Bieszczady czy coś w okolicy - zapraszam styczeń-luty 2011

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Mr. Wilson, Przyjechałeś więc po chamsku będę się domagał relacji i zdjęć z wyprawy icon_twisted 8-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Wypad zaczełem od Sanoka, miałem przesiadkę dopiero za 3 godz. więc postanowiłem trochę pozwiedzać. Wtorek godz. 12, śnieg, mróz, słonko i bardzo dobra widoczność (niestety był to ostatni dzień takiej pogody), na Sanie płynie kra, dużo ptaków w pobliżu zamku. W skansenie niewiele zwiedzających, obiekty jakie już nigdzie nie zobaczymy, trwa budowa miasteczka galicyjskiego. Następnie PKSem do Bereżek i marsz żółtym szlakiem po ciemku (księżyc świecił i tak mocno, cisza i mróz) do Koliby. W odbudowanym schronisku poznaję nowych gospodarzy i ich znajomych, którzy przyjechali tutaj na narty, brak możliwości zakupienia czegoś do jedzenia na miejscu, poza tym wszystko nowe, czyste i sprawne, naprawdę super obiekt. Zjadłem kolację, trochę się pokręciłem i poszedłem spać (oczywiście ze stoperami w uszach, przydają się często i zawsze je mam w plecaku), za 25 PLN miałem cały pokoik dla siebie z cudownym widokiem przez okno o poranku.

Środa. Wstałem wcześnie, pozostali spali (impreza skończyła się po północy), szybkie śniadanko, herbata w termos i wymarsz zielonym szlakiem na Połoninę Caryńską. Podejście strome, bardzo utrudnione, śnieg zbity i oblodzony, d... uratowały mi dobre buty. Warunki na szczycie trudne, bardzo silny wiatr, kilka stopni poniżej zera, widoczność niezła, częściowe zachmurzenie. Marsz kontynuję pomimo tego dalej, idę szlakiem do Brzegów Górnych a następnie na Połonine Wetlińską do Chatki Puchatka, na całej tej trasie nikogo nie spotykam, w chatce trochę ''turystów'', łyk wody i zbiegam w dół do Przełęczy Wyżnej, tam ciekawa galeria i brak dalszego transportu, szosą idę do Ustrzyk Górnych. Śnieg pada intensywnie, wiatr i całkowite zachmurzenie, niezbyt zimno, nie najlepsze prognozy na nastepne dni, jestem bardzo zmęczony. Na miejscu problem z noclegiem, w Białym nie przyjmują, Kremenaros zamknięty (upadek i zniszczenie, przykry widok), nocleg znajduję niedaleko strażnicy SG na prywatnej kwaterze, warunki luksusowe ale drogo.

Czwartek. O 6 rano, wypoczęty wsiadam do autobusu i jadę do Pszczelin, tam swoją drogą na skróty w kierunku dawnej wsi Czerenna i dalej wzdłuż potoku Muczny aż do Sanu. Lekki mróz, słonko, nie wieje, jest pięknie, kondycja i humor dopisuje. Niestety, nie na długo, po dotarciu do Dydiówki okazuje sie że są tam już 2 osoby (zamkniete od środka, spały a była godz. 11, łaskawcy po 15 min. stukania drzwi otworzyli ) a kolejne 5 ma się pojawić niedługo, planowana impreza, wokół śmieci i bałagan. Po krótkiej rozmowie wyczułem że nie warto zostawać na nockę, nie dla mnie takie towarzystwo i takie zwyczaje, k... , a tak bardzo chciałem być sam. Zagotowałem wodę na herbatę, małe co nieco przy ognisku i dalej w drogę, czas jeszcze młody. Brzegiem Sanu przez lasy Kiczery Dydiowskiej do Pszczelin, po drodze mijam piękne stare drzewostany, mnóstwo śladów zwierzyny, temperatura wzrosła, śnieg zaczyna się topić, na drodze błoto. Małe uzupełnienie zapasów i ruszam na Otryt, wieczorem jestem w Chacie Socjologa. Na miejscu spotykam poznanych w Sanoku dwóch francuzów studiujących w Łodzi, przyjechali starym Maluchem poznać Bieszczady, tutaj rozpoczeła i skończyła się ich podróż, po co jechać dalej skoro jest tak fajnie. Poza nimi nikogo więcej w schronisku, dopiero wieczorem dojdzie jeszcze 2 osoby. Wsłuchiwanie się w odgłosy nocy z tarasu, kolacja przy kominku, wspólne plany i rozmowy do póżnych godzin, mniejsza jaskółka za 15 PLN moja.

Piątek powitał nas mgłą, chmurami i temp. w okolicy zera, śniegu niewiele (takie warunki utrzymały się do soboty), niestety wymuszona zmiana planów. Zejście do Lutowisk do sklepu m..., powrót inną drogą, pomagamy Łukaszowi przy znoszeniu i cięciu drewna do kominka, w międzyczasie opróżniamy butelkę. Dochodzi kilka nowych osób, wieczorem przyszedł Wojciech Sz., człowiek legenda, od 27 lat w Bieszczadach, muzyk, piosenkarz, bardzo ciekawy człowiek, wspólne śpiewy i rozmowy, nad ranem po wypiciu kilku 0,5l tematy najciekawsze wiec ja idę spać jako ostatni. Wyśpie się w domu, zawsze wstawałem pierwszy i grzałem wodę przy kominku dla wszystkich gdy inni jeszcze smacznie spali. Ostatni dzień (a w zasadzie noc) był dla mnie bardzo osobisty, pełen przemyśleń i refleksii, więc nie umieszczam zdjęć w galerii. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, nie żałuje ani minuty spędzonej na Górze Wolnej Myśli.

W sobotę rano marsz poza szlakiem do Lutowisk, autobus, kilka przesiadek i przed 22 byłem w domu.

Wypad był ogólnie udany, wiekszość celów zrealizowałem pomimo że pogoda nie była wymarzona. W Bieszczadach w sumie licząc swoje wypady spędziłem miesiąc, a wciąż ich nieznam, będę musiał tam znów pojechać.


Pozdrawiam, i zgodnie z ... tradycją Byna... :mrgreen:



Zdjęcia: https://picasaweb.google.com/1019613054 ... zadyII2011#
Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 21:28 przez Mr. Wilson, łącznie zmieniany 2 razy.
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Mr. Wilson :-) super wprawa gęba się cieszy przy oglądaniu :-) masz może jeszcze jakąś fotkę z ,,galerii rzeźby'' :-) ?
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Zdjęcia innych "stworów'' wyrzeźbionych w drewnie są w albumach z poprzednich moich wypadów w Bieszczady. Te ostatnie nie były niestety do sprzedania (galeria Chaty Socjologa), tak bardzo mi się spodobały że, zrobiłem zdjecie aby samemu sobie takie wyrzeźbić. Jednego nazwę Bies, drugi to Czad, bedzie to taka para leśnych ''ludków'', która będzie mi coś przypimninać :mrgreen:
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

I to się nazywa fajna recka z wyjazdu :-) Fotki oczywiście też fajne. Tak więc graty za wyjazd i podziękowanie za relację z niego.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Lechu333
Posty: 54
Rejestracja: 13 lip 2010, 15:30
Lokalizacja: Stepnica
Gadu Gadu: 9493122

Post autor: Lechu333 »

Świetne foty, świetna relacja, więcej takich! :-)
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

45 mnie urzekło, taka mała zaduma
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

Byłem w skansenie, byłem w Bieszczadach raz, na 3 dni. Co najgorsze - z klasową wycieczką. Mimo to nie żałuję i na pewno wrócę tam kiedyś, bo to idealne miejsce dla ludzi kochających dzikość, bliskość natury.
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Mr. Wilson, Gratuluje wypadu, super foty i relacja. Lubię takie klimaty.
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Z różnych przyczyn okazuje się że w ten weekend jednak to będą Bieszczady.
Gdyby ktoś chciał wspólnie powędrować i pogadać to zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”