Carlos Hathcock snajper Wietnamu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Freebird
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2009, 17:27
Lokalizacja: South
Płeć:

Post autor: Freebird »

Nie znam fińskiego :P
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

To prawdopodobnie nie dogadasz się ze Świętym Mikołajem. Chyba, że w "alkoholowym esperanto" :-P
Freebird
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2009, 17:27
Lokalizacja: South
Płeć:

Post autor: Freebird »

E tam, angielski jest uniwersalny, prawda? Święty Mikołaj z pewnością się go nauczył ;)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Ostatnio czytałem ciekawy artykuł o pewnym polskim snajperze. Współczesnym oczywiście i nadal działającym. Zadziwiający jest fakt, że koleś strzela z SAKO i co jest przykre i jednocześnie normalne w tym kraju. On oddał swojego SAKO do naprawy serwisowej. Wiadomo, że wcześniej pracował nad nim kilka lat. Każdy snajper ustawia karabin pod siebie i sam nad nim pracuje. Zwrócili mu inny karabin. Bezsens. Jego karabin poszedł do jakiegoś innego gościa. To jest żenada. Gość jest instruktorem i naprawdę znakomitym snajperem. I jest do tego starszym szeregowym :D.
Kup se Morę
Awatar użytkownika
Sł@wek
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2010, 12:24
Lokalizacja: Sopot
Płeć:

Post autor: Sł@wek »

Cześć
Panowie troszkę odbiegnę od tematu ... szukam bardzo precyzyjnych informacji dotyczących umundurowania żołnierzy amerykańskich z okresu konfliktu w Wietnamie
Precyzyjniej chodzi mi o jednostki navy seals … jak i w co mieli obszyte swoje mundury polowe … jakie naszywki … odległości według regulaminu mundurowego itp.
Może natknęliście się na takie info.
Chce zrobić rekonstrukcję takiego munduru polowego z tamtego okresu dla tych jednostek … z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

W zasadzie powinieneś założyć właśnie osobny temat.

Mnóstwo informacji znajdziesz na www.militaryphotos.net - jest tam nawet osobny temat poświęcony LRRP, SEALsom, Yardom i Zielonym Beretom :)
Awatar użytkownika
Sł@wek
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2010, 12:24
Lokalizacja: Sopot
Płeć:

Post autor: Sł@wek »

dzięki za podpowiedź
nie chciałem zakładać tematu bo nie wiem czy kogoś to zainteresuje tak jak mnie
jeszcze raz dzięki
S.
Skiba
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2011, 13:12
Lokalizacja: Radoszyce
Gadu Gadu: 11567778
Płeć:

Post autor: Skiba »

Widzę że mam kolegę który też czytał tę książkę... polecam jeszcze "Czas Snajperów". A wracając do tematu: Poszukaj anglojęzycznych książek na eBay. Jeżeli obcy język nie jest dla ciebie przeszkodą... dowiesz się więcej na 100%, a i twój angielski się polepszy :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kulawy
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2011, 13:08
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 9996311
Tytuł użytkownika: Czarne pióra
Płeć:

Post autor: Kulawy »

Z czego słynny jest Hathcock? Z słynnej "pułapki" i z tego że... Zrobił coś co można zobaczyć w filmie "Szeregowiec Ryan"... Osoby inne, sytuacja inna, miejsce inne, ale rezultat jest ten sam, obejrzyjcie snajperską scene w miasteczku, w deszczu.
A dla tych którzy znają angielski i interesują się snajperstwem jest seria filmików na YT w których można posłuchać wywiadu z samym "Białym Piórem"
"Zamieszkałem w lesie, albowiem chciałem żyć świadomie (...) abym w godzinie śmierci nie odkrył że nie żyłem"
H.D Thoreau - "Walden, czyli życie w lesie"
Skiba
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2011, 13:12
Lokalizacja: Radoszyce
Gadu Gadu: 11567778
Płeć:

Post autor: Skiba »

Z akcji dla CIA, niestety tajnych ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
tnds
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2011, 14:44
Lokalizacja: Warszawa/Marysin
Tytuł użytkownika: Pustelnik
Płeć:

Post autor: tnds »

Też interesuję się tematyką strzelectwa wyborowego i mogę Wam polecić parę książek:
- Albrecht Wacker "Snajper na froncie wschodnim"
Historia niemieckiego snajpera działającego na froncie wschodnim. Naprawdę interesujące opowieści z frontowego życia Josefa Allerbergera.
- "Karabin wyborowy SWD" wyd. MON
Opis, użytkowanie, zasady i sposoby strzelania z SWD. Trafiłem na nią w bibliotece wojskowej.
- "Podręcznik strzelca wyborowego" wyd. MON
Zasady działania strzelca wyborowego, budowa i użytkowanie karabinu, zasady strzelania, sposoby prowadzenia ognia, obserwacja i określanie odległości, prowadzenie ognia w walce itp. itd. Trafiłem na nią także w bibliotece wojskowej.
Tylko ja i moja przestrzeń...
ODPOWIEDZ