Geocaching...

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Geocaching...

Post autor: Tanto »

Czy ktoś z Was bawi/bawił się w te klocki?

ps.
dla niewtajemniczonych link, za mało o tym wiem żeby pokusić się o sensowny opis
http://www.opencaching.pl/index.php
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Spotkałem się z tym na jednym wypadzie. Znalazłem taki pojemniczek na jednym Forcie w Przemyślu przypadkiem. Znajdowały się tam małe "skarbki", i opis zabawy. Chodzi o to by znaleźć pojemnik, wziąć prezenty i zostawić w nim swoje. Następnie na stronie podać namiary. Jest również kartka na której wpisują się uczestnicy zabawy. Myślę że to fajny pomysł. pozdrawiam
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
hapet123
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:44
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: hapet123 »

No całkiem fajna zabawa tylko ze trzeba mieć GPS z tego co widze
Awatar użytkownika
janekfb
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:28
Lokalizacja: Opoczno
Płeć:

Post autor: janekfb »

Nie potrzebny jest GPS jeżeli będziesz to robił z kolegami. Można zakopać pudełko i porobić jakieś wskazówki na ziemi(można też dołożyć porady na kartce papieru), powiedzieć koledze pierwszą wskazówkę i niech dalej podąża za wskazówkami. W ten sposób nie będzie potrzebny GPS ale więcej trzeba będzie się napracować z podpowiedziami. 8-)
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Cieawa rzecz, trochę mi zalatuje PDA ze S.T.A.L.K.E.R.a :)
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Ja się kiedyś bawiłem kilka miesięcy. Pojedyncze dłuższe wypady były nawet fajne (jeden taki odbyłem z makato). Znajdowało się wtedy kilka skrzynek w ciągu dnia. Ale i koszty były spore jak się człek rozszalał. Ogólnie fajna zabawa.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tez w to troche sie bawilem, ale ostatnio odpuscilem sobie...
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Fajna zabawa, szczególnie w mieście, w ruchliwych miejscach :)

Często w mieście nie jest potrzebny GPS, opis wystarczy, a potem trzeba już po prostu zaglądać i macać pod ławkami, budkami etc.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Tak jak PA wspomniał, zabawa ciekawa, lecz na dłuższą metę kosztowna i czasochłonna. Podejrzewam, że można się nawet od tego uzależnić. Moim zdaniem to taka uwspółcześniona wersja podchodów, przynajmniej ja w coś takiego się bawiłem. Swoją drogą najlepszy "geocaching" jest wtedy, gdy biegam pół dnia w upale z wykrywką po lesie i w końcu, zamiast czegoś ciekawego, znajduję uzbrojoną bombę lotniczą lub kilka granatów moździerzowych z bakelitowym zapalnikiem (taki jest sprawny do dziś). :diabel2:
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

istnieje coś podobnego, gdzie chodzi o wymianę książek.
na stronie człowiek podaje tytuł książki i miejsce gdzie ją zostawił, a zainteresowany idzie i szuka :), w podzięce zostawia inną itd....
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Mam zamiar pobawić się w geocaching żeby rozruszać trochę córkę, jeśli spodoba się jej poszukiwanie skarbów, rozwiązywanie zagadek, to łatwiej mi będzie wyrównywać u niej proporcje 'kobiecości' z 'normalnością' ;-)
Poszukiwanie skrytek zbytnio mnie nie pociąga, ale mam pomysły na założenie kilku własnych na moim rodzinnym terenie, w tym ze dwie wymagające 'survivalowego' zacięcia. Boję się tylko że nie były by zbyt popularne - okolice małego miasteczka, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Właśnie mnie pociągały najbardziej skrzynki położone z daleka od utartych szlaków. Dzięki nim poznałem kilka ładnych zakątków leśnych do których nigdy bym nie trafił gdyby ktoś tych skrzynek tam nie założył. Taką skrzynkę pamięta się do końca życia. Tej masy skrzynek w zwykłych miejscach się nie pamięta bo co tu pamiętać. Jeśli mnie byś pytał to lepiej załóż te skrzynki tak jak to sobie obmyśliłeś. Może uszczęśliwisz tym nielicznych ale za to w jakim stopniu :D
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zgadzam sie z PA, te z miasta wcale mnie tez tak nie cieszyly, tlumy ludzi, szperanie...te polozone na odludziu i daleko potrzebuja calego dnia, zaparcia i na dodatek skoro zrobilismy juz spory kawalek drogi, to bedziemy szukac do konca :)
Jakos dla swoich harcerzy zakladalismy prezenty w sposob podobny....druzyna miala sie wybrac na caly dzien w poszukiwaniu takiego fantu, mieli radoche i zabawe, przy okazji sie oklepali z GPSem i mapami. O kontakcie z przyroda nie wspomne
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Czasem człowiekowi nie chce się ruszyć zadka i iść w jakiś las bo to kolejny taki sam las w jakim się było tysiące razy. Ale taka skrzynka jaka by sobie nie była jeśli jest ukryta gdzieś gdzie trudno się dostać jest nie lada magnesem. Im trudniej tym fajniej. Na tym polega całe piękno tego sportu. Idziesz w ten las i okazuje się, że w tym zwykłym na pozór lesie znajdujesz miejsce z innej bajki. I to jest zadanie dla tego co skrzynkę tworzy - by ją schować w takim miejscu i sprowokować.
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Witajcie!
Będąc w Tatrach pod koniec ubiegłego roku znalazłem taką skrzynkę. Zastanawiałem się kto to zostawił i co komu po śmieciach w niej ukrytych.
Skrzynkę zostawiłem na miejscu bo nie biorę czegoś co do mnie nie należy.
O swoim znalezisku opowiedziałem koledze i ten mi wytłumaczył co to takiego.
Od niego wiem że polscy żołnierze na misjach pozostawiają skrzynki w Iraku i Afganistanie myślę że w innych miejscach też. Tylko trzeba znaleźć śmiałka który je odnajdzie :)
Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jak ktos zechce posprawdzac "skarby" Litwy, sluze pomoca :)
Awatar użytkownika
cyntelfuga
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Gadu Gadu: 5673246
Płeć:

Post autor: cyntelfuga »

Kurczę, zabawa świetna, ale w Szczecinie coś zdechło :(
Szczecinianie, może by ruszyć trochę do przodu z geocachingiem ?
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Z tego co słyszałem to się ruszy na wiosnę ;-) Osobiście mam pomysł na kilka skrytek terenowych, ale od jakiegoś czasu nie mam weekendów i jeszcze długo mieć nie będę :-(
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

No ja się bawię w to kilka lat ( na OpenCaching nick jak tutaj i wszedzie niemal). W zeszlym roku zająłem się trochę intensywniej zakładaniem własnych skrzynek.
Zabawa jest przednia i wiele ciekawych miejsc odwiedziłem dzięki GC. Miejsc, które leżą w mojej bliskiej nieraz okolicy, a o których istnieniu nie mam pojęcia nawet :-) Polecam wszystkim bo to świetna zabawa dla całej rodziny. Najwiekszą radochę mają dzieci, dlatego zawsze staram się włożyć coś dla dzieciaków.
Koszty naprawdę nie są wysokie. Nie trzeba od razu wymieniac jakiś super upominków, można dokonywac tylko wpisów. GPS jest przydatny, ale nie niezbędny, zwłaszcza gdy działa się na "własnym terenie". Skrzynki w miastach mają nieraz naprawdę spory stopień trudności i nieprawda że wszystkie są nudne. nieraz nieźle trzeba sie nakombinować aby podjąć skrzynkę.
Zima zazwyczaj jest okresem zastoju, zwłaszcza w skrzynkach "terenowych" - wiadomo zmarznięta ziemia, trudniejszy dostęp w niektóre miejsca no i często jest tak, że miejsce ukrycia, które zimą wydaje nam się świetnym miejscem ukrycia niekoniecznie musi takim miejscem być na wiosnę. Np. chowamy coś w szczelinie skalnej gdy bylo 3m śniegu, a na wiosnę okazuje się, że skrzynka jest nieosiągalna.
Ale już pomału w GC widać odwilż i coraz więcej skrzynek się pojawia.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Wedrowycz89 pisze:Cieawa rzecz, trochę mi zalatuje PDA ze S.T.A.L.K.E.R.a :)
:mrgreen:
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

Gratki za odkopanie :P
ODPOWIEDZ