Zrób sobie hamak...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Skiba
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2011, 13:12
Lokalizacja: Radoszyce
Gadu Gadu: 11567778
Płeć:

Post autor: Skiba »

O, ja też się dołączam do pytania, identyczny wzrost
Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Mam 185cm wzrostu a mój... hamak :-) ma 300cm
Po zawieszeniu, i obciążeniu hamak (zakładam, że hamak nie ma rozpórek na końcach) końce hamak naturalnie zwężają się i jeśli hamak będzie zbyt krótki, głowę i stopy będziesz miał wciśniętą między warstwy materiału.

Skoro masz 165cm wzrostu, trzymając się tych samych proporcji (wzrost/0.62=długość hamaka), hamak dla Ciebie powinien mieć: 266cm i 13 mm :-)

Jeśli jednak, przeczytał byś ten wątek od początku, zauważył byś z pewnością, że TH zaleca:
Treasure Hunter pisze:Bierzemy kawałek materiału w kształcie prostokąta. Szerokość mniej więcej 120-150 cm. To już zależy od tego czy chcemy być bardziej lub mniej „szczelnie” zamknięci w naszym hamaku. Długość materiału należy dobrać według wzoru: wzrost + 60-70cm. ( Taka długość ma być już po zszyciu zakładek- czyli wyjściowo powinno być: wzrost + 80-90cm)
Czyli w Twoim wypadku: 165 + 70 = 235.
Czyli nawet jeszcze krótszy... i lżejszy.
A wystarczyło tylko przeczytać temat od początku ;-)
Mam nadzieję że pomogłem
F..k it, I'll Do It Myself!
wojtek008
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2011, 17:31
Lokalizacja: Chrzanów
Płeć:

Post autor: wojtek008 »

Temat czytałem od początku bo czekam na gen II tylko nie wiedziałem jak dla mnie szerokości materiału ??
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Pomierzyłem, sam mam 183 cm wzrostu...

Mam hamak ze związanej na końcach płachty tafty. Od supła do supła ma dokładnie 260cm (150 cm szerokości, taka była szerokość belki), ridgeline też idzie od supła do supła, ma równo 220 cm. Jest to wariant raczej krótki - znaczy na granicy wygody, potrzebuje więcej uwagi przy rozwieszaniu.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

puchalsw pisze: Treasure Hunter napisał/a:
Bierzemy kawałek materiału w kształcie prostokąta. Szerokość mniej więcej 120-150 cm. To już zależy od tego czy chcemy być bardziej lub mniej „szczelnie” zamknięci w naszym hamaku. Długość materiału należy dobrać według wzoru: wzrost + 60-70cm. ( Taka długość ma być już po zszyciu zakładek- czyli wyjściowo powinno być: wzrost + 80-90cm)
No przecież jest jak byk napisane jaka szerokość materiału.
Obrazek
ODPOWIEDZ