Fukushima - Skażenie radioaktywne w Polsce

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Fukushima - Skażenie radioaktywne w Polsce

Post autor: g0liath »

Na fali ostatnich wydarzeń, postanowiłem poszukać jakichś informacji, czy może nam coś grozić w związku z trzęsieniem ziemi w Japonii, Tsunami i awarią elektrowni atomowej.

Trafiłem na serwis, który sporo zrobił też w kwestii uświadomienia ludzi odnośnie przkrętu szczepionkowego. Odsądzani byli od czci i wiary, jako teoretycy spiskowi, po czym okazało się, że mieli rację...

No i właśnie, okazuje się, że twierdzą, że od 22 marca (wczoraj) w Polsce wzrasta promieniowanie. Na Islandii już poziomy są dużo wyższe niż normalnie.

Sam nie wiem, co o tym sądzicie ?

Tytuł oczywiście dramatyczny, ale może warto się więcej dowiedzieć, czy faktycznie zagrożenie jest realne ? Płyn Lugola może warto kupić, albo coś podobnego ?
http://grypa666.wordpress.com/
Obyśmy nie musieli uprawiać takiego rodzaju survivalu, jak w grze Fallout. Chć to dopiero byłby prawdziwy survival. Mnie chodzi raczej o bezpieczeństwo mojej rodziny, ja sam sobie raczej poradzę.

Znalazłem też wiadomości, które rzuciłyby trochę innego światła na tę awarię, ale to oczywiście określane jest jako "teorie spiskowe". Problem w tym, że jak wszyscy wiemy niewiele nam się mówi i to, co się może wydawać bujdą, wcale nie musi być dalekie od prawdy
http://niepoprawni.pl/blog/2456/atomowe ... ushimie-cd

Pozdrawiam
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

http://www.paa.gov.pl/mapy/moc_dawki.php rozumiem, że jak na blogu o tym nie piszą to lipa, a te dwie instytucje:
http://www.imgw.pl/index.php?option=com ... Itemid=135
i
http://www.paa.gov.pl/index.php

są zwyczajnie na garnuszku "lobby atomowego"?
biper
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2011, 10:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: biper »

Hmm.. daleki jestem od twierdzenia, że "świecąca" chmura z Japonii dotarła już do nas (w jednym z dzienników podawali, że przesuwa się w stronę USA), ale odnosząc się do tego co napisał Ciek..

Za grosz nie mam zaufania do naszych władz. Nie raz udowadniali, że w d... użym poważaniu mają społeczeństwo i na pierwszym miejscu jest interes partyjny/biznes.
A co to ma wspólnego z atomem... Otóż nie zapominajcie, że jesteśmy w przeddzień podjęcia decyzji o lokalizacji elektrowni atomowej w Polsce. W Polsce już działają też firmy z tej branży lobbując wśród polityków, bo kontrakty będą do zdobycia niemałe.

W świetle decyzji u naszych zachodnich sąsiadów, nie zdziwiłbym się, gdyby wspomniane wyżej informacje były u nas ocenzurowane.

"Polityka to pomyje podane w kryształowej misie"
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Jest różnica pomiędzy przemilczaniem pewnych faktów, a fałszowaniem działalności przez całe instytucje. To drugie ciężko ukryć bo na każdą tego typu informację czają się przeciwnicy polityczni i media, które dla chwili sławy każdego są skłonne zmieszać z błotem.

A co do kontraktów to faktycznie będą niemałe i już na część są rozpisane przetargi. Nawet patrzyliśmy u mnie w firmie na dwa z nich ale za cienkie z nas Bolki. Takie rzeczy są robione w trybie zamówień publicznych gdzie każdy ma prawo wystartować więc nie bardzo jest za czym lobbować.
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Chodziło mi raczej

Post autor: g0liath »

Jako że jest to forum o survivalu, chodziło mi raczej nie o roztrząsanie, czy wierzyć politykom i mediom, a raczej o dyskusję, czy powinniśmy uważać takie zagrożenie za realne i jak się przed nim bronić, by przetrwać (tu: w dobrym zdrowiu).

Do Cieka
Co do Państwowej Agencji Atomistyki to oczywiście śledzę dane umieszczane na ich stronach. Nie możemy jednak zapominać (zwłaszcza w kontekście survivalu), że w przeszłości wielokrotnie państwowe instytucje ludzi delikatnie mówiąc "oszukiwały" a podstawą przeżycia jest rzetelna wiedza i informacja. Dlatego tak moim zdaniem ważne jest pozyskiwanie informacji z wielu źródeł, zwłaszcza pozarządowych (jakkolwiek informacje te wydawałyby się idiotyczne - wyśmiewali Leppera za talibów w Klewkach, a okazało się, że było w tym sporo prawdy).
W końcu wałek z globalnym ociepleniem też był popierany przez rzesze naukowców (niestety wciąż jest, pomimo ujawnienia ogromnej korupcji i zakłamania w tym temacie), a myślący inaczej byli wyśmiewani. Jak już podpisano wszystkie dokumenty i będziemy bulić za CO2, nagle okazuje się, że my to jesteśmy mały pikuś, a na klimat na Ziemi największy wpływ ma Słońce i z dużym prawdopodobieństwem czeka nas nie ocieplenie, a oziębienie. I nagle Globalne ocieplenie przestało być tematem numer 1. Nie mówiąc o kompletnym przekłamaniu mechanizmu, który tym kieruje (jest masa naukowców, którzy potwierdzają, że to zwiekszenie temperatury powoduje wzrost stężenia CO2, a nie odwrotnie).
Dlatego może nie skreślajmy informacji, które na pierwszy rzut oka wydają nam się nieprawdopodobne.

Pozostawiam wobec tego pytanie:
Czy mamy jakiś plan, jakieś sposoby zabezpieczenia się na taką ewentualność ? Ktoś ma jakieś pomysły ? Każdy mile widziany, w końcu to hydepark :)
Co sądzicie o płynie Lugola, zwłaszcza dla dzieciaków ?
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Leki podawane bez potrzeby, a już zwłaszcza podawane w nadmiernych dawkach, zawsze są szkodliwe i płyn lugola i inne cuda nie są tu wyjątkiem.
biper
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2011, 10:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: biper »

Ciek pisze:Takie rzeczy są robione w trybie zamówień publicznych gdzie każdy ma prawo wystartować więc nie bardzo jest za czym lobbować.
Oj jest, jest.. Można tak ułożyć warunki przetargu, że mało kto będzie mógł wystartować, a wygrany jest znany praktycznie od początku :)

Dobrym przykładem mogą tu być przetargi na broń krótką dla policji. Za każdym razem jakaś ze stron zaskarża decyzję do sądu, raz Glock, raz Walther :)

Przepraszam za off-top, już nie nakręcam go dalej :)
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Tym razem bez dywagacji, czyste fakty

Post autor: g0liath »

Otrzymałem od zaprzyjaźnionego naukowca. Dla wiedzy

pomorst.site88.net/pliki/skazenie_fukushima1.pdf

Pozdrawiam wszystkich
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Czy awaria w Czarnobylu była odczuwalna 9000km od elektrowni? No nie za bardzo. Troszkę przesadzają. To jest czysta panika. Na tej panice w USA nie którzy zarabiali tyle kasy że hoho bo sprzedawali coś typu płyn lugola i mówili że to jest świetny produkt i ludzie płacili po 400 dolarów.
Nie powinniśmy się obawiać że jutro wyjdą na ulice mutanty i będziemy musieli przetrwać jak w filmie "świt żywych trupów". A skoki promieniowania w Polsce są nieszkodliwe dla naszego zdrowia. Np. w Lublinie teraz promieniowanie wynosi poniżej średniej. Jakoś ja się tym wszystkim nie przejmuję i w panikę nie wpadam. Jeśli faktycznie promieniowanie u nas by skoczyło przez tą awarię to co by się działo w Tokio?
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Re: Tym razem bez dywagacji, czyste fakty

Post autor: Armat »

g0liath pisze:Otrzymałem od zaprzyjaźnionego naukowca. Dla wiedzy

pomorst.site88.net/pliki/skazenie_fukushima1.pdf

Pozdrawiam wszystkich
A czy ten zaprzyjazniony naukowiec mowil przy jakich wartosciach nalezy sie martwic?
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Staram się do tego podchodzić z dystansem, jednak osobiście uważam, że powinniśmy stale monitorować co się dzieje. Kobra napisał, że skoki promieniowania są normalne. Może i tak, ale nie jestem przekonany, czy wzrost promieniowania ponad 25 000 razy i stale rosnący (obliczenia dla Warszawy z uwzględnieniem przedziału czasowego pomiaru) to coś, nad czym należałoby przejść obojętnie.

Jak byłem młodszy od "Kobry", to po Czarnobylu była właśnie taka akcja podawania płynu Lugola w szkołach. I powiem szczerze, że nie wiem czy to pomogło, jednak ja problemów z tarczyca nie mam. Może to dzięki temu, może nie, nie wiem. Raczej nie zaszkodziło.

To, że robi się na tym kasę to normalne jak Amen w pacieżu. Wystarczy przypomnieć sobie zaradnych przedsiębiorców, sprzedających powodzianom chleb po 10 PLN za bochenek (za moment wszyscy będziemy tyle bulili, ale to inna bajka).

Co do skażenia, to samym promieniowaniem, przynajmniej dopóki nie jest ono naprawdę wysokie ja osobiście się nie przejmuję zabardzo. Ale ja jestem dorosły, zdrowy facet, bez problemów z tarczycą. Natomiast wiem, że powinny bardzo uważać dzieciaki i kobiety w ciąży. Dzieciaki zwłaszcza ze względu na jod131, który wbudowuje się w tarczycę (jeśli organizm "ma tam miejsce") i pomimo tego, że ma krótki okres połowicznego rozpadu, powoduje jej uszkodzenie (stąd płyn Lugola, który wysycał tarczycę nieszkodliwym jodem, nie pozwalając na wbudowanie się jodu 131)

Czy panikować, czy nie: zdecydowanie nigdy. Ale uważam, że bagatelizowanie tego co się wokół dzieje to też niezbyt mądre podejście, które może się srodze zemścić (w przypadku promieniotwórczości w długim okresie czasu, ale w ogromnej liczbie przypadków nieuchronnie, co dobitnie pomimo rosyjskiej propagandy sukcesu pokazał Waldemar Milewicz w jednym ze swoich reportaży z Kazahstanu).

Dlatego pomimo uspokajających wieści z mediów jodynę posiadam, tak jak inne rzeczy, które wydają się idiotyzmem, ale wolę je mieć w trudnej sytuacji. Wtedy ja będę spokojnie sobie z rodziną siedział, a ci, co mówili że to idiotyzm będą panikować bojąc sie o sibie i bliskich.

W końcu na tym chyba też polega survival: na przewidywaniu i przygotowaniu się.
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Jeśli by promieniowanie skoczyło do takiego poziomu jak w obrębie elektrowni nic by ci nie pomogło.
Wiesz, jak coś by się miało dziać i promieniowanie by nam zagrażało to by o tym powiedzieli a tak nic nie mówią a więc jest wszystko w normie. Podobnież takie skoki to normalka. Podskoczy ale zaraz wróci do normy.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Kobra pisze:Jeśli by promieniowanie skoczyło do takiego poziomu jak w obrębie elektrowni nic by ci nie pomogło.
A jakim cudem w Polsce miałoby skoczyć nagle promieniowanie do takiego poziomu?
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Jasne, że jakby promieniowanie tak skoczyło to trzeba tylko sp....ć. I to byłby dopiero survival. Jednak nie tylko o taki survival na tym forum chodzi. Prawda ?

Poza tym nikt nikogo nie zmusza do wiary w rzetelność informacji wypływających z rządowych instytucji. "Obywatelu, wszystko jest w porządku, nic sie nie dzieje, nie ma powodu, byś odrywał swój wzrok od ulubionego serialu. Nie ma żadnego skażenia."

Jeśli chcesz bezkrytycznie wierzyć w to, co mówi rząd, zamiast samemu o siebie zadbać, to zapytaj co o tym myślą powodzianie, kiedy usłyszeli od naszego prezydenta, że (cyt. z pamięci) "to normalne przecież, że woda spływa z góry i wylewają rzeki, a nastepnie woda spływa do morza". Logiki temu stwierdzeniu zaprzeczyć nie sposób, ale w kontekście powodzi i nieudolności rządu podczas pomocy ludziom mieszkającym na terenach zalewowych, był to z jego strony już skrajny idiotyzm i chamstwo czystej wody. Albo zapytaj ludzi, którzy po powodzi w 1997 zaufali obecnemu ministrowi kultury Bogdanowi Zdrojewskiemu, który był wtedy prezydentem Wrocławia, i przyklapał własna łapką budowę dla powodzian, którzy stracili dobytek (w powodzi 1997) mieszkania na terenach zalewowych. A w zeszłym roku zalało im domy, w których (jak uwierzyli rządowi) miało być bezpiecznie. Przykładów można mnozyć bez liku.

Żeby nie było: nie chodzi mi o politykę. Przytoczone przeze mnie przykłady wiążą się z tematyką survivalu, BOB i podobnymi, dlatego ich uzyłem.

Jak powiedziałem: jeśli chcesz wierzyć, że wszystko jest w porządku, bo nikt o tym nie mówi: twoja sprawa. Ja tego poglądu i twej ufności nie podzielam. Za dużo widziałem w życiu. To wszystko. I to jest moje prywatne zdanie.

A jesli masz jakieś źródło, mówiące o tym, że tak duże i długotrwałe skoki są normalne (jakieś dane historyczne np odnoszące się do skoków promieniowania, nie związane z żadnym tego typu wydarzeniem, takie samoistne) to chętnie się z nimi zapoznam tak swoją drogą. Może mnie przekonasz, kto wie ?
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A to politycy badają promieniowanie? czy politycy wszystko ogłaszają? Nie, naukowcy :) A po drugie każdy może sobie kupić do to coś do mierzenia promieniowania ;]
A jak im nie wierzysz to kop bunkier lub uciekaj :) 25000 razy większe? A masz na to źródło bo aż sam się zaciekawiłem :) Wiesz jeśli w czasie Czarnobylu ogłosili alarm to teraz też by ludzi ostrzegli... Myślisz że politycy wiedzą że promieniowanie jest tak potężne i że zaraz padniemy jak muchy? Trochę popadasz w paranoję... Już wszystko politycy kryją abyśmy nie panikowali no troszkę bzdura. Promieniowanie przecież nigdy takie równe nie jest. Skacze i to różnie. Raz mniej wynosi raz więcej. W Lublinie ostatnio jest poniżej średniej krajowej. To jeśli by to było przez Japonię to jakie byłoby promieniowanie w państwach które są o wiele bliżej Japonii... Jeśli tam się nic nie dzieje to tym bardziej u nas nic się nie stanie. I daj spokój z tymi politykami bo to nie jest PRL . Informacje najpierw przechodzą przez polityków i oni dają zgodę aby je publikować czy jak? Podobnież każda stacja meteorologiczna posiada aparaturę do pomiaru promieniowania.
Też nie popadam w panikę że promieniowanie jest wysokie i zaraz mi druga ręka wyskoczy bo politycy kłamią. Nie będę robił zapasów jakiejś jodyny czy płynów lugola i uciekał nie wiadomo gdzie. Żyjemy normalnie tak jak wcześniej i nic złego nam nie dolega. A jeśli naprawdę się boisz tego czy kłamią kup aparaturę do mierzenia i mierz sobie czy nie jesteś pod wpływem promieniowania i to rozwiąże twoje problemy :)
Jaki cel politycy by mieli w tym aby nas kłamać? Potem gdyby nic nie mówili to by tyle kasy poszlo na szpitale itp. aby wszystkich wyleczyć że hoho... Ten link co podałeś z tą teorią spiskową jest śmieszny. Czy nie mają masek przeciw gazowych że pouciekali z pod elektrowni. echh.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2011, 17:30 przez Kobra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Kobra pisze:Promieniowanie przecież nigdy takie równe nie jest. Skacze i to różnie. Raz mniej wynosi raz więcej.
Skoro wiesz, że skacze to także jesteś w stanie powiedzieć o ile.
Więc... jaka jest norma a kiedy trzeba się zacząć przejmować?
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

tego nie wiem, wiem że skacze ;] a o ile to nie wiem, w necie trzeba luknąć.
I raz nie skoczyło o 25000 razy promieniowanie nad Warszawą a o 4600...
Zaufany naukowiec... http://wroclawskikomitet.pl/komitet/ogl ... 5%BC-teraz tutaj ten sam link jest który ci podał ten zaufany naukowiec.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

To co, złazimy do szamba?
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

nawet niżej trzeba... Kurde, robią ci ludzie panikę że jejciu.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

biper pisze:Otóż nie zapominajcie, że jesteśmy w przeddzień podjęcia decyzji o lokalizacji elektrowni atomowej w Polsce.
Otóż nie zapominaj, że Czechy i Niemcy mają takie elektrownie. Sądzę, że to wystarczy aby właścicieli i nas wysłać do diabła.
Przez najbliższe kilkanaście lat nie ma praktycznie odwrotu od elektrowni atomowej.
Atom od czasów Hitlera to nie tylko robienie bombek czy stawianie elektrowni, to również wielka polityka i biznes...
Kobra
PostWysłany: Dzisiaj 17:17 Temat postu:
A to politycy badają promieniowanie? czy politycy wszystko ogłaszają? Nie, naukowcy :) A po drugie każdy może sobie kupić do to coś do mierzenia promieniowania ;]
A jak im nie wierzysz to kop bunkier lub uciekaj :) 25000 razy większe? A masz na to źródło bo aż sam się zaciekawiłem :) Wiesz jeśli w czasie Czarnobylu ogłosili alarm to teraz też by ludzi ostrzegli... Myślisz że politycy wiedzą że promieniowanie jest tak potężne i że zaraz padniemy jak muchy? Trochę popadasz w paranoję... Już wszystko politycy kryją abyśmy nie panikowali no troszkę bzdura. Promieniowanie przecież nigdy takie równe nie jest. Skacze i to różnie. Raz mniej wynosi raz więcej. W Lublinie ostatnio jest poniżej średniej krajowej. To jeśli by to było przez Japonię to jakie byłoby promieniowanie w państwach które są o wiele bliżej Japonii... Jeśli tam się nic nie dzieje to tym bardziej u nas nic się nie stanie. I daj spokój z tymi politykami bo to nie jest PRL . Informacje najpierw przechodzą przez polityków i oni dają zgodę aby je publikować czy jak? Podobnież każda stacja meteorologiczna posiada aparaturę do pomiaru promieniowania.
Też nie popadam w panikę że promieniowanie jest wysokie i zaraz mi druga ręka wyskoczy bo politycy kłamią. Nie będę robił zapasów jakiejś jodyny czy płynów lugola i uciekał nie wiadomo gdzie. Żyjemy normalnie tak jak wcześniej i nic złego nam nie dolega. A jeśli naprawdę się boisz tego czy kłamią kup aparaturę do mierzenia i mierz sobie czy nie jesteś pod wpływem promieniowania i to rozwiąże twoje problemy :)
Jaki cel politycy by mieli w tym aby nas kłamać? Potem gdyby nic nie mówili to by tyle kasy poszlo na szpitale itp. aby wszystkich wyleczyć że hoho... Ten link co podałeś z tą teorią spiskową jest śmieszny. Czy nie mają masek przeciw gazowych że pouciekali z pod elektrowni. echh.
Kobra Ty zmień nick na CHAOS wtedy będę wiedział, że tu nie ma składni i nie przeczytam tylko pominę.
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

To przecież jak znasz mój nick to nie czytaj moich postów i już :)
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
ODPOWIEDZ