Czy mogę biwakować w lesie oprócz miejsc do tego przeznaczo?

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

SPT Alfa pisze:Czyli ,że ludzie tak w nocy sobie łażą po lasach ,czy jak to wygląda? Jaką odległość trzymać od wsi. Postaram się zakamuflować namiot jak najlepiej i jak najdalej od drogi.
Połowa ludzi z forum w nocy sobie łazi po lasach :lol:
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

SPT Alfa pisze: Jeden może by poszedł ,ale nie ma sprzętu.
ale jakiego sprzętu by spędzić noc, w ciepłym okresie czasu w lesie?

Koca w domu nie ma? Plecak szkolny, woda w butelce PET, kubek, sznurkiem koc, jakiś nóż by z nudów patyki strugać ;) i to co na sobie i wszystko. Czegóż potrzeba więcej?

a jak kolega ma namiot, to nie można razem w jednym namiocie? Dla chcącego nic trudnego.
Online
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Zirkau pisze:
SPT Alfa pisze: Jeden może by poszedł ,ale nie ma sprzętu.
ale jakiego sprzętu by spędzić noc, w ciepłym okresie czasu w lesie?

Koca w domu nie ma? Plecak szkolny, woda w butelce PET, kubek, sznurkiem koc, jakiś nóż by z nudów patyki strugać ;) i to co na sobie i wszystko. Czegóż potrzeba więcej?

a jak kolega ma namiot, to nie można razem w jednym namiocie? Dla chcącego nic trudnego.

Przepraszam,przepraszam bez boczku do lasu nie idę.To najważniejsze w ekwipunku letnim. :diabel2:
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
PrzemeckP
Posty: 18
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:54
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: PrzemeckP »

SPT Alfa napisał/a:
Czyli ,że ludzie tak w nocy sobie łażą po lasach ,czy jak to wygląda? Jaką odległość trzymać od wsi. Postaram się zakamuflować namiot jak najlepiej i jak najdalej od drogi.



W "moim" lesie po nocach łażę tylko ja, o ile mi wiadomo :) natomiast zdarza się, że na skraju lasu jakaś banda gówniarzy chla przy ognisku do późna, albo może i całą noc. Widziałem ślady nie raz w drodze powrotnej. Tacy mogą jedynie stanowić niebezpieczeństwo moim zdaniem. Sprzątać po sobie zazwyczaj nie mają zamiaru, więc lepiej wcześniej zrób rekonesans czy przypadkiem w pobliżu ich ulubionej miejscówki się nie rozbijasz.
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

PrzemeckP pisze:SPT Alfa napisał/a:
Czyli ,że ludzie tak w nocy sobie łażą po lasach ,czy jak to wygląda? Jaką odległość trzymać od wsi. Postaram się zakamuflować namiot jak najlepiej i jak najdalej od drogi.



W "moim" lesie po nocach łażę tylko ja, o ile mi wiadomo :) natomiast zdarza się, że na skraju lasu jakaś banda gówniarzy chla przy ognisku do późna, albo może i całą noc. Widziałem ślady nie raz w drodze powrotnej. Tacy mogą jedynie stanowić niebezpieczeństwo moim zdaniem. Sprzątać po sobie zazwyczaj nie mają zamiaru, więc lepiej wcześniej zrób rekonesans czy przypadkiem w pobliżu ich ulubionej miejscówki się nie rozbijasz.
Kolego, ludzie idą dać w palnik i się upodlić na ogół na obrzeża lasu. Tam własnie śmiecą, awanturują się, czy leżą pokotem. Na ogół las jest najbezpieczniejszym z możliwych miejsc właśnie z tego powodu, że nie ma ludzi. Widzę, że jesteś z Myślenic - polecam okolice Poręby od Kamiennika, przez Łysą, Kudłacze, niekoniecznie szlakiem ;)
pzd/ka
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
PrzemeckP
Posty: 18
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:54
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: PrzemeckP »

No przecież napisałem, że chlają na skraju lasu, a kolega miał dylemat czy spać w środku czy na skraju właśnie :)
SPT Alfa
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2018, 22:09
Lokalizacja: Myślenice
Tytuł użytkownika: SPT Alfa
Płeć:

Post autor: SPT Alfa »

Dobra dzięki za wszystkie informacje. Tak popatrzyłem na google map i po takich lasach można ciekawe rzeczy znaleźć. Np obserwatorium astronomiczne. Fajna sprawa. Najpierw planuję pospać w lesie który jest najbliżej mojego domu ,a potem jak się z tym zaznajomie ,to mam zamiar zaplanować sobie jakomś trasę po miejscach o których pisał mi Pan kapitan.
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

SPT Alfa pisze:D obserwatorium astronomiczne.
spanie 200m od obserwatorium na Lubomirze ;) bo pewnie o nim mówisz
https://photos.app.goo.gl/XK18ARgte1i9rLP33
piękna ocka duuużo gwiazd ;) odemnie to rzut beretem od domu chyba nawet bliżej niż od Ciebie :D
SPT Alfa
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2018, 22:09
Lokalizacja: Myślenice
Tytuł użytkownika: SPT Alfa
Płeć:

Post autor: SPT Alfa »

O też mam nadzieje zrobić w niedalekiej przyszłości takie ładne zdjęcie. Tylko ,że ja kupię namiot ,bo jednak tarp czy hamak do mnie nie przemawia,choć każde z wymienionych ma jakieś plusy. Takie pytanko. Czy jak kupię śpiwór o długości 220 cm to wejdzie on do namiotu 2x2. Bo właśnie taki namiot będe chciał kupić. Mały,tani i nie rzuca się w oczy. Mam zamiar się właśnie wybrać w ten las ,gdy już się zaznajomię z terenem i z takim partyzanckim spaniem,choć plany na wycieczki już sobie przygotowałem.
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

ze spaniem w namiocie w górach zawsze jest jeden problem :mrgreen: nigdy nie jest równo :mrgreen:
nie namawiam na hamak, choć to w nasze lasy idealne rozwiązanie
a fota jak fota późnym rankiem zrobiona jak już w hamaku nie mogłem wytrzymać, telefonem więc pomińmy jakośc ilczeniem, zwłaszca na tle fot które wklejają koledzy od zwierzątek :oops:
co do samego spania, u nas w lasach nie ma wielkiego problemu,jeśli to nie jest PN to w większości nikt sie nie przyczepi, jak będziesz spał krajem łąka/las to też nie będzie problemu,
jedyne co Ci poradze to u nas nigdy nie śpij na drodze ale koło drogi już ok ;)
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Matematyka się kłania - przeciwprostokątna trójkąta o przyprostokątnych równych 2m to prawie 3 metry (a dokładnie 2.82) czyli jak położysz się po skosie to jeszcze będziesz miał zapas ok 60cm.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

spokojnie się wysypia w namiocie 210x120, razem z betami
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

ale ta prawdziwa matematyka. Bo do takiego namiotu zmieści się przecież też lina 50m i parę innych rzeczy, prawda?

Śpiwór 220 cm to długi śpiwór , szczególnie na osobę zirka 170-180 wzrostu. Może dotykać ścianek namiotu w tym układzie. Ale na pewno się zawija więc problemu z tym nie ma. Przeciętna karimata tez ma 180-200 cm długości. A po przekątnej, to już w ogóle miejsca dość - dla jednej osoby.
SPT Alfa
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2018, 22:09
Lokalizacja: Myślenice
Tytuł użytkownika: SPT Alfa
Płeć:

Post autor: SPT Alfa »

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam się tutaj. Poczytałem,pooglądałem i poprzeglądałem oferty.
Znalazłem taki śpiwór i wydaje mi się cyba najlepszą opcją,ale szczerze mówiąc się nie znam więc pytam was. Będe chodził na biwaki głównie we wakacje,ale może również późna wiosna i wczesna jesień. Tak jak teraz bo jest świetna pogoda. Wystarczy taki?
http://allegro.pl/cieply-spiwor-meteor- ... 55864.html
karimata najzwyklejsza (nie ma sensu wklejać linku :-) )
namiot chyba najtańszy z możliwych. Nada się,wytrzyma?
http://allegro.pl/namiot-turystyczny-cz ... ippingInfo
No i ostania rzecz kuchanka turystyczna pewnie wezmę tą.
http://allegro.pl/c-niemiecka-kuchenka- ... 67667.html

Co myślicie wystarczy to wszystko czy jeszcze coś się przyda? Znacie jakieś sposoby aby nie podchodziły zwierzęta? Chodzi mi tu tylko o dziki,bo szczerze trochę się ich obawiam. Jeszcze jedno. Będe musiał kupować jeszcze plecak dotych rzeczy? Czy zmieszczę to wszystko. Planuję jednodniowe wycieczki góra 2 dniowe. Mam tylko taki zwykły szkolny plecak nie za duży.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

SPT Alfa pisze:Co myślicie wystarczy to wszystko czy jeszcze coś się przyda?
Nie zaszkodzi poczytać co już na forum napisano. Poświęć czas, a okaże się że na większość Twoich pytań już odpowiedziano.

Z rzeczy organizacyjnych - zapytałeś tu o poradę odnośnie zakupów i rozwalasz ten temat. Dużo lepiej zadać te pytania w odpowiednich wątkach (wcale nie musisz zakładać nowych), w odpowiednim miejscu chętnie napiszę dlaczego powinieneś przemyśleć jeszcze raz plany zakupów. Tu raczej nikt nie odpowie żeby nie podpaść moderatorom ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Ola Zapierucha
Posty: 8
Rejestracja: 31 lip 2019, 09:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Ola Zapierucha »

Polskie prawo zabrania biwakowania w lesie w miejscach do tego nie przeznaczonych.
ODPOWIEDZ