Szkoła

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Żbik
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2010, 15:59
Lokalizacja: Z macicy
Płeć:

Szkoła

Post autor: Żbik »

Nie wiedziałem gdzie umieścić temat i postanowiłem to zrobić w Poradach
Poszukuje od pewnego czasu ponadgimnazjalnej szkoły wojskowej. Może to być publiczna a może być i niepubliczna szkoła, ale musi być w niej internat. Jeśli chodzi o lokalizacje to województwo mazowieckie i okolice. Najlepiej aby też jakiś poziom w niej był ale nie mówcie mi o szkole orląt w dęblinie bo to jest poza moje możliwości :) Dziękował bym za wszelaką pomoc
(W googlach szukałem, pare znalazłem, wysłałem emaile ale szukam dalej. Mam nadzieje że pomożecie)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Wiem, że w Płońsku jest i, póki co, cieszy się renomą.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

w wku powinni mieć takie informacje
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A ja mam pytanko: Jeśli pójdę do liceum wojskowego to łatwiej będę mógł się dostać do kawalerii powietrznej?
Awatar użytkownika
Żbik
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2010, 15:59
Lokalizacja: Z macicy
Płeć:

Post autor: Żbik »

To, że pójdziesz do takiej szkoły daje Ci tylko to, że będziesz miał dodatkowe zajęcia z wojskowości ale przy naborze do woja dalej to nie daje to prawie nic - jak byś do zwykłego liceum chodził.

A szkołę chyba już znalazłem - Liceum w Tymbarku z rozszerzoną wojskowością ;p
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Kobra pisze:A ja mam pytanko: Jeśli pójdę do liceum wojskowego to łatwiej będę mógł się dostać do kawalerii powietrznej?
Pomóc raczej nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi
Awatar użytkownika
TD
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:57
Lokalizacja: śląsk
Tytuł użytkownika: Bless
Płeć:

Post autor: TD »

Żbik, Nieprawda :!: W mojej szkole a chodzę do LO z wojskowością w II kl dostaje się certyfikat wojskowy który daje ci "+" jesli chcesz isc do wojska.
Kilku moich kumpli którzy skonczyli tą szkołę niezle skorzystali na tym.
Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i unikam kłótni.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

TD, a co realnie i formalnie daje ten certyfikat, poza enigmatycznym "+"?
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

mgr_scout pisze:TD, a co realnie i formalnie daje ten certyfikat, poza enigmatycznym "+"?
A no nic.. Mam taki i mogę sobie podetrzeć nim dupę...

Dawno to było.... Ale naobiecywali nam właśnie jakieś +, które później zamieniły się w -... Gdyż na uczelniach wojskowych respektowali bardziej przedmioty techniczne. Czyli najlepiej pójść na jakiś profil mat- inf. Lub fizyczny..
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Chętnie chciałbym pójść do Dęblina ale to dla mnie zbyt wysokie progi niestety...
A więc ten certyfikat nic nie daję?
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Kobra pisze:Chętnie chciałbym pójść do Dęblina ale to dla mnie zbyt wysokie progi niestety...
Masz jeszcze sporo czasu.. zamiast marnować czas siedząc na forum możesz go wykorzystać na naukę i treningi... bo najłatwiej usprawiedliwiać się przed sobą samym, że za wysokie progi itp. ;)
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Nie mam talentu do matematyki a z drugiej strony jakbym poszedł do Dębilna to już bym pewnie został pilotem a ja chcę być żołnierzem.
Awatar użytkownika
Żbik
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2010, 15:59
Lokalizacja: Z macicy
Płeć:

Post autor: Żbik »

Nie musisz być pilotem. Możesz być mechanikiem na lotnisku ;p Aby pojść do Dęblina potrzebne są nie tyle dobre oceny co jeszcze doskonale przygotowane fizycznie i psychiczne. Wiem że trzeba być bardzo zdrowym i bardzo wysportowanym a do tego mieć sr ocen co najmniej 4.75
teraz mam 3 opcje : Tymbark, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów albo liceum w okolicy mojej na profilu bio-chem. ale chyba wybiore to zwykle liceum a potem sie aby na WAT do warszawy udeży :)
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, 08:19 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Żbik pisze:Nie musisz być pilotem. Możesz być mechanikiem na lotnisku ;p Aby pojść do Dęblina potrzebne są nie tyle dobre oceny co jeszcze doskonale przygotowane fizycznie i psychoczne. Wiem że trzeba być bardzo zdrowym i bardzo wysportowanym a do tego mieć sr ocen co najmniej 4.75
teraz mam 3 opcje : Tymbark, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów albo liceum w okolicy mojej na profilu bio-chem. ale chyba wybiore to zwykle liceum a potem sie aby na WAT do warszawy udeży :)
I powiem ci z własnego doświadczenia ,że zrobisz dobrze...
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
matihh
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2009, 20:07
Lokalizacja: Kutno
Gadu Gadu: 12229283
Płeć:
Kontakt:

Post autor: matihh »

Gostynin, Płock, Kutno.
http://www.liceumpul.edu.pl/

Będą niedługo dni otwarte ;-)
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Kobra pisze:Nie mam talentu do matematyki
Nie masz być geniuszem matematycznym, a ją po prostu znać i umieć stosować. Powtórzę raz jeszcze - mniej forum i netu, a wiecej nauki i ruchu. Poza tym, co to za żołnierz, który nie potrafi wyliczyć np. współrzędnych, że o innych sprawach nie wspomnę ;)
ODPOWIEDZ