samemu patrolować kogoś po papiery.
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

i tak jak mnie ktoś stuknie to wzywam policje, od tego są, za to pieniądze biorą, a już mi się kilka razy zdarzyło szarpać z ubezpieczalnią o odszkodowanie.
ogólnie papiery i tak woże w aucie, al to dobra opcja jak ma się 3-4 pojazdy nie tzreba pamiętać o papierach i tak dane są w cepiku :)
druga sprawa mocno offroadując na moto czy autemzawsze się boje że papiery po kilku topieniach będą nie do odczytania, a tak? problem z głowy
do tego łątwiej będą wyłapywać buble z kombinowanymi papierami
ODPOWIEDZ