Karkonosze

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Deyu18
Posty: 0
Rejestracja: 19 lis 2009, 05:51
Lokalizacja: Legnica
Gadu Gadu: 7557235
Tytuł użytkownika: Deyu18
Płeć:

Karkonosze

Post autor: Deyu18 »

Witam mam taką prośbę zamierzam z kolegami zacząć uprawiać Survival chcielibyśmy zacząć w Karkonoszach ponieważ to najbliższe miejsce (ok 50-60 km)dla nas .Czy ktoś by mógł doradzić nam jakieś ciekawe miejsce bądź trasy w Karkonoszach? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Witaj!
Jeżeli masz zamiar zacząć uprawiać survival to moim skromnym zdaniem to nie pora na eksperymenty. Pogoda bywa bardzo zmienną panią i potrafi nieźle namieszać młodym i nie doświadczonym survivalowcom. I moja rada odłużcie te eskapady do wczesnego lata lub udajcie się w góry z doświadczonym kolegom.
Co do terenów to całe Karkonosze są piękne i wystarczy zakupić przewodnik turystyczny tam znajdziesz wszystko co cię będzie interesowało.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Popieram przedmówce.
rzut oka na mapę i widzę, że macie na północ od Legnicy jakiś lasek. Zróbcie se tam przez zimę parę jednodniówek, rozpalcie małe ognisko (bo teraz leśniczy chyba nie będzie tak bardzo ścigał) i zastanówcie się co wam jest potrzebne by spokojnie przespać noc.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

Survivalu to sobie w Karkonoszach nie pouprawiacie z jednego prostego powodu: Karkonoski Park Narodowy. Możecie sobie połazić szlakami turystycznymi.

Jeśli chodzi o moją ulubioną trasę, na której rzadko kto bywa:
Zaczynamy przy Kruczych Skałach idąc czarnym szlakiem do pierwszego skrzyżowania, dalej wchodzimy na zielony, robimy małą rewoltę przez wąską ścieżynę do Betonowego Mostu, tu warto jest zauważyć że zniszczeń dokonała woda, która dosięgła aż TAM.
Wysoko, nie?
Mijamy przytulną wiatę, przy której stoi mapa i ruszamy szlakiem żółtym, aż dojdziemy do miejsca gdzie łączy się z szlakiem czerwonym. Jest tu bardzo fajne schronisko, bez prądu. Jeśli zaczęliśmy podróż późno możemy się tu przespać (bodajże 8 zł za noc na podłodze), jeśli nie wstępujemy tylko na herbatkę i idziemy dalej przez Symboliczny Cmentarzyk Ofiar Gór do Domu Śląskiego.

Skoro już jesteśmy w Karkonoszach musimy zdobyć szczyt- Śnieżkę. Więc wchodzimy, podziwiamy widoki i wracamy do Domu Śląskiego.

Stąd kierujemy się dalej czerwonym szlakiem i podziwiamy z góry Kocioł Małego i Kocioł Dużego Stawu.

Wracamy zielonym szlakiem, z tym że nie polecam wchodzić na Drogę Bronka Czecha- jest straszna. Kierujemy się prosto, wychodzimy koło Świątyni Wang. Koniec wędrówki.

!!!Część trasy jest niedostępna zimą i wczesną wiosną ze względu na osuwiska błotne!!!

Wiem, że strasznie zagmatwane.
NA ŻYCZENIE POSPOLITYCH POLAKÓW ZAMIESZCZAM MAPĘ:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Ek ... directlink
Na różowo oznaczyłem trasę.


Cała opisana podróż trwa cały dzień.
Jeśli chcemy zregenerować siły w mieście polecam bardzo fajną restaurację z radzieckim żarciem ;-) Stoi przed nią kacap w mundurze więc nie łatwo pomylić.


EDIT: Z ciekawszych miejsc w okolicy polecam odwiedzić Wodospad Podgórnej (miejscowość Przesieka), gdzie jest kąpielisko tutejszych górsów, woda podobno ma jakieś specjalne właściwości. Pod wodospadem jest nawet wyrzeźbiona półka na oparcie nóg podczas "lodowatego masażu". Kąpiel tutaj to cudowne uczucie, szczególnie zimą. A jaki lans przed turystami ;-) Czasem nawet zdjęcia robią :D. Okolice są piękne i nie objęte jeszcze KPN-em, więc można sobie posurvivalować, tyle, że na leśników trzeba uważać.

Warto też napić się ze źródła "Gutte Born, czyli "Dobre Źródło" przy Kaplicy św. Anny w Sosnówce Górnej. Woda jest dobra i ma właściwości lecznicze. Źródło było dawno temu obiektem kultu.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2009, 11:36 przez bivr, łącznie zmieniany 6 razy.
Deyu18
Posty: 0
Rejestracja: 19 lis 2009, 05:51
Lokalizacja: Legnica
Gadu Gadu: 7557235
Tytuł użytkownika: Deyu18
Płeć:

Post autor: Deyu18 »

Dzięki koledzy za rady narazie mam zamiar z kolegami zwiedzić pobliskie lasy aby nabrać wprawy Karkonosze mamy zamiar odwiedzić w grudniu ale dwudniowo z wypoczynkiem w schronisku ,aby poznać choć trochę teren (tak trochę turystycznie ) a na prawdziwy survival wybierzemy się kwiecień-maj do tego czasu powinniśmy nabrać trochę wiedzy i doświadczeń z eskapad jednodniowych.
Ps. bivr dzięki za rade chętnie skorzystam z wymienionych przez Ciebie szlaków bo brzmi ciekawie :mrgreen:
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Deyu18, a o Trawersie w Złotoryi to słyszał?
ODPOWIEDZ