namiot - lekka jedynka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

mango
Posty: 35
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:28
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

namiot - lekka jedynka

Post autor: mango »

używacie czegoś takiego?
możecie coś polecić
szukam lekkiej całorocznej jedynki
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Może summitowska norka? Albo jej kopia.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Ja mam Vaude Hogan Ultralite, większą wersję, waży 1700 gram. Mniejsza ma wagę 1440 gram.

A na rynku sporo tego znajdziesz.
Avior z Colemana, Vango Ultralight, Gossamer z Wolfskina, Laser z Terra Novy, t0 z Lightwave etc...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Rzez, masz wersję 2-osobową? I pytanie retoryczne - czy można te namioty dostać za rozsądną cenę? Tzn. poniżej 500 zł
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Mam wersję 1-2 osobową. Dwie osoby wejdą do środka, ale nie będzie to jakiś super komfort wtedy, plecory w absydzie. Dla jednej osoby jest to niemalże willa ;) Można gotować wewnątrz, można gotować w absydzie. Jak na razie nie przemokł mi, a wentylacja działa na prawdę bez zarzutu. Praktycznie nic się nie skraplało (na obu warstwach), raz tylko, jak namiot był non-stop przysypywany śniegiem w ciągu nocy, to rano strona wew. tropiku była miejscami bardzo lekko wilgotna (dotykała drugiej powłoki). Dodatkowo ma przyzwoity kolor ;)

Z wad trzeba wymienić konieczność używania dod. podłogi, bo ta normalna jest cienka, wręcz transparentna. Poza tym, standardowa wada namiotu ze stelarzem wewnętrznym - więcej szpilek do osadzenia.

Da się dostać poniżej 500 zł, ale nie w PL, tudzież w Europie. Ja zapłaciłem 230$ (wraz z dodatkową podłogą) i polecam załatwić z US.
mango
Posty: 35
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:28
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: mango »

a co powiecie na Namiot MUWANG I Fjord Nansen
troche się obawiam o jego wytrzymałość na wiatr i drugi minus - nie ma fartucha
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Fartuchy przeciwśnieżne - przydają się jak śpisz w zimę. Jeżeli 90% czasu w lato/wiosna/jesień na nizinach to tylko szkoda zachodu, będziesz miał mnóstwo wilgoci wewnątrz, poza tym zwiększają wagę.

Wada tunelu - jak nie będzie gdzie wbić śledzi/szpilet to klapa...

Poza tym, nie kupisz namiotu na wszystko. A "letnie" ("3 sezonowe"), też dadzą radzę w warunkach zimowych.
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Podobnych tematów już kilka było, więc żeby nie robić bałaganu napiszę tutaj.

Zastanawiam się nad zakupem 1 osobowego namiotu do pieszych wędrówek z plecakiem. Niestety największym ograniczeniem jest mój niski budżet (max 500zł, a wiadomo, że im mniej ty lepiej). Przeszukując sklepy internetowe znalazłem takie namioty:

- Fjord Nansen Muwang I
- Jack Wolfskin Gossamer
- Coleman Kraz X1
- Quechua T2 ultralight pro
- Ferrino lightent
- Quechua 2 seconds

Który z nich najlepiej wypada pod względem stosunku jakość/cena, wytrzymałości, wielkości/wagi?

Fajnie by było gdyby mój nowy nabytek ważył ~2 kg, żeby kolor sypialni nie wpędzał mnie depresje w razie konieczności spędzenia całego dnia w środku, a kolor tropiku był "leśny", żeby oczywiście nie przeciekał i nie rozpadał się w rękach.

Tak więc, gdyby przyszło wam kupić namiot jednoosobowy nie posiadając zasobnego portfela co byście wybrali?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Ostatnio spadła cena Gossamera w Horyzoncie, jest teraz o niemal 100zł tańszy, niż kiedy go kupowałem. Jeśli jakość ta sama, to warto.
maxter pisze:w razie konieczności spędzenia całego dnia w środku
W tej ciasnocie? Nie da rady :-|
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Właściwie gossamer biorę pod uwagę tylko dlatego, że cena spadła. Po starej cenie nie był tak atrakcyjny. Niestety jest dużo opinii, że gossamer to trumienka - niski i ciemny.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Na kimanie bez obawy, że człowieka oblezie robactwo jest jak znalazł. Ale cały dzień w gossamerku to byłaby katorga.
Można dobudować "living room" robiąc sobie daszek z poncha.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

Sooorki :) faktycznie wkleiłem nie tu gdzie trzeba ... opskło mi się :)


Sam się zmoderuję i założę nowy temat ... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 18:32 przez dziul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Pisałeś do mnie, czy pomyliłeś tematy? :shock: Ja pytam o poradę w sprawie namiotu, a Ty piszesz o nożach, siekierach i swoich wypadach sprzed xx lat.

Myślę, że ktoś powinien przenieść/usunąć mój i powyższy post bo nijak mają się do jednoosobowych namiotów i zaśmiecają wątek.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Maxter- jeśli pomykasz z kijkami to rozważ jeszcze namiot Fjord Nansen Faroe Out i Faroe In. Jest dosyć lekki i bardzo przestronny dla jednej osoby. No i dosyć uniwersalny.

A i jeszcze na waciki zostanie ;-)
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Faroe In/Out jakoś mi nie podchodzi. Obawiałbym się o stabilność na wietrze, a i z kijków korzystam raczej sporadycznie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ