Pochwal się swoim nożem

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

No to i ja się pochwalę. W tym tygodniu nareszcie doszedł do mnie CRKT M21-04G. To mój pierwszy nóż-niechińczyk (oprócz customów oczywiście), jutro czeka go mały teścik w terenie...
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

NumLock gratuluję zakupu. To super nóż choć dość ciężki i niszczy kieszenie w środku i na krawędzi.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
Kliwear79
Posty: 32
Rejestracja: 15 sie 2009, 20:34
Lokalizacja: Białogard
Gadu Gadu: 8672599
Płeć:

Post autor: Kliwear79 »

Skoro wszyscy się chwalą to i ja spróbuję:) Ostatnio kupiłem coś firmy RUI na głowni jest tylko TITANIUM COATED i to wszystko. Rękojeść dobrze się trzyma dłoni, wykonana jest z czegoś co z jednej strony przypomina w dotyku bardzo twardą gumę, nawet mokry się nie ślizga w dłoni. Nuż zaopatrzony jest w pochwę z cordury, zapinaną na zatrzask... To tyle. Nóż trochę kosztował, ponad 200 zł, sprzedawca chwalił, ale chyba nie bez przesady, bo jednak się sprawdza, ostry jak diabli i piła która tnie gruuuube kołki :)
W najbliższym czasie spróbuję dodać fotkę noża, jakby ktoś chciał obaczyć ten zakup :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 sie 2009, 17:40 przez Kliwear79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

A wrzucę cos nowego :)
Blanki wróciły z hartowania. Tera trza będzie je oprawić :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Górny rząd bardzo mi się podoba. Czy będą dostępne w sprzedaży? ;)
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Górny rząd, to noże "ratownicze", które zaprojektowałem specjalnie dla firmy w której pracuję. Te co są na zdjęciu są zajęte. Ale jako że dużo zapytań dostałem o te noże, pewnie w "niedalekiej" przyszłości powstanie jeszcze kilka sztuk :)
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Górny rząd bardzo fajny tylko po co im te zęby na ostrzu - tfuuuu :566:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Liny :) Wbrew pozorom, nawet tępymi ząbkami przetniesz linę, a tępym ostrzem gładkim niestety nie jest to tak łatwe. A na morzu często zdarza się taka potrzeba :)

Tak trochę z innej beczki, mam pytanie - czy ząbki przeszkadzają ci tylko wizualnie?
Pytam, bo przez długi czas używałem noża z ostrzem w pełni ząbkowanym i szczerze mówiąc nie zauważyłem, żeby przy jakiejś pracy się źle sprawował. Może masz jakieś inne doświadczenia? :) No chyba że odpowiedź na pytanie 1. będzie twierdząca :)
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Ja jestem miłośnikiem combosów :) Fajny projekt, przypomina mi... Nimravusa na sterydach :)
To ja się uśmiecham szeroko i proszęo rezerwację jednego z tych "z niedalekiej przyszłości" ;) Jak trzeba, mogę zrobić "Kota w butach"...
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Czerpałem z wielu wzorów i modyfikowałem je na swoje potrzeby :) Nimravus też był jednym ze wzorów icon_twisted

Jak będę robił następne to się odezwę co by twoje wymiary mieć :)

A kota chętnie bym zobaczył :P
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Obrazek
grubson
Posty: 71
Rejestracja: 20 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Gadu Gadu: 618839
Płeć:

Post autor: grubson »

No to ja się pochwalę maczetą. Wykonana jest z blachy znalezionej w garażu (chyba nierdzewna), naostrzona i zahartowana. Specjalnie nie szlifowałem jej na błysk, bo taki lekko brudny kolorek nadaje jej charakteru (coś jak węglowy Opinel). Brakuje jeszcze rączki ale nad nią wciąż pracuję, więc na zdjęciach goła - bez rękojeści.
Obrazek

Obrazek
Jakość kiepska, bo zdjęcia robione komórką.


Super :)
Ostatnio zmieniony 28 sie 2009, 21:25 przez grubson, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Fred
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2009, 14:20
Lokalizacja: Goczałkowice
Gadu Gadu: 2055469
Tytuł użytkownika: Bad to the bone ;)
Płeć:

Post autor: Fred »

A to też się wypowiem :)
Vicek Trailmaster
Glock 78 Black Field Knife
Ka-bar Marine Hunter
Wather Tac
Miałem jeszcze scyzoryk Gerlach był starszy niż ja (miał jakieś 30 lat) ale gdzieś posiałem... :567: )

Jak dorwę odpowiedni kawał stali to spróbuje wykonać jakiegoś 'customa' :P


PZDR
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

przeszczep pisze:Liny :) Wbrew pozorom, nawet tępymi ząbkami przetniesz linę, a tępym ostrzem gładkim niestety nie jest to tak łatwe. A na morzu często zdarza się taka potrzeba :)

Tak trochę z innej beczki, mam pytanie - czy ząbki przeszkadzają ci tylko wizualnie?
Morza unikam jak ognia bo mam potworną chorobę morską :evil:, rzygałem nawet podczas rejsu widokowego po porcie w Gdańsku... i Długim Targu również jako następstwo tegoż rejsu :shock:
A co do ząbków to niestety nie miałem dobrych doświadczeń :cry: Trudno mi się pracowało w drewnie i nie tylko. Może to wina źle wyprowadzonych ząbków, a może po prostu ja nie jestem do nich stworzony...? Tak czy siak nie używam ich i wcale nie czuje się gorszy :mrgreen:
Wszystkie moje nożyki mają ostrza gładkie, co nie zmienia faktu że Twoje są po prostu śłiczne :diabel2:
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, 09:09 przez maly, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
pepin666
Posty: 59
Rejestracja: 06 maja 2009, 20:29
Lokalizacja: pabiance
Płeć:

Post autor: pepin666 »

a ja mam ten nożyk http://www.fide.pl/pl/victorinox/sparta ... .3603/240/ nie mam pojęcia skąd znalazłem ostatnio w domu.
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

No ja też mam w/w model nawet w dwóch egzemplarzach :mrgreen: Jeden mam w apteczce turystycznej, a drugi żona nosi w torebce :diabel2:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

maly pisze:
przeszczep pisze:Liny :) Wbrew pozorom, nawet tępymi ząbkami przetniesz linę, a tępym ostrzem gładkim niestety nie jest to tak łatwe. A na morzu często zdarza się taka potrzeba :)

Tak trochę z innej beczki, mam pytanie - czy ząbki przeszkadzają ci tylko wizualnie?
Morz unikam jak ognia bo mam potworną chorobę morską :evil: rzygałem nawet podczas rejs widokowego po porcie w Gdańsku... i Długim Targu również jako następstwo tegoż rejsu :shock:
A co do ząbków to niestety nie miałem dobrych doświadczeń :cry: Trudno mi się pracowało w drewnie i nie tylko. Może to wina źle wyprowadzonych ząbków, a może po prostu ja nie jestem do nich stworzony...? Tak czy siak nie używam ich i wcale nie czuje się gorszy :mrgreen:
Wszystkie moje nożyki mają ostrza gładkie, co nie zmienia faktu że Twoje są po prostu śłiczne :diabel2:
Cieszę się, że się podobają :D
Fakt - w drewnie ząbkami nie pracuje się jakoś super wygodnie... Ale te noże są na wodę, a tam ząbki się przydają :)
Oj żałuj, że masz chorobę morską, bo to doskonała zabawa i niesamowite przeżycie :)
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

przeszczep pisze:Oj żałuj, że masz chorobę morską, bo to doskonała zabawa i niesamowite przeżycie :)
Ale nie dla tego ktory zaneca ryby za burta :D Ostatnio ogladalem jak caly pluton zajacow wisial za burta a jeszcze dobrze w morze nie wyslismy ;]
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

przeszczep pisze:Liny :) Wbrew pozorom, nawet tępymi ząbkami przetniesz linę, a tępym ostrzem gładkim niestety nie jest to tak łatwe. A na morzu często zdarza się taka potrzeba :)
Jak to się mówi: są ząbki i ząbki... Tymi pierwszymi to nawet linę ciężko przeciąć, te drugie są np. w 'pikutku'. Jeśli możesz, to zrób fotkę tych które są w Twoich nożach.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Na razie nie ma co zdjęć robć bo jeszcze nie są wyprowadzone...
Ale z założenia mają przypominać te pikutkowe. Zęby nie będą miały ostrych szpiców, tylko delikatnie zaokrąglone. Wtedy zęby będzie można ostrzyć na płaskiej osełce.
Oczywiście do pełnej ostrości będą wymagały zabawy z iglakami lub osełką do ząbków, ale to rozwiązanie pozwoli na łatwe odzyskanie ostrości roboczej :)
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale się wyraziłem...
Zdjęcie pokaże jak przynajmniej jeden skończę :)
Na razie czekam na mikartę...
adampawlowski
Posty: 27
Rejestracja: 17 lut 2009, 13:48
Lokalizacja: dolina bobru
Płeć:

Post autor: adampawlowski »

Hej !

Z Benchmade Gamera wyszło takie oto cudo

Obrazek

Dzięki Mały Jastrzębiu !
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

To ja tylko dodam: Okładziny rękojeści wykonane z mahoniu pochodzącego ze starego jachtu :-P Drewno oryginalnie doskonale zaimpregnowane, jednak ja dołożyłem trochę od siebie... Kilkakrotnie nasączony olejem lnianym na gorąco, a następnie osiem warstw wosku pszczelego nałożonego również na gorąco :diabel2:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

Victorinox Climber
Mora Clipper 860 Stainless Knife - Best ever :!:
Poluję na to:
Mora 711 Buschcraft Knife Carbon Steel oraz na Opinela ale to jakoś chyba w następnym roku.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, 11:33 przez House, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobry alpinista to stary alpinista.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1063
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Trochę uzbierało się
Obrazek
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

To i ja się pochwalę icon_twisted Dodam tylko że to kolekcja zbierana od kilkunastu lat...
Obrazek
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
ODPOWIEDZ