Dzikie oczka wodne,bagna,małe cieki wodne

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

sum pomimo szerokiej mordy, to jednak nie potrafi połknąć nic dużego - wąskie gardło. Ale jest żarłoczny. Czasem warto. Okoń natomiast ma tą przewagę, że nie tylko ryby.
W stawach karpiowych tłucze pięknie drobnicę- ukleje, słonecznice, cierniki no i co najważniejsze: pijawki itp. pasożyty tez wcina.
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:49
Lokalizacja: Pszów
Tytuł użytkownika: samotnik z wyboru
Płeć:

Post autor: rumcajs »

Ciek, tylko nie sumik karłowaty,to jest największe zło naszych wód,nie jest to nasza ojczysta ryba i powoduje ogromne szkody w naszych zbiornikach,to samo co rakiem pręgowatym.Szczupak wbrew pozorom uwielbia płytkie zbiorniki, oczka wodne i bagna w mojej okolicy są płytkie i szczupak świetnie sobie tam żyje.Ciek jak tez lubię małe zbiorniki wodne tak jak ty,po prostu maja swój klimat.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

rumcajs pisze:Zirkau u mnie nie występują bobry bo teren za mały i za mało dziewiczy
Nie wiem w jakim rejonie GŚ mieszkasz, ale mógłbyś się nieźle zdziwić.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Ten Śląsk to musi być straszne miejsce jak nawet bobrów tam nie ma skoro w Wielkopolsce gryzą drzewa w centrum Poznania :P

Co do sumika to zbytnio się zapędziłem na hodowlę.
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:49
Lokalizacja: Pszów
Tytuł użytkownika: samotnik z wyboru
Płeć:

Post autor: rumcajs »

Tam gdzie mieszkam to jest piękne miejsce ale bobrów nie ma,nie wiem dlaczego ale po prostu nie ma.Mieszkam w tzw okręgu Rybnickim,moje pobliskie tereny to Pszów,Wodzisław,Radlin,Rydułtowy.Trochę dalej ode mnie kiedy udam się w kierunku Czech to jakieś 10 kilometrów dalej znajduje się rezerwat przyrody"Wielikąt".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielik%C4%85t
http://emapi.pl/?long=18.310278&lat=50.017778&zoom=12
Są to duże tereny,rezerwat stanowi tylko małą cześć,są tam tez duże połacie pól,lasów i zbiorników wodnych po żwirowych,przepływa tam również rzeka Odra,jednak bobra tam nie ma.

[ Dodano: 2010-08-24, 19:18 ]
Zirkau, a w jaki najlepszy sposób transportować raki?Czy w wodzie czy bez wody?
Awatar użytkownika
JakubJ152
Posty: 43
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:49
Lokalizacja: 45 km. od Torunia.
Gadu Gadu: 337337
Tytuł użytkownika: Początkujący
Płeć:

Post autor: JakubJ152 »

Blisko mojego domu płynie "rzeka" fryba, ma ona 2 metry szerokości ,z metr głębokości i 39 km długości. Kiedyś można było tam łowić ryby (łączy się z dwoma jeziorami ,a one natomiast łączą się z Wisłą.) Od kiedy zrobili blisko niej działki rekreacyjne to należy do rzek bardzo zanieczyszczonych, jej wody nie zaliczają się do żadnej klasy czystości. Wrzucane są tam wszystkie śmieci i odchody z tych działek i nie tylko.Parę razy widziałem ludzi którzy tam myli samochody ,a po zgłoszeniu na policje zdążyli odjechać i dopiero funkcjonariusze przyjechali...
Nazwa rzeki dużą literą itd....proszę
Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 20:33 przez JakubJ152, łącznie zmieniany 1 raz.
Więc póki w nas ten serca czas niech szumi nam zielony las.
Zielone myśli w głowie miej, marzenia rozśpiewane.
Żyj tak jak chcesz i umiesz żyć, pozwól swej duszy dalej śnić
i do przodu śmiało idź, sam jest sobie panem"
ODPOWIEDZ