survival bag - awaryjny worek

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Zastanawiam się czy, płachta tego typu nie powinna być obowiązkowa w pakiecie survivalowym lub biwakowym(jak kto woli) ;-)
Obrazek

Link do aukcji: http://allegro.pl/item1177046230_lifesy ... akowa.html
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

ZEN pisze:Co o tym myślicie?
Tylko kompletny IDIOTA da 25zł za worek na śmieci.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Tego linka podałem, jako przykład owego produktu jaki mnie zainteresował.
Cena i materiał z jakiego jest wykonany, pozostawiam do rozważenia dla indywidualnych potrzeb kupującego.

Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

NumLock pisze:Tylko kompletny IDIOTA da 25zł za worek na śmieci.
Worek na śmieci z NRCetki? Nie nie wiem czy to tak drogo. Najtańsza NRCtka to 12-15PLN na portalu aukcyjnym (z transportem).
Musiał byś dwie takie skleić (jak?), żeby otrzymać coś zbliżonego funkcjonalnie do tego worka.
Chyba że wiesz gdzie kupić worki naśmieci metalizowane w środku...
IMHO produkt wcale nie jest taki zły, ani bardzo drogi (tani też nie). Szczególnie że mówimy o ochronie przed warunkami atmosferycznymi i wyziębieniem.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Najtańszą folię NRC znajdziesz w aptece za parę złotych (ja ostanio kupiłem za 7zł).

EDIT: Za cenę 25zł, w ogrodniczym (konkretnie: agrocentrum) można by kupić kilka mega mocnych i dużych worków. Wątpię aby były one jednorazowego użytku bo miałem z nimi ostatnio przyjemność. Jeśli chodzi o izolację, to zwinięte w kulkę gazety pod ubraniem też działają - każdy bezdomny Ci to powie. =P
Ostatnio zmieniony 09 sie 2010, 21:11 przez Abscessus Perianalis, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Ja myślę, że NRC-ta w zupełności by wystarczyła. Koszt to 3,79 zł przy odbiorze osobistym w Ostrołęce ;-) lub 10-12 zł z całą apteczką w markecie.
W przeciwieństwie do wora można z niej zrobić zadaszenie (210x160cm) lub pelerynę bez potrzeby rozcinania. Mimo wszystko ten patent z worem wydaje mi się zbyt delikatny. 25 zeta za coś czego nie będzie się używać lub po pierwszym użyciu będzie się nadawało do wyrzucenia... jakoś do mnie nie przemawia.
Jeśli chodzi o wyziębienie to ... hmm... BG pokazywał bodajże, że można wypychać ciuchy izolacją pochodzenia naturalnego :-)
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

wolfshadow, BG wszedł zdechłemu wielbłądowi do trzewi szukając ochrony przed burzą piaskową...
A produkt workowy pokazany na zdjęciu wydaje mi się być czymś na wzór schronienia ratunkowego dla każdego... czyli nie tylko wprawionego w budowaniu schronienia z tarpu.
I na jeden raz tylko, jak sądzę. Zgadzam się że NRCetka ma więcej zastosowań, i można jej użyć wielokrotnie (przypuszczam że wór rozrywa się po pierwszym użyciu).
Jednak wydam te 25PLN na ten produkt, i włożę do plecaka córce, która w zimie jeździ freerajdowo na desce. Młodzieży rożne pomysły przychodzą do głowy, i w razie czego, chciałbym żeby miała coś takiego pod ręką. Sobie bym nie kupił.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Abscessus Perianalis pisze:Jeśli chodzi o izolację, to zwinięte w kulkę gazety pod ubraniem też działają - każdy bezdomny Ci to powie.
Chyba na płasko. Z gazetami zwiniętymi w kulkę mógłby udawać najwyżej osobę ciężarną, co też nie jest bez sensu. :-P
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Nie płasko. Zmięte, może nie w totalną kulkę, ale zmięte. I oczywiście na całość kadłubka co najmniej. Na płasko też coś dają, ale zmięte są lepsze. Nie ze swojego doświadczenia wiem, ale osób którym w tej kwestii zaufać wypada - mają doświadczenie.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

NumLock: nie bądź niegrzeczny!


Ja uważam podobnie jak Puchalsw - jest to świetna alternatywa nrcetki dla zwyczajnych turystów.

Bo na przykład nieprzytomnego ciężko byłoby w coś takiego opatulić, ale można przeczekać burzę, zamieć, albo doczekać przyjścia pomocy.

W działaniach terenowych mało użyteczna, choćby była wielokrotnego użytku - bcb kiedyś mieli w swojej sprzedaży takie worki ale z grubej folii - służyły do zwykłego spania.

Spanie w nrc lub innej folii to naprawde tylko w wyjątkowej sytuacji - będzie ciepło, ale jednocześnie człowiek będzie cały mokry, więc nie nadaje sie do zwyklego używania.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

puchalsw pisze: Worek na śmieci z NRCetki?
Tutaj zacytuję z aukcji:
Materiał: Bardzo mocna folia polietylenowa wiatro i wodoszczelna
A więc to zwyczajny worek na śmieci... NRCety nie neguje, tak samo idei noszenia jej w plecaku.
Fredi pisze:NumLock: nie bądź niegrzeczny!
Fredi, ja nazywam tylko rzeczy po imieniu, ale na przyszłość obiecuję poprawę :roll:
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Chciałbym zwrócić uwagę, że w przypadku poważniejszego wypadku mogą być problemy z włożeniem kogoś do worka np. ze względu na ryzyko uszkodzenia kręgosłupa więc płachta foliowa będzie praktyczniejsza bo można nią okryć leżącą osobę bez jej poruszania. Nie ma róży bez kolców.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Hola Panowie,
to co podał ZEN w pierwszym poście za 25 PLN to "survival bag" i jest to coś takiego:
Prawdopodobnie dlatego NumLock napisał, że nie da tyle za worek na śmieci ;-)
Mówiąc o nrc-tkach zasugerowaliście się drugim postem ZEN'a, przedstawiającym "thermal bag", który już kosztuje 66PLN i jest to cuś takiego:

http://www.lifesystems.co.uk/psec/mount ... ection.htm
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Taki worek pomarańczowy z istrukcjami surwiwalowymi jest u mnie w sklepie do zmacania. ;)
U mnie płaci się za niego 15złych :P
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Nie wiedziałem że mój post wywoła taką burzę, Michal N wyszczególnił informacje jakie podałem. Wiadomo, że każdy będzie oceniał produkt według własnych potrzeb i finansowych możliwości.
Jeżeli chodzi o mnie, to zakupił bym dla siebie wersję w rodzaju NRC, droga ale najbardziej uniwersalna.
Wychodzę z założenia, lepiej mieć taką folię niż kompletnie przemoczone ubranie od mokrego śniegu, deszczu i td:...... .
Myślę, że dla rożnego rodzaju amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu, jest to minimum, jakie trzeba posiadać w warunkach zagrożenia.
ODPOWIEDZ