Turystyczny palnik, własnej roboty.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Turystyczny palnik, własnej roboty.

Post autor: jakub_kaczmarek »



Posiada ktoś, coś takiego?
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Było już na temat tego dziesiątki razy pisane.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

archiwum recon-->zrób to sam-->palniki
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
sharkey
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:08
Lokalizacja: Pieniężno
Gadu Gadu: 11541226
Płeć:

Post autor: sharkey »

i gdzie jest to archwum bo kurde znaleźć niemogę...
Rób to czym by to nie było, ale wkładaj w to serce, a bedzie twoja siłą
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Pozwole sobie przytoczyć słowa admina z innego forum:
Kangur pisze:Nie pomagaj Formowiczom w prostych kwestiach w stylu obsługa wyszukiwarki googole, nawet jeżeli im pomożesz to ubezwłasnowolniasz ich i robisz kalekami informatycznymi. Tobie nikt nic nie dał, lepiej zabić niż wytłumaczyć. Lepiej zablokować niż pomóc.
Redneck
Posty: 50
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Gadu Gadu: 7740488
Tytuł użytkownika: Surwiwalowiec emeryt
Płeć:

Post autor: Redneck »

Przecież to jest zwyczajne pepsi can stove, tylko trochę zmodyfikowane...
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Porzućcie projekty związane z produkcja palników alkoholowych. Są bardziej efektywne urządzenia własnej roboty. Palnik alkoholowy jest bardzo powolny i wcale nie jest efektywny jeśli chodzi ilość zużywanego paliwa. Takie może są i ładne ale właściwości grzejne mają do bani.
Redneck
Posty: 50
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Gadu Gadu: 7740488
Tytuł użytkownika: Surwiwalowiec emeryt
Płeć:

Post autor: Redneck »

Ja tam mam sentyment do tej konstrukcji ;-)
Ale co prawda to prawda, parametry palnika nie zachwycają...
Awatar użytkownika
cyntelfuga
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Gadu Gadu: 5673246
Płeć:

Post autor: cyntelfuga »

Może mały offtopic, ale czy to pepsi can stove próbował ktoś uży6c oryginalnej benzyny Zippo ? Ja używam zapalniczki Zippo (nie palę ale kolekcjonuję) i zauważyłem, że benzyna Zippo ma jakby wyższą temperaturę spalania niż np. Ronsonol.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

cyntelfuga, Spirytusu sie uzywa raczej do takiego patentu, albo denaturatu, benzyna jest:uno-droga(zwlaszcza Zippo)
due-niebezpieczna(no i smierdzi) :cry:
Awatar użytkownika
cyntelfuga
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Gadu Gadu: 5673246
Płeć:

Post autor: cyntelfuga »

Na allegro benzyna Zippo kosztuje ok 12 zł 133 ml.

Firma Zippo przykłada dużą wagę do tego, aby używanie ich produktów było komfortowe i udało im się opracować benzynę która podczas spalania jest praktycznie bezwonna. Napisałem praktycznie, ponieważ jak się mocno sztachnie oparami to troszeczkę czuć taki słodkawy zapach.

Tylko rzeczywiście, nie pomyślałem o tym, że jak wzrośnie temperatura benzyny to może być bardziej niebezpieczna od spirytusu czy denaturatu.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

cyntelfuga, ano wlasnie-niebezpieczna! Jako palacz(na szczescie w przeszlosci) znam zalety i wady jak benzyny zippo, tak tez i zalety, ale nie sadze, ze warto ryzykowac, denaturatu ci Panie dostatek :)

Zdarzalo mi sie do spirytusu dolac benzyny, ale bylo to przy okolo -20 stopni i przy silnym wietrze....za cholere palnik szwedzxki na spirytusie niechcial mi wody zagotowac, to wtedy faktycznie dolalem benzyny i jako tako dalo rade
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

cyntelfuga pisze:...udało im się opracować benzynę która podczas spalania jest praktycznie bezwonna. Napisałem praktycznie, ponieważ jak się mocno sztachnie oparami to troszeczkę czuć taki słodkawy zapach.
No to pewnie dostałem jakąś podróbę bo jak testowo odpaliłem w domu grzałkę katalityczną to niewiele brakowało żeby żona wykopała mnie za okno razem ze źródłem ciepła i smrodu niemiłosiernego.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

cyntelfuga pisze:Na allegro benzyna Zippo kosztuje ok 12 zł 133 ml.
udało im się opracować benzynę która podczas spalania jest praktycznie bezwonna. Napisałem praktycznie, ponieważ jak się mocno sztachnie oparami to troszeczkę czuć taki słodkawy zapach.
żadna nowość, lat temu naśdzie i dzieścia produkowali piękną benzynę ekstrakcyjną, która nie waniała. a od jakiegoś czasu niestety wszystko wali jak chamski rozpuszczalnik.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

...
Ostatnio zmieniony 27 maja 2009, 09:56 przez Gryf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2007, 19:20
Lokalizacja: z cienia

Post autor: AdamM »

cyntelfuga pisze:Firma Zippo przykłada dużą wagę do tego, aby używanie ich produktów było komfortowe i udało im się opracować benzynę która podczas spalania jest praktycznie bezwonna. Napisałem praktycznie, ponieważ jak się mocno sztachnie oparami to troszeczkę czuć taki słodkawy zapach.
Używałeś tego z zapalniczką czy z grzałką katalityczną? Pytam z tego powodu że swojego czasu zaopatrzyłem się w grzałeczkę ale po pierwszych próbach okazało się że jest średnio kompatybilna z benzynami do zapalniczek. Nie wiem czy to przyczyna zniszczonego katalizatora czy też nieodpowiedniego paliwa. Podejrzewam paliwo.
ODPOWIEDZ