Propozycja nowego dzialu

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

śpioch pisze:Nawet zajrzałem, ale i tak nie mogłem znaleźć, bo przecież nie znałem nazwy tej rośliny, żeby jej szukać po nazwie, a jak wszedłem w opcję szukania po obrazkach, to mi wyskoczył napis: "Foto w Pełnej Wersji". Zresztą nawet, gdyby zdjęcia wyświetliło, to przeglądanie wszystkich kilkuset zdjęć po kolei... :-P
są tam tez inne opcje niż szukanie po zdjęciach :mrgreen: :mrgreen: a to jest jeden z wielu atlasów roślinnych dostępnych w sieci :roll: :roll: podałem tylko przykład naprowadzający trzeba było pójść tym tropem i poszukać innego atlasu. A jak się jest cierpliwym to się znajdzie nawet po zdjęciach ;-)
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Korzystając z okazji (oraz z góry rozgrzeszając Frediego :-) ) - może ktoś wie, co to jest:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3a ... e9e62.html

Zapewne jakiś porost... Szukałem, gdzie się tylko da, wysłałem dwa maile z fotką do Instytutu Botaniki (pozostały bez odpowiedzi, niestety). Bezskutecznie...
Zdjęcie zrobione pod koniec marca (to białe to topniejący śnieg), rosło toto na przydrożnym rowie, głęboko z pomiędzy bezlistnych krzaczysk przebijała czerwień kielicha (obecnie w ogóle tego odnaleźć nie mogę) i tylko dlatego zatrzymałem się i zainteresowałem rośliną.
Miejsce: wieś Podgajew, 4 km na wschód od Kutna.

I druga zagwozdka, która onegdaj spędzała mi sen z powiek - otóż, czasami spływam sobie Wisłą. Przed Kazimierzem tkwią w nurcie filary nieistniejącego mostu, na brzegach (lepiej na zachodnim) zachowały się resztki przyczółków.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9e ... d77ec.html

Niestety, nie udało mi się znaleźć nic na temat historii tego mostu... Może ktoś coś wie ?
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
babajaga
Posty: 23
Rejestracja: 21 sie 2010, 20:51
Lokalizacja: okolice Mielca/UK
Płeć:

Post autor: babajaga »

Dragonfly to zapewne będzie czarka austriacka lub szkarłatna.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarka_austriacka
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarka_szkarłatna
Ponoć do odróżnienia jednej od drugiej potrzebny jest mikroskop :shock: Ale na stronie http://www.grzybland.pl/index.php?optio ... 9&Itemid=1 znalazłam taka informacje: Cz.austriacka - "Strona wewnętrzna jest karminowa, cynobrowoczerwona, a zewnętrzna biaława, lekko różowa lub żółtawa, pokryta szeregiem włosków; są one poskręcane, czym różni się ten gatunek od blisko spokrewnionej z nią czarki szkarłatnej S. coccinea – u tej czarki włoski są proste."
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Dzięki, Jaga ! W życiu nie przyszłoby mi do głowy szukać wśród grzybów - bo grzyby w marcu ? A jednak - człowiek uczy się cale życie... :)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

babajaga pisze:Dragonfly to zapewne będzie czarka austriacka lub szkarłatna.
"
Oczywiscie, to jest czarka.
Z mojej strony, dopowiem, ze czarki sa jadalne i mozna je jesc na surowo.
Sprawdzone!
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Nie widzę sensu w tej propozycji ale mam inny pomysł: dział forum widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników, gdzie spokojnie można dzielić się swoją wiedzą, którą niekoniecznie chcielibyśmy się dzielić z osobami postronnymi. Nie mam tutaj na myśli jakieś działalności wywrotowej, przestępczej itp. ale zwyczajnie np. szerszy opis miejsca które lubimy i chcielibyśmy podzielić się jego namiarami ale niekoniecznie z całym światem by uniknąć najazdu ekipy zostawiającej po sobie pamiątki w postaci opakowań z MakDonalda (tak bywa w przypadku miejscówek wędkarskich :P ).

A jeśli nie osobny dział to czy byłaby możliwość wprowadzenia opcji przy zakładaniu tematu „Widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników”?
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Ciek, ten sposób łatwo obejść poprzez rejestrację :)
Usprawniłbym go nieco i dodał adnotację:
Ciek pisze:dział forum widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników, z minimum sześciomiesięcznym stażem
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Ciek pisze:Nie widzę sensu w tej propozycji
Ciek, rozwin wypowiedz. Moja 4 letnia corka lepiej potrafi uzasadnic swoje stanowisko;)

Szczegolnie, od prawnika oczekuje dobrej argumentacji;)
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Bastion, ja nie argumentuję tylko przedstawiam swoją opinię. Uważam, że cały dział to zbyt wiele, wystarczyłyby 3 tematy: zwierzak, roślina i pozostałe.
budzigniew
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2010, 00:51
Lokalizacja: asdasd

Post autor: budzigniew »

Cztery, bo jeszcze owady sa popularne.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Bastion pisze:Tanto, jestem na forum od maja 2010 i nie wiem jak wyglada historia dzialu "Opowiadania".
Nie było go nawet w planach, kilka osób postanowiło podzielić się swoimi talentami literackimi, a innym się to spodobało - kolejnym etapem było stworzenie działu bo wg mnie warto te tematy 'wypromować'

Bastion pisze:Rozumiem, ze dobrym miejscem do zalozenia watku o rozpoznawaniu ciekawych zdjec, bedzie dzial:
"Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie"?

Proponuje tytul watku: "Co to za foto, prosba o identyfikacje"
.....
Tanto, moze tak byc?
Takie rozwiązanie nie koliduje ani z tematyką, ani z charakterem Forum i nie widzę powodu żeby w jakiś sposób je ograniczać.
Jedynym minusem jaki tu się pojawia jest czytelność informacji i ewentualne późniejsze stworzenie nowego działu - jeśli wszystkie pytania będą w jednym temacie to nie da się sprawnie tego przeszukiwać. Lepiej dla każdego pytania tworzyć nowy temat z tytułem "[Identyfikacja] .....tu jakiś opis.....", po uzyskaniu odpowiedzi osoba zakładająca temat musiała by zmienić tytuł i napisać co zidentyfikowano.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

budzigniew pisze:Cztery, bo jeszcze owady sa popularne.
budzigniew, owady wedlug obecnego stanu wiedzy naleza do krolestwa Fauna
czyli sa zwierzetami.

Przepraszam ale musialem sprostowac.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
budzigniew
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2010, 00:51
Lokalizacja: asdasd

Post autor: budzigniew »

Nie przecze, ale IMHO tak byloby wygodniej.
ODPOWIEDZ