Permanent Match

dział małych piromanów ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Permanent Match

Post autor: Yoggi »

Korzystał ktoś z tego? Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy jest to opłacalny gadżet

http://www.allegro.pl/item373256452__wi ... alka_.html

a tu filmik
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Wg. mnie za drogo, prawie 20 zł :shock: Postaram się w poniedziałek sprawdzic jaka powinna być realna cena, o ile nie zostało to wycofane z oferty.
Miałem kiedyś możliwość kupić taki wynalazek pochodzący z Chin, ale nie sprawił że zechciałbym wydać parę złotych. Pamiętaj że na filmiku masz coś zupełnie innego niż w ofercie z Allegro.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2009, 20:15 przez Tanto, łącznie zmieniany 1 raz.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Miałem to, osobiście mogę powiedzieć jedno, warto-jeżeli wolimy z benzynką sie bawić, ja tam wole zapalniczkę sztormową (mam SILVA), jak już albo krzesiwo
zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Post autor: zmęczon »

Pozwolę sobie odpowiedzieć, jako że to akurat ja sprzedaję (jak nie mam nic innego na głowie).
1 Cena.
Można to kupić oczywiście taniej. Wystarczy mieć kartę kredytową, założyć konto w PayPalu, zamówić http://www.kaidomain.com/WEBUI/ProductD ... ranID=2627 , liczyć na to że Kai wykaże się tym razem solidnością i otrzymać zabawkę do ręki za jakieś parę tygodni. Ale jak ktoś nie chce wykonywać ww czynności, albo woli szybciej to może u mnie.
Niestety taniej za bardzo być u mnie nie może, ze względu chociażby na pocztę gubiąca przesyłki, muszę wysyłać powtórnie poleconym. Cóż, uparłem się by rozpropagować ten gadżet, ale to nie znaczy że mam jakąś szczególną ochotę do tego dokładać.
2. Jakość.
To jest dokładnie ten sam przedmiot co na stronie podlinkowanej i u Kaia, mimo że on pisze "stainless". Takie czasy że wszystko robią Chińczycy i jakość tego wszystkiego jest chińska. Ale działa. Dwa razy taniej niż krzesiwo "US Army".
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Odkopie sobie a co :mrgreen: , teraz te cudo chodzi na allegro po 7-9zł, kupiłem nie dawno dwie, dla siebie i uli, całkiem zmyślny sprzęcik, proste jak budowa cepa, więc nie ma się co zepsuć, malutkie, dzięki uszczelce benzyna nie ulatnia się samoistnie i nie śmierdzi jak w zippo, nawet jak wyczerpie się benzyna zawsze pozostaje nam krzesiwo, do minusów można zaliczyć cienkie krzesiwo mniej więcej jak rysik w ołówku, producent podaje że starcza na 1000 użyć, trochę w to wątpię, jak się wymydli wkomponuje grubsze krzesiwko.
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Dąb, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
JAHrek
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2009, 20:24
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: JAHrek »

Ciekawe na ile użyć starczy ten knot w zapałce. To się jakoś wymienia ??
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Policz. Będziesz pierwszy. ;)
Awatar użytkownika
JAHrek
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2009, 20:24
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: JAHrek »

Musiałbym wydać 7-9zł. Aż takim piromanem to nie jestem.
zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Post autor: zmęczon »

JAHrek pisze:Ciekawe na ile użyć starczy ten knot w zapałce. To się jakoś wymienia ??
Jak się uprzeć to można tam zapchać nowy sznurek, ale nie ma takiej potrzeby. Zauważyłem że fajniej działa jak sznureczek jest już niewidoczny. Wtedy nie pali się knot, tylko benzyna pod lekkim ciśnieniem wyparowująca z tego pręcika.
Zepsuć się jednak może, udało mi się złamać tę blaszkę, którą się pociera. Łapy miałem zgrabiałe.
I generalnie jak łapy zgrabiałe to trzeba z tym uważać. Dałem radę się tym również poparzyć - szybko odkręcając udało mi się wylać część benzyny na dłoń, nie poczułem tego i jak potarłem to pięknie mi się dłoń zapaliła. Dobrze że mało nerwowy jestem i nic nią nie podpaliłem dalej.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Ale do tego nie leje się benzyny po korek. Ma być tyle aby nasączyć włókninę wewnątrz, a nie żeby "zapałkę" wyciągać mokrą.
Knot nie ma się spalać a jedynie ma zwiekszyć parowanie benzyny, choć oczywiście z czasem będzie go ubywać.
A co się tyczy patentu, to odkąd zostałem nim obdarowany, nie rozstaję się z nim na żadnym wyjeździe. Stał mi się nieodzowny jak Vicek. Polecam każdemu.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Yoggi pisze: a tu filmik
Gość jest w posiadaniu jakiegoś starszego egzemplarza - akurat ten model bardzo mi się podoba. Choć i rozwiązanie z polskiego scyzoryka saperskiego też jest ciekawe.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Doczu pisze:Ale do tego nie leje się benzyny po korek. Ma być tyle aby nasączyć włókninę wewnątrz, a nie żeby "zapałkę" wyciągać mokrą.
Zauważyłem, że jak jest tylko lekko nasączona odpalam za pierwszym potarciem tak 8 na 10 razy, a jeśli z knota prawie kapie muszę potrzeć kilkakrotnie.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Dąb pisze:
Doczu pisze:Ale do tego nie leje się benzyny po korek. Ma być tyle aby nasączyć włókninę wewnątrz, a nie żeby "zapałkę" wyciągać mokrą.
Zauważyłem, że jak jest tylko lekko nasączona odpalam za pierwszym potarciem tak 8 na 10 razy, a jeśli z knota prawie kapie muszę potrzeć kilkakrotnie.
To też właśnie o tym piszę, aby nie zalewać po korek, bo najzwyczajniej źle się zapala.
ODPOWIEDZ