Beskid Śląski/Żywiecki

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

MenThor86
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Tytuł użytkownika: Light Traper
Płeć:

Beskid Śląski/Żywiecki

Post autor: MenThor86 »

Witam. Mam pytanie do wytrawnych "górali". - Wybieramy się ze znajomymi( 2 pary) na szybki rajd po beskidzie śląskim/żywieckim. Nie byłem w tamtym regionie dobre 8 lat, a planuje zrobić trasę powiedzmy 5 - 7 godzinną (plus oczywiście zapas powiedzmy 1 godz. gdyż wszyscy nie mamy kondycji i różnie to może być). Głównym zamysłem podróży jest to aby wyjść od dworca PKP w jednej miejscowości i powrócić( w miarę możliwości przed zmrokiem) w okolice tegoż( lub innego dworca - koniecznie PKP tak, aby dostać się na kwaterę prywatną, gdyż nocleg na dziko nie wchodzi (niestety) w grę. I tutaj jest pytanie m.in do panów Driver i Młody - czy waszą trasę z topicu beskid śląski 14/16 maj da rade przejść w te max nooo 8 godzin - z mało doświadczonymi "góralami" ??

Bardzo proszę o jakieś propozycje itd itp

Z Góry dzięki, z pozdrowieniami dla wszystkich pasjonatów
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Kolego MenThor86, żeby tą trasę z Węgierskiej Górki do Bielska Białej zrobić w jeden dzień to musielibyście być chyba sprinterami :mrgreen: nie ma szans na jeden dzień, licząc ta trasę metodą sznurka i linijki to jest ponad 20 parę kilometrów. Jeszcze jaki idziecie z waszymi piękniejszymi połówkami :mrgreen: to też trzeba liczyć na poprawkę czasową.
Zawsze możecie ta trasę troszku skrócić np z węgierskiej do szczyrku na Skrzyczne i na dół do miasta na kwaterę, i jeszcze opcja krótsza dojść do Gawlasa i odbić na Wisłę w razie jakiś problemów
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Fistach
Posty: 7
Rejestracja: 01 maja 2011, 12:10
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 778323
Płeć:

Post autor: Fistach »

Kolego MenThor86, żeby tą trasę z Węgierskiej Górki do Bielska Białej zrobić w jeden dzień to musielibyście być chyba sprinterami
Już bez przesady :)

Ale racja, że z drugimi ważniejszymi i pewnie lepszymi Połówkami to może być ciężko :)

ja bym skrócił trasę do 15 km żeby nie szaleć:)
Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Możecie z Węgierskiej Górki podejść na Baranią Górę i wrócić z powrotem. Da radę w 8 godzin.
Inna opcja: wejść z Węgierskiej Górki na wspomniany szczyt a potem podejść pół godzinki do schroniska PTTK, dziwny to budynek ale z wolnymi miejscami nie powinno być problemu, chociaż warto wcześniej zadzwonić.
Na Baraniej Górze jest fajna wieża widokowa.

[ Dodano: 2011-05-08, 21:13 ]
http://przyslop.pttk.pl/
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2011, 16:07
Lokalizacja: Bytom
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Pod koniec kwietnia robiłem trasę z moją kobietą i to był taki "niedzielny spacerek" w okolicach Jeziora Międzybrodzkiego, około 15 km i zrobiliśmy to spokojnie w 6 godzin z długimi przerwami , a moja kobieta do "sprinterów" nie należy, poza tym w górach nie ma co się śpieszyć, bo cały urok znika. Jeżeli byłbyś zainteresowany taką opcją, to mogę Ci podesłać zdjęcie satelitarne, przerobione odpowiednio na mapę i kilka zdjęć pokazujących tamtejsze tereny, jest to na prawdę ciekawa okolica. Odnośnie trasy, na początku jest do przejścia dosyć strome podejście i ma ono jakiś kilometr, a reszta to już praktycznie bułeczka z masełkiem, szlak wychodzi w pewnym momencie na drogę przy Jeziorze Międzybrodzkim, następnie wchodzi się na tę samą górę, ale idzie się już całkiem innym szlakiem, ostatecznie wychodzi się na to strome podejście od którego się zaczynało, robiąc takie wielkie koło, a stamtąd można zejść do wsi i podjechać na dworzec PKP w Bielsku, ewentualnie dowiedzieć się czy w pobliżu nie ma jakiejś stacji PKP, bo coś mi się wydaje że jest. Tak więc jest to trasa bardzo fajna, przyjemna i prosta, a do tego jest tam takie jedno magiczne miejsce, z którego widać całą Polskę :roll: jeżeli będziesz zainteresowany to pisz.
www.survival.k9.pl Zapraszam !
MenThor86
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Tytuł użytkownika: Light Traper
Płeć:

Post autor: MenThor86 »

Dzięki za propozycje ale wyjazd został odwołany :-x "siła wyższa". Temat do zamknięcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”