Hajduk wita

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Hajduk
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2024, 22:06
Płeć:

Hajduk wita

Post autor: Hajduk »

Cześć, siemanko. Tutaj Michał, lat 40, Kujawsko-Pomorskie. Informatyk programista z wykształcenia, gracz komputerowy z zamiłowania i PM w korporacji z zawodu. Trochę żegluję, trochę jeżdżę na motorze enduro, trochę strzelam, trochę skakałem kiedyś ze spadochronem. Trochę wędkarz. Wielu rzeczy liznąłem, w niczym nie jestem ekspertem ani właściwie nawet dobry. Fajna żona, dwójka dzieci, dom, działka, sporo znajomych... a mimo to jakaś taka nuda w życiu.
Jak byłem dzieckiem dziadek, były żołnierz, zabierał mnie na spacery do lasu, tłumaczył które rośliny są jadalne, które korzonki najlepiej nawadniają, z jakich gałęzi najlepiej zrobić łuk i jak go zrobić. Pokazywał jak zrobić pukawkę z czarnego bzu, które zioła są najlepsze na komary, a które na reumatyzm. Uczył jak zabić pragnienie nie mając nic do picia. Nauczył mnie łowić ryby, oprawiać je, przygotować do spożycia mając jedynie ognisko.
Lubię spędzać czas na łonie natury, choć ostatnimi laty stałem się bardzo wygodny. Już nie dla mnie namioty w lesie z kumplami. Na jachcie wkurza mnie twardy materac, komary i s**nie w lesie. A jednak wciąż odzywa się we mnie ten pierwotny instynkt, który ciągnie do lasu. Wraca to uczucie z dzieciństwa ażeby pokopać rosówki, nałapać na nie okoni, zerwać piołunu, i zrobić sobie z tego wyżerkę odpoczywając na polanie w lesie, daleko od miast i innych ludzi.
Namówiłem paru kumpli żeby wybrać się na taki buschraft w wersji super-light na jakiś weekend we wakacje. Dlatego tutaj zawitałem, bo nie chcę żebyśmy sobie zrobili krzywdę przy tym wydarzeniu, wynikającą z niewiedzy. Co nieco poczytam, pewne będę miał pytania itd. A tymczasem witajcie :)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Re: Hajduk wita

Post autor: Kopek »

Cześć, witaj. Trzymam kciuki za "wyprawę" i chętnie przeczytam relację z niej. A widzę, że lubisz pisać 😎
Pozdrawiam
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Re: Hajduk wita

Post autor: Dąb »

Witamy w naszych skromnych progach ;)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Re: Hajduk wita

Post autor: soohy »

Siemanko, dobrze trafiłeś :)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Re: Hajduk wita

Post autor: Parthagas »

Cześć
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”