Dolina Racławki

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Dolina Racławki

Post autor: wolfshadow »

Gdyby komuś z okolic zachodniej części województwa małopolskiego nudziło się strasznie 22 maja 2010 (sobota) to zapraszam do wzięcia udziału w planowanej właśnie akcji sprzątania Rezerwatu Przyrody "Dolina Racławki"
Akcję organizuje usenetowa Lista Miłośników Goldena (nazwa od rasy psa golden retriever). Myślę, że można by ich było wesprzeć pomocą ze strony leśnych łaziorów.
Dnem doliny płynie potok, który został zaśmiecony głównie plastikiem przez pseudo turystów.
Trzeba byłoby zabrać ze sobą najlepiej gumiaki, rękawice. Do plecaka kanapki, coś do picia i przeciwdeszczowego. Wstępna rozmowa z leśniczym już się odbyła.

Szata roślinna dolinki jest bardzo bogata i właściwie jest miniaturową kopią roślinności Karpat.
Byłem tam kilka lat temu i przy samym szlaku wypatrzyłem wiele ciekawych okazów, które mogłyby posłużyć w nauce rozpoznawania roślin jadalnych w terenie. Wszystko to zaledwie rzut beretem od Krakowa czy nawet Katowic.

Cel jest szczytny i myślę, że warto dodać taki motyw do wizerunku adepta sztuki przetrwania ("survivalowca").

P.S.
Osobiście będę uczestniczył w akcji ubrany w forumową koszulkę, bo w końcu dotarły... :mrgreen:

Lokalizacja
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”