Patriotyzm

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

Podepcz flagę i napluj w orla
Zniszcz symbole wyjdź poza ramy
Czyli chodzi Ci o zasady? nieważne jest co tak na prawdę myślisz i czujesz?

Zastanawiam się jak w ogóle można tak pisać "Podepcz flagę i napluj w orla"
wiedz że za tą flagę zabili Twojego dziadka, a gdyby to był Twój ojciec, matka, brat?

Nasuwa mi się tylko jedna myśl, jak czytam to co napisał Mlody "bez honoru za życia, bez honoru po śmierci"
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

po pierwsze to piosenka i w 100% do końca się młody zgadzać z nią nie musi
po drugie: nawet jeśli dziadek dał się zabić to nie znaczy że muszę czcić tą flagę. Zrozum Cebab że dla nie których dwa kawałki materiału nie są warte życia. Bezsensowna śmierć. Mi się nic nie stanie jeśli zamiast po polsku będę sobie "szprechał". Co innego niewola i wykorzystywanie. Ale same symbole, tradycja są głupim powodem do śmierci.
Chociaż w tym kraju za takie teksty można być ukamieniowanym. Jeśli ktoś nie szczyci się wojnami, nie chwali powstaniami, nie jest dumny z krwi poległych czy nie modli się do Piłsudskiego to od razu jest żydem :/ Na szczęście mnie to mało obchodzi ;P
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

xMaS pisze:Dzięki Bogu, tacy ludzie [...] to nieliczne wyjątki.
a czemu tak sądzisz ? bo nie bali się wyrażać swoich poglądów i głośno mówili i robili to co myślą i czują ?

Nie wiem czy wiesz ale Smar Sw nie istnieje od kilkunastu lat. I niektórzy ludzie z tej kapeli ostro zmienili klimat np Ninja.

Cebab, Akurat Smarowi Sw chodziło o niezgodę na rzeczywistość buntowali się przeciw jej mechanizmom, chodziło Im o siłę indywidualizmu o samodzielność myślenia. Zamieniali w czyn swoje przekonania, żyli po swojemu według własnego rozumu, odrzucili schematy i fałszywą moralność bo uwierzyli w siłę swojego rozumu

A pytasz się jak można napisać takie rzeczy ? po prostu klikasz w klawisze na klawiaturze i się literki pojawiają na ekranie...ott cała filozofia jak takie coś napisać, a tak na poważnie jeśli ktoś myśli w taki sposób i nie boi się otwarcie o tym mówić to nie stanowi to dla niego żadnego problemu :)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
gruspecnaz
Posty: 56
Rejestracja: 14 kwie 2009, 16:53
Lokalizacja: Katowice
Gadu Gadu: 2856035
Tytuł użytkownika: ....
Płeć:

szacunek

Post autor: gruspecnaz »

ja osobiście nie jestem patriotom i dla mnie polska jest jak miasto - dzisiaj to jutro może tamto bez szczególnego przywiązania, nie daje Temu krajowi za dużo - tylko to co się należy podatki i przestrzeganie prawa, nie biorę też wiele bo i tak nie ma na co liczyć. Ale jeśli jest gdzieś puszczany hymn, stoi gdzieś sztandar albo wystawione jest godło to nie będę pluł ani rzucał petami bo to co dla mnie ma wartość znikomą albo nie ma wcale, dla innych jest bardziej święte niż ich matka, dla tego podczas hymnu stoję z godnością, co prawda fladze i innym znakom państwowym nie oddaję hołdu to jednak staram się zachowywać godnie wobec nich i nie dlatego że ktoś mi tak każę albo bo kocham polskę a raczej dla szacunku dla ludzi którzy za te symbole umierali i święcą je, moim zdaniem jeśli nić nie znaczy to dla Ciebie nie obrażaj uczuć innych, po pierwsze bo może być to karane urzędowo a po drugie bo tego wymaga zasada współżycia społecznego, jeśli propagujemy turystykę i jakiś styl życia i obrażamy się na tych co brudzą w lesie i żądamy od nich jakiś form szacunku dla natury czemu my nie mamy szanować znaków państwowych dla ludzi - dla patryjotów?
jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

Młody, nie no jasne nic do Ciebie nie mam, może trochę przesadziłem w poprzednim poście i tyle.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2009, 21:49 przez jakub_kaczmarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Ranger »

1.Ojczyzna to miejsce, które przodkowie nasi ( a przynajmniej moi) wywalczyli, naszą piękną Polske. Patriotyzm to dla mnie szanowanie historii i symboli, które wyrażają naszą przynależność narodową, o którą dawniej walczyliśmy.

2.Jacyś debile napisali tekst który pokazał Młody. Jest obraźliwy i chamski. Dziwię się że jeszcze stoi na forum. Nic im się nie podoba- to wypier**lać w kosmos (nie na Księżyc, tam flaga już jest), Ci co się podpisują pod tekstem, również (mogę nawet pomóc). Nie chce by mnie obrażano.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

stary...zapisz się do ONR-u (Obóz Narodowo-Radykalny) lub jak kto woli .....) lub do NOP-u (Narodowe Odrodzenie Polski) zwane też ...... I tam głoś te swoje skrajnie nacjonalistyczne hasełka.

ps: pewnie uważasz się za wzór polaka... ? buhahaha

Edit
bez względu na poglądy tych organizacji, Forum to nie miejsce na waulgarne przekształcanie ich nazw ...jak i obrażanie innych użytkowników. Tanto
Ostatnio zmieniony 22 lip 2009, 00:17 przez Młody, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Ranger »

Daleko mi do nich. Rok młodszy wielki punk, z jeszcze młodszym umysłem. Dobry to Ty tylko w gębie jesteś, obrażaniu.
EDIT:
Odź do okulisty, nic nie napisałem jak nacjonalista, a tym bardziej jak skrajny nacjonalista...
Patriotyzm przeciwstawia się nacjonalistycznym hasłom, np patriota jest otwarty na inne narodowości. Ja jestem, nigdzie nie napisałem, że nie jestem, nie pisałem też tylko o wyłącznie jednej ważnej krwi i rasie, czy inne takie ścierwa.

Bez wywalczenia dawniej wolnej Polski, nie mógłbyś np. może teraz wyrażać swojej opinii (a przy okazji w sposób obraźliwy).
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Opanujcie się trochę panowie. Nie ma sensu robić "wycieczek osobistych". W temacie wystarczyłaby opinia i małe jej uzasadnienie. Do patriotyzmu/antypartiotyzmu każdy dochodzi innymi drogami i zazwyczaj ten pogląd ma solidnie ugruntowany. Zmiana kierunku zapatrywań w obu przypadkach wymaga ciut większego szoku niż zwykły flame war na forum.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

wolfshadow pisze:Opanujcie się trochę panowie. Nie ma sensu robić "wycieczek osobistych". W temacie wystarczyłaby opinia i małe jej uzasadnienie. Do patriotyzmu/antypartiotyzmu każdy dochodzi innymi drogami i zazwyczaj ten pogląd ma solidnie ugruntowany. Zmiana kierunku zapatrywań w obu przypadkach wymaga ciut większego szoku niż zwykły flame war na forum.
Podpisuję się pod tym.

Spodziewałem się kiedy w końcu ktoś nadepnie komuś na odcisk w tym temacie. Temat jest żywo związany z naszymi uczuciami, odczuciami, poglądami, wyobrażeniami i interpretacją historii - to ZAWSZE budzi silne emocje. Pamiętajcie, że istnieje coś takiego jak dualizm, który w dyskusjach objawia się tzw. dialektyką - tyle poglądów i wersji rzeczywistości ilu ludzi i ich doświadczeń.

Moja rodzina ( mam na myśli babcię, dziadka, matkę i wuja ) doświadczyła wielu dramatycznych przeżyć przed, w trakcie i po wojnie. Niestety dotyczyło to przykrych rzeczy ze strony Polaków. Moja rodzina straciła wszystko, ukrywała w podopolskich lasach, napiętnowana była tylko ze względu na niemieckie pochodzenie. Mimo tego żyjemy w Polsce i nie jest mojej matce, ojcu, mi samemu obojętne co się dzieje z tym krajem - bo tutaj mieszkamy. Tak samo jak każdemu zależy na porządku i spokoju we własnym domu.

Dlatego proszę panowie nie róbcie z tego kolejnego pola bitwy - wojen chyba właśnie nam wystarczy.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Młody pisze:stary...zapisz się do ONR-u (Obóz Narodowo-Radykalny) lub jak kto woli Onanizacja Na Ręcznym) lub do NOP-u (Narodowe Odrodzenie Polski) zwane też Narodowym Obciąganiem Pały. I tam głoś te swoje skrajnie nacjonalistyczne hasełka.

ps: pewnie uważasz się za wzór polaka... ? buhahaha
Jakieś problemy? Ja też uważam, że Ranger ma racje. Nic nie mówiłem wcześniej, bo każdy ma prawo do własnego zdania, ale tutaj przegiołeś i pokazałeś się od dupy strony. Kolejna pacyfka co by z chęcią pozabijała wszystkich co myślą inaczej niż ona.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Dobra...może trochę przesadziłem, ale Ranger napisał że nie chce być obrażony a sam obraża innych.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Yoggi pisze:ja na pewno nie. Dla mnie to nie ma sensu.
Chwileczkę, czy ty jesteś harcerzem (instruktorem)?
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

Młody pisze:stary...zapisz się do (...)
Obrazek
Jan Mosdorf
Doktor filozofii, uczeń Władysława Tatarkiewicza. W czasie studiów działacz Obozu Wielkiej Polski, czynny działacz samorządu studenckiego, Ogólnopolskiego Związku Kół Naukowych i prezes Rady Naczelnej Młodzieży Wszechpolskiej. Był wielkim autorytetem młodzieży, intelektualistą, pisarzem politycznym i publicystą. W 1934 r. czołowy ideolog i przywódca Obozu Narodowo-Radykalnego,czyli wg tow. "Młodego" Onanizacji Na Ręcznym, członek Polskiej Akademii Literatury, udowodnił znanemu z prokomunistycznych sympatii Wincentemu Rzymowskiemu plagiat twórczości Bertranda Russela. W czasie okupacji włączył się w działalność podziemnego Stronnictwa Narodowego. Aresztowany w czerwcu 1940 r. przez Gestapo, po śledztwie 6 stycznia 1941 r. został przewieziony do KL Auschwitz. Mimo nieludzkich warunków niósł pomoc współwięźniom, zwłaszcza tym którzy potrzebowali jej najbardziej - Żydom. Działał w kierownictwie obozowego ruchu oporu. Rozstrzelany 11 października 1943 r. Miał 39 lat. Jego symboliczny grób znajduje się na warszawskim
cmentarzu Powązkowskim.

Obrazek
Przemysław Warmiński
Dziennikarz, sławny tenisista AZS, hokeista. Absolwent Wydziału Prawno-Ekonomicznego Uniwersytetu Poznańskiego, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, działacz AZS. Zdobył dwa tytuły mistrza Polski w tenisie (1930 w deblu, 1932 w mikście). Wystąpił czterokrotnie w meczach Pucharu Davisa (w latach 1928-1932). W 1930 został mianowany kierownikiem grupy akademickiej Obozu Wielkiej Polski, członek tajnej organizacji „Orzeł Biały”. Komisarz tajnej organizacji „Zet”, która kierowała ruchem narodowym na uczelniach wyższych w Poznaniu. W 1934 r. działał w Stronnictwie Wielkiej Polski, następnie jako zastępca Kierownika Dzielnicy Zachodniej Obozu Narodowo-Radykalnego,czyli wg tow. "Młodego" Onanizacji Na Ręcznym. Po delegalizacji ONR wydawał konspiracyjnie dwutygodnik „Jutro”. W 1935 r. został skazany za działalność polityczną. Był członkiem tajnego kierownictwa ONR - Organizacji Polskiej. Karierę dziennikarska rozpoczął w „Głosie Akademickim”, publikował min. w „ABC - Nowiny Codzienne”, „Kurierze Warszawskim” oraz katowickiej „Polonii”. W kampanii wrześniowej 1939 r. walczył w obronie Warszawy w 21 Pułku Piech. Zmarł w wyniku ran odniesionych w czasie nocnego wypadu na nieprzyjaciela. Miał lat 31. Pochowany w kwaterze Obrońców Warszawy na Powązkach.

Obrazek
Mieczysław Wesołowski
Prawnik, aplikant adwokacki. W czasie studiów aktywny działacz lubelskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej (w latach 1932-1934 prezes MW w Lublinie), działał także w Bratniej Pomocy Studentów KUL. Aktywny w strukturach Obozu Wielkiej Polski, a następnie w Obozie Narodowo-Radykalnym czyli wg tow. "Młodego" Onanizacji Na Ręcznym. Po delegalizacji ONR członek Klubu Narodowego związanego z prorządowym Związkiem Młodych Narodowców. Na przełomie 1936/1937 wraz z częścią działaczy przeszedł do Stronnictwa Narodowego. Od lipca 1938 roku był wiceprezesem koła lubelskiego-grodzkiego SN. Po wybuchu wojny wchodzi w skład władz okręgowych SN oraz kieruje Wydziałem Organizacyjnym Narodowej Organizacji Wojskowej. Aresztowany w czerwcu 1940 r., był osadzony na Zamku Lubelskim. Wywieziony do KL Auschwitz został zamordowany 12 grudnia 1941 r. Miał 40 lat.

I wielu, wielu innych z pokrewnych organizacji, część jeszcze nie zapomniana: http://endecja.pl/biblioteka/pobierz/116

Tow. "Młody" w prostacki sposób napluł im wszystkim w twarz. Można nie zgadzać się z czyimiś poglądami, ale w sposób kulturalny i nie będąc idiotą który nie ma zielonego pojęcia co opluwa.
Przepraszam, wiem, za dużo chciałbym wymagać - bo po co wiedzieć takie rzeczy (albo chociaż zamknąć czasem dziób zamiast chwalić się "kulturą" i ignorancją), to nie modne, to wymaga wysiłku, łatwiej z poczuciem zbawiania świata pokrzyczeć "faszyści", tak jak całe stado podobnych tytanów intelektu i wmawiać sobie, że się jest "zbuntowanym".
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Kłobuch, za propagandę nacjonalistyczną na forum dziękujemy! Nie bez powodu ONR został zdelegalizowany.. ONR, MW, OWP - tym organizacjom mówię stanowcze nie! I nie nalezy mieszać patriotyzmu z wypaczonym patriotyzmem reprezentowanym przez te organizacje.. szkoda że w swojej wypowiedzi zapomniałeś dopisać jak w/w organizacje odnosiły się do kwestii mniejszości narodowych w Polsce..
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

Toć ja nie sieję propagandy, ODPOWIADAM na mądrości innej osoby.
mgr_scout pisze:nie nalezy mieszać patriotyzmu z wypaczonym patriotyzmem reprezentowanym przez te organizacje
-Bo zauważyć kto wmieszał te organizacje do tematu to za trudno. :roll:
mgr_scout pisze:Kłobuch,Nie bez powodu ONR został zdelegalizowany..
No i? Przypomnij sobie może przez kogo, może "Sanacja" to była jakaś święta, sprawiedliwa wyrocznia? :lol:
Fajny, rzeczowy argument, gratulacje.

Kwestia mniejszości była przez nie podejmowana w różny sposób, było o tym innym temacie trochę niżej (konkretnie chyba o Żydach), nie będę się powtarzał bo po co, niektórzy i tak boją się innej wiedzy niż jedynie-słuszna politpoprawna.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Kłobuch, czyli antysemityzm tych organizacji to ściema? A tylko sanacja taka zła była i prawdziwych Polaków gnębiła? Fajny, rzeczowy argument, gratulacje.

Poucz Ty sie chłopie na prawdę historii a nie tylko tej jedynie-słuszna politpoprawna rodem ze spotkań MW

Notabene link z tekstem, który podajesz zawiera znaczący błąd w pewnym nazwisku. Co świadczy o faktycznej wiedzy autorów i tych co się z tego uczą, nie wspominając o ignoracji historycznej i pomijaniu niewygodnych faktów.

I w jednej kwestii Cię oświecę.. nie bronię Sanacji a jestem anty ONR, OWP, MW - potrafisz to dostrzec?
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Gryf pisze:
Chwileczkę, czy ty jesteś harcerzem (instruktorem)?
"Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce..." kiedy to mówiłem to miałem wolę, jednak człowiek dorasta, zmienia się, zaczyna myśleć. Szacunek do Polski zachowuję, ale oddawanie życia za przynależność do jakieś grupy ludzi jest dla mnie pomyłką.

A harcerzem jestem w coraz mniejszym stopniu. Obecnie wyzbyłem się patetycznych ideałów i całą moją pracę w zhp kładę jedynie na ludzi. Wzniosłe słówka, zdobywanie stopni to dla mnie tylko na pokaz.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

znaczy że nie rozumiesz idei zdobywania stopni, jesli zdobywanie ich traktujesz jako "tylko na pokaz" :-|
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

mgr_scout pisze:Kłobuch, czyli antysemityzm tych organizacji to ściema? A tylko sanacja taka zła była i prawdziwych Polaków gnębiła? Fajny, rzeczowy argument, gratulacje.
Nie twierdzę, że ściema, twierdzę że on istniał. Tylko jego charakter był zupełnie inny niż np. u niemców i powtarzane zazwyczaj oskarżenia nijak mają się do rzeczywistości.
Pisałem gdzieś o tym.
mgr_scout pisze: I w jednej kwestii Cię oświecę.. nie bronię Sanacji a jestem anty ONR, OWP, MW - potrafisz to dostrzec?
Ale dlaczego czynisz argument z tego, że Sanacja zdelegalizowała ONR?
Zresztą to i tak nie jest takie proste i "dwubiegunowe", np. sanacyjny wywiad po delegalizacji ONRu korzystał z usług jednego z rozłamowych środowisk w tępieniu komunistów.
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

mgr_scout pisze:znaczy że nie rozumiesz idei zdobywania stopni, jesli zdobywanie ich traktujesz jako "tylko na pokaz" :-|
ależ rozumiem- samodoskonalenie się, naprawianie swoich błędów itp.
Zresztą niezależnie jaki by był cel, zawsze można go wykonać bez świecenia kolejną belką/krokiewką/gwiazdką
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Kłobuch, antysemityzm to antysemityzm bez względu na formę.

Dlaczego czynię argument z delegalizacji ONR? Bo gdyby Sanacja tak chciała wyeliminować wszystkich przeciwników z powodów czysto politycnych to i więcej organizacji by poleciało, a nie poleciało. Uważam że ONR i cała reszta zasłużyła sama sobie na delegalizację.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Yoggi pisze:"Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce..." kiedy to mówiłem to miałem wolę, jednak człowiek dorasta, zmienia się, zaczyna myśleć. Szacunek do Polski zachowuję, ale oddawanie życia za przynależność do jakieś grupy ludzi jest dla mnie pomyłką.
Znaczy się jesteś patriotą a na razie temat oodawania za kogoś życia odstawmy na bok bo to tylko spekulacje i czcze deklaracje. Uważam, że oodawanie krwi również jest przejawem człowieczeństwa patriotyzmu.
Yoggi pisze:A harcerzem jestem w coraz mniejszym stopniu. Obecnie wyzbyłem się patetycznych ideałów i całą moją pracę w zhp kładę jedynie na ludzi. Wzniosłe słówka, zdobywanie stopni to dla mnie tylko na pokaz.
Jednych ziębi innych grzeje. Skoro działasz dla dobra ludzi na forum związku to jesteś w pewnym sensie wzorowym przykładem harcerza a co za tym idzie patrioty, bo przyczyniasz się do wychowywania kolejnego pokolenia Polaków. Ale z drugiej strony nie potrafię zrozumieć w jaki sposób chcesz mieć wpływ na wychowanie harcerzy, nie identyfikując się z ideą?
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Kłobuch pisze:Nie twierdzę, że ściema, twierdzę że on istniał. Tylko jego charakter był zupełnie inny niż np. u niemców
Pierwotnie był taki sam. Tylko u nas został stłamszony po pierwszych niepokojących objawach. W Niemczech trafił na podatny grunt i z czasem okazało się, że opozycja w stosunku do narodowców nie ma już nic do gadania zza drutów.
ODPOWIEDZ