Zebra czyli z czym to się je?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Zebra czyli z czym to się je?

Post autor: pastyl »

Ktoś używał może zebry?
http://www.survivalzone.eu/zebra-m-10.html
Obrazek
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

100 pln za garnek do lasu to trochę perwersja wg mnie. wystarczy menacha wp za 15.
Obrazek
pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Post autor: pastyl »

mwitek pisze:100 pln za garnek do lasu to trochę perwersja wg mnie. wystarczy menacha wp za 15.
To zalezy ile czasu i dla jakiej ilości ludzi.

Wiele osób nie dało by grosza za linę, czekan czy raki. Powiedz tak po prawdzie po co komu raki chociasz czasem sie ślizgasz jak idziesz do roboty.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

pastyl pisze:Wiele osób nie dało by grosza za linę, czekan czy raki. Powiedz tak po prawdzie po co komu raki chociasz czasem sie ślizgasz jak idziesz do roboty.
też żeś podał przykład :mrgreen: :mrgreen: zapytaj Pana Wielickiego po co mu raki, a co do garów to jak bym miał wybierać to wolałbym taki zestaw może ciutkę droższy ale praktyczniejszy http://bushcrafter.pl/30-zestaw-naczy-t ... angia.html
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Najpierw go spytajcie, czy on chce alu. Mnie osobiście alu odrzuca i nie mam zamiaru go używać. Zebre znalazł pewnie dzięki Ray'owi, który je bardzo wychwala. Tańsza jest Tatonka Kettle (też używana przez Mearsa), praktyczniejsza do bardziej "wykwintnego" gotowania. Wszystko stal naturalnie.

Aha, na ten sklep uważaj. Mają w nazwie survival, co automatycznie podnosi ceny o duuużo. Wystarczy porównać ceny hamaków na tej stronie i u TH ;)
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Myślę, że ten facet na filmie ma właśnie zebrę.
Awatar użytkownika
katny
Posty: 34
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: katny »

Przymierzam się do tego gara od kilku m-cy (12 cm)- w amazonie można znaleźć taniej.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

A ja ciągle zostanę przy swoim. Co ten garnek ma lepszego od puchy z nierdzewki kupionej w markecie do której dorobisz pałąk ze spinacza a o wiele tańszej?

Nie kumam porównania do liny i raków. Do uprawiania pewnych sportów są to narzędzia niezbędne tak jak rower do jeżdżenia na rowerze :D
Tak samo jak garnek do gotowania. Ale jeśli to tylko jeden pojemnik z przykrywką i pałąkiem do zawieszenia nad ognichem to po co przepłacać?
Obrazek
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Patrząc za granicą to ciężko znaleźc to gdziekolwiek drożej niż 14-15 funciaków, a u ŻRÓDŁA jest właściwie za grosze. Tak jak mwitek, nie widzę różnicy z menażką za 15 zeta, oprócz tego, że Ray Mears nie sprzedaje menażek za 15 zeta w swoim sklepie.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Ja widzę nawet plus na rzecz menażki WP za 15 zeta (to chyba nówka bo ja kupiłem za 8), menażkę można łatwo troczyć do plecaka, okrągłe gary już ciężej, nie wypominając o tym iż menażka ma kolor właściwy.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Offtime pisze:nie wypominając o tym iż menażka ma kolor właściwy.
Zaczęli je robić tak, że kolor nie złazi już podczas drugiego wędzenia nad ogniskiem? :shock:
pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Post autor: pastyl »

rzuf pisze:Najpierw go spytajcie, czy on chce alu. Mnie osobiście alu odrzuca i nie mam zamiaru go używać. Zebre znalazł pewnie dzięki Ray'owi, który je bardzo wychwala. Tańsza jest Tatonka Kettle (też używana przez Mearsa), praktyczniejsza do bardziej "wykwintnego" gotowania. Wszystko stal naturalnie.

Aha, na ten sklep uważaj. Mają w nazwie survival, co automatycznie podnosi ceny o duuużo. Wystarczy porównać ceny hamaków na tej stronie i u TH ;)
No właśnie szukałem namiotu i colemana rigiel maja za 430zł. to taniej niz w polsce o ok 150zł.
Jedne rzeczy drozsze inne tansze. A przy okazji znalazłem własnie zebre. Faktycznie aluminium nie lubie. Choc jeszcze nie testowalem tytan+alu np. Primus Litech Primus Kettle czy całkowicie tytanowy garnek. Niestety zaden garnek z tytanu nie pasuje do kartuszy i ma patelnię ;(
Na razie wiec szukam.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Ciek pisze:
Offtime pisze:nie wypominając o tym iż menażka ma kolor właściwy.
Zaczęli je robić tak, że kolor nie złazi już podczas drugiego wędzenia nad ogniskiem? :shock:
Zastępuje go sadza :-) Ale tam gdzie sadza nie nalezie tam masz dalej kolor właściwy, Tak czy inaczej nie biegasz z błyszczącym garem.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
ODPOWIEDZ