Zrób sobie nóż próba skopiowania Strider MFS

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Zrób sobie nóż próba skopiowania Strider MFS

Post autor: Driver »

Pisałem wcześniej w którymś poście że przymierzam się do zrobienia noża, oto teraz mały skrót na temat próby skopiowania Strider MFS.

Zaczęło się od starego pilnika do metalu i szukania jakiegoś pomysłu na wygląd noża.
Po obejrzeniu setek noży wybór padł wyżej wymieniony nóż.

Po zebraniu wszystkich informacji na temat wymiarów i ogólnie co i jak zabrałem się do szblonu :mrgreen: .
Po wycięciu zarysów półfabrykatu kolejne trasowanie i wstępne szlify i wykończenia.
Żeby zbytnio się nie przegrzewał był chłodzony w wodzie :lol:. Całe wygląd i kąt ostrza wykonany bardzo precyzyjną metodą na oko :mrgreen: :mrgreen:.

Wstępnie uformowany nóż zabrałem do siebie do pracy gdzie zostało wykonane pierwsze polerowanie :mrgreen: :mrgreen: ku mojemu zaskoczeniu wyszło całkiem nieźle. Największy problem okazał się w zrobieniu otworu i tu z pomocą przyszło nasze firmowe utrzymanie ruchu :-D :-D gdzie palnikiem została odpuszczona częściowo końcówka noża. I w wielkich bólach wiertło nr 6 dało w końcu radę.
Końcowe usuwanie przebarwień z grzania palnikiem próba polerki na takim zakładowym ustrojstwie :lol: :lol: i można było przejść do wykonania okładzin.
Padło na linkę splot wykorzystany ze strony
http://gallery.polartactical.com/v/tuto ... /paracord/ tylko zamiast w środku splotu umieścić linkę został umieszczony nóż, żeby wykonać oplot potrzeba około 3,5m linki i wyjdzie razem z oczkiem na nadgarstek na końcu.

Jeszcze wykonanie pochwy ale to już po urlopie w sobotę wyjazd do Rożnowa na dwa tygodnie :mrgreen: :mrgreen: i łazęgowanie po okolicy jak wrócę to opowiem, i oczywiście będę się znęcał nad nożem wrażenia później.

Link do galerii a http://picasaweb.google.pl/Driver197882/Noz# teraz proszę o opinię Szacownego Grona :mrgreen: :mrgreen:.


Pozwoliłem sobie trochę zedytować tekst, bo nie dało się go czytać, a i tak nierozumiem tego "czerwonego". Fredi.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, 10:51 przez Driver, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Brodkes
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:51
Lokalizacja: Nysa
Tytuł użytkownika: Knifemaker
Płeć:

Post autor: Brodkes »

Bardzo fajny nóż :mrgreen: Podoba mi się.
Tylko jeszcze był dorobił ząbki na grzbiecie.
A jaka to stal?
SURVIVAL-trening,wielka próba,wola przetrwania
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

dekster, czytaj uważnie - stal narzędziowa z pilnika.

Driver: całkiem przyzwoity, tylko boli mnie brak rozdzielenia rękojeści od ostrza...jakoś tak płynnie przechodzi jedno w drugie i wydaje mi się to mało bezpieczne.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Brodkes
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:51
Lokalizacja: Nysa
Tytuł użytkownika: Knifemaker
Płeć:

Post autor: Brodkes »

Sorki fredi nie doczytalem. :mrgreen:
SURVIVAL-trening,wielka próba,wola przetrwania
ekshumator
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2009, 11:12
Lokalizacja: Mława
Płeć:

Post autor: ekshumator »

Mam nadzieję, iż nożydło będzie funkcjonalne. Rękojeść udało Ci się odwzorować, klinga wygląda jednak zupełnie inaczej, coś na podobę, jak mój w linku.
Obrazek
Pozdro
Parthagas (tymczasowo korzystam z konta syna)
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Ciężko po zdjęciach oceniać ale wydaje mi się, ze przy tej grubości i wysokości szlifu będzie miał słabe właściwości tnące. Taki łomik trochę ;-) Tyle, że jeśli zachowałeś hartowanie pilnika to może się złamać przy jakimś ostrym użyciu.

Pierwsze koty za płoty- aby dobrze służył :-)
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Już wyjaśniam to czerwone to znaczy że przy robieniu branzoletki tak jak tam na zdjęciach, to zamiast rdzenia z linki, rdzeniem jest nóż :mrgreen: :mrgreen: cholera wyszło tak samo.

Fredi napisał że tylko boli brak rozdzielenia rękojeści od ostrza...jakoś tak płynnie przechodzi jedno w drugie i wydaje mi się to mało bezpieczne. I tu muszę przyznać rację wszystko wyszło przy zaplataniu rękojeści i jest to do poprawy :-P .

Odpowiadając na uwagę Treasure Huntera już była mała próba ogólnie nie jest źle z mniejszymi gałązkami sobie radzi nawet nieźle. Większa seria testów i maltretowania biedaka już w sobotę po dojeździe na miejsce urlopu :D :D Jest mój pierwszy nóż i wymaga poprawek ale za wszelkie uwagi dziękuję zostaną rozpatrzone :mrgreen:
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
ODPOWIEDZ