Sposoby na komary i inne wredne owady.

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

Oczywiście nie mam nic rzeciwko środkom na komary. Jednak jest to kolejna masa, którą MOŻNA bez obaw o własne zdrowie wywalić z plecaka, żeby był lżejszy. Minimalizujmy, bo warto, zwłaszcza na długich wyprawach.

Na potwierdzenie mojej tezy powiem, ze na naszej 6-dniowej wyprawie na początku lipca jedynym środkiem przeciwkomarowym były długie spodnie, koszula z długim rękawem, bandana na szyję i twarz oraz kapelusz. Każdy z nas chodził permanentnie z ok 20 ugryzieniami komarów. I co? nic, po godzince czy dwóch schodziły. Nie twierdze, że mój "sposób", tzn. stoicki spokój, jest idealny, ale da się.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Pratschman pisze:bandana na szyję i twarz oraz kapelusz.
Jeżeli masz już kapelusz, to zamiast bandany bardzo polecam moskitierę US. Waży tyle, co lotka myszołowa, a daje możliwość olewania zdecydowanej większości latających gryzadeł.
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Potwierdzam. Niedawno zakupiłem taką i faktycznie zdaje egzamin celująco.
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

Eee, to by było dobre! Widze na Allegro, że toto tanie, a z moskitierą mógłbym spać normalnie pod ponchem (a musieliśmy pod namiotem, bo na pierwszym razie pod ponchami tak nam twarze pogryzly...)

Dzieki!
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Ja już w piątek zamówiłem, po tym jak podpatrzyłem taką moskitierkę u Sławka, na rybach.
Obrazek
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Nie miałem ale w castoramie sprzedawali podobne urządzenia za 19,99 zł.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

sylwester2091 pisze:http://www.dolasu.pl/product_info.php?products_id=577 czy ktoś miał z tym kontakt?
Ja tam bym nie ryzykował takiej ceny, ale czy tej wbudowanej baterii nie da się tam wymienić :shock: :?:
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

wiesz ja prędzej uwierzę, że ta za 70 będzie działać niż te po 7 - 14 złotych z allegro
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

survivalowe to takie:
wrzucić gniazdo termitów do ogniska
wysmarować się błotem
rozpalić ognisko
zrobić dużo dymu
natrzeć się piaskiem z mrowiska, ale takiego w Polsce nie ma
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

termitów też w polsce nie ma....
a co to jest "piasek z mrowiska"?
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

taki piasek czerwony albo pomaranczowy, ale mowie ze tego w europie nawet chyba nie ma... chyba ze w jakis ogrodach czy cos :)
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Nie że bym się czepiał ;-) ale po co w takim razie o tym piszesz :?: :cry: błysnąć chcesz czy co? :evil:
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

wolf78 pisze:Nie że bym się czepiał ;-) ale po co w takim razie o tym piszesz :?: :cry: błysnąć chcesz czy co? :evil:
z rozpędu.. nie pisało w temacie że w Polsce hehe :D
Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Post autor: Chick »

Ja mam elegancki sposób na te wszystkie śmieci, zawsze miejcie przy sobie gaz łzawiący lub zapalniczkę i dezodorant i jak jeden czy drugi podleci to mu po oczach, albo go miotaczem ognia. Gwarantuję, że się nie podniesie po takim ataku. :)
kroman
Posty: 26
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:02
Lokalizacja: Ryki/Wawa
Płeć:

Post autor: kroman »

Chick pisze:Ja mam elegancki sposób na te wszystkie śmieci, zawsze miejcie przy sobie gaz łzawiący lub zapalniczkę i dezodorant i jak jeden czy drugi podleci to mu po oczach, albo go miotaczem ognia. Gwarantuję, że się nie podniesie po takim ataku. :)
powodzenia, jak będzie cała chmara... Trochę się zmachasz, ale co kto lubi :roll:
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Ktoś się chyba Aliens naoglądał za dużo :lol:
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Chick, Można jeszcze ze sobą nosić kilogramowy worek mieszanki saletry z cukrem. Taką mieszankę rozsypujemy wokół obozowiska i podpalamy. Taki "domowy napalm" wypala ściółkę i glebę na 30cm w głąb i wyjaławia na najbliższe 50 lat.
Można jeszcze do 20l opryskiwaczy ogrodowych wlewać benzynę wysokooktanową (koniecznie verwa) i wypalić cały biotop w promieniu 100 metrów od naszego ogniska z opon... Będzie spokój.
Każdy z powyższych sposobów jest równie idiotyczny i bezsensowny jak ten zaprezentowany przez ciebie. Zastanów się zanim będziesz pisał takie bzdury, bo może komuś się krzywda stać, nie wspominając o pożarach lasów, które możesz wywołać.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Post nie na temat. :P
W sierpniu miałem nawet w planach zrobić kulę ognia. :P Gdy tylko drogą w kierunku ulubionego lasu 250m uszedłem, miałem nad głową dosłownie 'piłkę' z komarów, w dodatku otoczoną grupką mniej ogarniętych. Niestety, dezodorantu przy sobie nie miałem, ale satysfakcja byłaby gwarantowana. :D Oczywiście, tak bawić się można w miejscach gdzie nic nie podpalisz. W lesie jest to wysoce odradzane, co by nie mówić zabronione. (bo kto Ci co może zabronić.. )
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
JakubJ152
Posty: 43
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:49
Lokalizacja: 45 km. od Torunia.
Gadu Gadu: 337337
Tytuł użytkownika: Początkujący
Płeć:

Post autor: JakubJ152 »

Z mojego doświadczenia mogę dodać majeranek ,działa on może do 10minut ale paczka kosztuje ok.70gr. i nie trzeba jej zużyć od razu tylko po troszkę. Tak samo ponoć olejki waniliowe działają jednak nie sprawdzałem ,po tym aromacie mi nie dobrze.
Więc póki w nas ten serca czas niech szumi nam zielony las.
Zielone myśli w głowie miej, marzenia rozśpiewane.
Żyj tak jak chcesz i umiesz żyć, pozwól swej duszy dalej śnić
i do przodu śmiało idź, sam jest sobie panem"
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Abscessus Perianalis pisze:Post nie na temat. :P
W sierpniu miałem nawet w planach zrobić kulę ognia. :P Gdy tylko drogą w kierunku ulubionego lasu 250m uszedłem, miałem nad głową dosłownie 'piłkę' z komarów, w dodatku otoczoną grupką mniej ogarniętych. Niestety, dezodorantu przy sobie nie miałem, ale satysfakcja byłaby gwarantowana. :D Oczywiście, tak bawić się można w miejscach gdzie nic nie podpalisz. W lesie jest to wysoce odradzane, co by nie mówić zabronione. (bo kto Ci co może zabronić.. )
hehe, ja kiedyś na wsi coś takiego zrobiłem, co była straszna chmara komarów, to tak samo psykaczem takim podpaliłem, większość padła, ale też troche ich przetrwało ;)
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Ktoś kiedyś wspominał o wpleszczach a, że na zlocie rozmawiałem o nich z Wilsonem to proszę tu troszkę info o tej muchówce (prawidłowa nazwa strzyżak sarni)

Obrazek
Obrazek
strzyżak sarni
xGh0st
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 7180225
Płeć:

Post autor: xGh0st »

Wredne stworzonka, pancerne nie idzie tego zabić jak komara, i do tego trzyma się na skórze/włoskach tak że nie łatwo je z siebie strzepnąć. Nie dawały mi spokoju w tamtym roku. Jakiś sposób na ich odstraszanie?
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

XGh0st, wredne, jak wredne, ale słyszałem, że przynajmniej nie przenoszą żadnych chorób, którymi człowiek mógłby się zarazić. A żeby się ich pozbyć, wystarczy je chwycić palcami i wyciągnąć.
budzigniew
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2010, 00:51
Lokalizacja: asdasd

Post autor: budzigniew »

xGh0st pisze:Jakiś sposób na ich odstraszanie?
Nie pocic sie.
ODPOWIEDZ