Jezioro (Węgliniec/Zgorzelec)

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Jezioro (Węgliniec/Zgorzelec)

Post autor: Walker95 »

Na jednodniowym wypadzie z kuzynami natknąłem się na bardzo ciekawe miejsce.

Na satelicie (GoogleMaps) zobaczyłem jezioro, stosunkowo niedaleko od miejsca gdzie wysiedliśmy z pociągu (najmłodszy kuzyn 10, starszy 13 i najstarszy 15 lat: nie chciałem ich męczyć żeby nie narzekali) więc pomyślałem:
"Pewnie jakiś ściek. Ale ok, pójdziemy, chłopaki będą mieli radoche. Przy okazji zobaczę czy to nie jest fajne miejsce na coś poważniejszego."

No i poszliśmy.
Okazało się że bardzo się pomyliłem.

Bajoro w lesie miało być "prawie do przeskoczenia", takie bagno - a okazało się, że znaleźliśmy naprawdę porządne jezioro!

A nawet więcej:
- dosyć czyste (jak na nasze zachodnie jeziora nizinne)
- na tyle czyste, że pływają w nim ryby (spotkaliśmy dziadka niosącego w siatce dobre 2 kilo okazałych płotek)
- żadnej cywilizacji: zabudowań, domków, bramek, baraków. Czysto - tylko tory przebiegające obok (pociąg raz na godzinę, może dwie). Nawet pomostów dla wędkarzy na brzegach! Po prostu jezioro w lesie.
- żadnego zaludnienia - przez cały dzień: 8:00-16:00 - natknęliśmy się tylko na dwie młode panie (14-16 lat) które dotrzymały nam przez pewien czas towarzystwa.
(No ok, głównie mi :roll: )
- Da się pływać: ani zbyt nie śmierdzi, ani nie schodzi skóra. A woda rozgrzana słońcem ;-)


W dodatku na jeziorze jest bardzo spora wyspa. Z jednej strony daje piękny widok na dwie największe tafle jeziora, a z drugiej da się na nią dostać przez 5-6 metrowy pas wody.
(Trzeba tylko dodać że roi się na tej wyspie od mrówek.)


Na zalew mi to nie wygląda, bo w niektórych miejscach na środku da się namacać nogami muliste, ale wyraźne dno - więc za głębokie nie może to być.
Brzegi też opadają zwykle raczej spokojnie.


Nigdy nie byłem wcześniej w takim miejscu - i nie przypuszczałbym, że znajdę coś takiego w moich brudnych, zasyfionych wprost okolicach.
A tu proszę - coś takiego i w dodatku odludnione - żadnych kąpielisk czy młodzieży polskiej.

Tutaj macie link do dokładnej lokalizacji:
KLIKNIJ TUTAJ (Google Maps)

A tutaj kilka zdjęć z tego pięknego miejsca:
KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ŻEBY JE POWIĘKSZYĆ

Roślinność przybrzeżna
Obrazek

Bezpośredni widok z naszego miejsca [całodniowego] wypoczynku: na środku widać sterczącą na środku jeziora wysepkę (stałego lądu na niej praktycznie nie ma), a po prawej stronie zaczyna się ta wielka wyspa (porządnie zarośnięta i naprawdę spora)
Obrazek

Robimy na obiad pyszny...
Obrazek

ROSOŁEK KNORRRRrrrr :roll:
Obrazek

A tu jeszcze raz spojżenie na największą taflę jeziora (jedna, nieco mniejsza jest za nami, druga za wyspą (trochę na lewo, nie widać jej na zdjęciu) a środkowa po lewej (pomiędzy większą wyspą a miejscem, gdzie stoimy)
Obrazek



Mieliśmy frajdę.
Jak ktoś będzie gdzieś zawijał w tamte okolice - polecam odwiedzić :-)
Jeszcze raz link do lokalizacji na google maps: TUTAJ




POZDRAWIAM!
Ostatnio zmieniony 08 lip 2010, 13:44 przez Walker95, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Miejscówka bardzo ładna.
Brzegi to piach, glina czy torf? Bo jeziorko kolorem wyróżnia się wśród sąsiednich.
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ ... riant=ORTO
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Walker95 pisze:Na jednodniowym wypadzie z kuzynami natknąłem się na bardzo ciekawe zdjęcie.
Pokażesz to bardzo ciekawe zdjęcie, na które natrafiliście? ;)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2010, 10:39 przez Fredi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Post autor: Walker95 »

OOooj czepiasz sie :-P
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Heh, a co w tym dziwnego, że w wodzie są ryby? Nie od dziś wiadomo, że najlepsze miejscówki to zrzuty ścieków :D
Ola Zapierucha
Posty: 8
Rejestracja: 31 lip 2019, 09:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Ola Zapierucha »

Sam jestem z tych okolic i nigdy nie wiedzialem o tym jeziorku. Dzieki temu postowi dowiedzialem sie ciekawej rzeczy. Dzieki.
ODPOWIEDZ