Autostopem

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Dziś rano podczas porannej kawy słuchałem wiadomości i wspomniano o napadzie na kierowcę, który zabrał dwójkę autostopowiczów. Kolesie chcieli uciec przed policją i doszło do strzelaniny. Z pewnością obniży to szanse na złapanie "stopa" jeszcze bardziej.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

A ja bym nie miał takiej pewności. Sądzę, że nie wszyscy kierowcy mają aż tak mało rozsądku aby nie zabierać stopowiczów.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Do tego w radiu rzecznik prasowy policji czy ktoś podobny ostrzegał by nie zabierać autostopowiczów....
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Dobrze, że rzecznik nie ostrzegał, przed ruskimi bombowcami strategicznymi! NRF EF EMMM! :lol:
jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

No cóż, uważam że lista kierowców biorących autostopowiczów na jakiś czas nieco się skróci, ale jednak wygląd robi Swoje i o tym należy pamiętać.
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witam proponuje zakup cb radia ręcznego np alan 42(to nie reklama radyjko jest po prostu warte polecenia) z ręcznym radiem cb przejeździłem stopem całą Polskę plus kawałek Europy naprawdę pomaga na trasie w złapaniu okazji .pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Cebab pisze:No cóż, uważam że lista kierowców biorących autostopowiczów na jakiś czas nieco się skróci, ale jednak wygląd robi Swoje i o tym należy pamiętać.
Niezauważyłem, drętwe plotki.
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

Witam, wróciłem po 3 tygodniach pracy do domu...

Wiozłem młodego niemca ostatnio z okolic Bydgoszczy do Warszawy, jechał autostopem trochę okrężną drogą do Rosji, miło nam się gawędziło, jest studentem i robi takie wyjazdy co roku. Z tego co pamiętam opowiadał mi o zlocie internacjonalnym autostopowiczów w Odessie.

A w zeszłym tygodniu podwoziłem do Wrocka chłopaka z B.Kłodzkiej , opowiadał o swoich wojażach autostopem- kilka lat temu Rumunia, w zeszłym miesiacu viaBaltica ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii, co roku jakaś traska po europie...
jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

Gryf, tzn. chodzi mi o coś typu, że np. harcerzom(o ile są w mundurze ;) ) częściej się zatrzymują (z własnego doświadczenia), taki człek co wygląda jak typowy wędrownik będzie miał chyba łatwiej niż jakiś metal/punk/hip-hopowiec/skinhead i inne subkultury.
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
grubson
Posty: 71
Rejestracja: 20 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Gadu Gadu: 618839
Płeć:

Post autor: grubson »

Z własnego doświadczenia dodam, że panowie z telekomunikacji chętnie zabierają i nawet mnie kiedyś kanapką poczęstowali. Nie wiem, może po prostu trafiłem na miłych ludzi.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

grubson pisze:Z własnego doświadczenia dodam, że panowie z telekomunikacji chętnie zabierają i nawet mnie kiedyś kanapką poczęstowali. Nie wiem, może po prostu trafiłem na miłych ludzi.
Chyba mieli dobry dzień bo dokopali Netii ;)
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Na studiach trochę tak jeździłem. Najdalej udało mi się dojechać do wschodniej części Turcji. Po Polsce jeździło mi się zawsze najgorzej, za granicą było lepiej.

2 niewymienione wcześniej tricki:
1. Kierowcy tirów mogą brac tylko jednego autostopowicza, jak złapią ich z 2 to jest mandacik, dlatego lepiej stać osobno jak się jedzie grupą i ustalić miejsca spotkań/kontaktować się telefonicznie. Poza tym TIR to jest maszyn duża i ciężka (kto by pomyślał, nie?) jak się rozpędzi to się tak łatwo nie zatrzyma, poza tym zmiany prędkości to strata paliwa. Wniosek: łapiemy tam gdzie stoją / rozpędzają się; na parkingach, stacjach benzynowych, przy barach albo zaraz za przejściem granicznym.
2. Tabliczka ... hehe, tabliczka to przeżytek! Za 10 - 20 zeta można na targowisku kupić czerwoną koszulkę z napisem POLSKA. Z czymś takim w łapie albo na grzbiecie wraca się do ojczyzny jak samolotem (trasę ze Stambułu zrobiłem do Zakopca w 2 dni).
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Ciek pisze:1. Kierowcy tirów mogą brac tylko jednego autostopowicza, jak złapią ich z 2 to jest mandacik,
dlaczego?
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

mgr_scout pisze:dlaczego?
Pewnie większość ma zarejestrowane ciągniki jako dwumiejscowe. (domysł)
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

thrackan pisze:
mgr_scout pisze:dlaczego?
Pewnie większość ma zarejestrowane ciągniki jako dwumiejscowe. (domysł)
Ta, spora część tirów (nie wiem jak duża, może wszystkie?) ma tylko 2 miejsca siedzące w kabinie. Leżanka nie służy do przewozu pasażerów, choćby z tego powodu, że nie ma tam pasów.
corvus1
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2009, 10:44
Lokalizacja: Pionki/Warszawa
Płeć:

Post autor: corvus1 »

Kiedyś bardzo dużo jeździłem stopem, w 2006 zrobiłem prawie całą polskę (kilkukrotnie). Teraz już niestety nie mam na to czasu, ale i tak czasem do tego wracam.
Od siebie polecam zaopatrzyć się w atlas drogowy. BARDZO pomaga, kiedy kierowca wywiezie nas niewiadomogdzie.

Moje doświadczenie podpowiada mi, że łatwiej się jeździ parom chłopak + dziewczyna, bądź samotnym dziewczynom niż np dwóm chłopakom. Ja często jeździłem sam i dawało radę, w parze z kumplem było wyraźnie gorzej (choć też nie zawsze).

Co do pytania, ile można przejechać, przedmówcy słusznie odpisali, że nie ma reguły, ale na przykład w sezonie letnim, z Warszawy do trójmiasta jedzie (mi) się szybciej stopem niż pociągiem :-)

pozdro!
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Ranger »

Ja ostatnio zacząłem jeździć w tą i spowrotem autostopem do Poznania, do dziewczyny. Póki co byłem dwa razy. Łapię jakieś 15 minut o godz 22.30 w piątki. Dziś o 7 rano zajęło mi to 30 minut. Przewagę daje mi mundur WP.
Generalnie to baardzo mi się spodobał ten rodzaj transportu. Szybko (szybciej niż pociąg), wygodnie, za darmo i można ciekawych ludzi poznać (jeszcze super dużo nie jeździłem, ale już ciekawie było).
Będę dalej zbierał doświadczenia :)
corvus1
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2009, 10:44
Lokalizacja: Pionki/Warszawa
Płeć:

Post autor: corvus1 »

Ranger pisze: Przewagę daje mi mundur WP.
nawet nie wiesz jak wielką, jest dużo lepszy niż harcerski.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

z Twoją sylwetką to nawet mundur harcerski nie pomoże :P :P
corvus1
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2009, 10:44
Lokalizacja: Pionki/Warszawa
Płeć:

Post autor: corvus1 »

zejdź ze mnie :-P
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

cicho, bo sie wyda co robimy po godzinach :P
ODPOWIEDZ