Dyskusja o zakazie noszenia noży

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Taka ograniczona demokracja prowadzi do zacementowania kręgu władzy, i w dłuższym czasie jego degeneracji. Kończy się mianowaniem konia senatorem, albo podpaleniem miasta dla hecy. Nie przypadkiem krąg uprawnionych do głosowania, a tym samym do wpływu na własną przyszłość systematycznie się rozszerzał. To pozwala na wymianę krwi i odświeżenie elity w czasie realnym.

W twoim modelu zmiana władzy następuje wyłącznie przez rewolucję. A ta następuje jak deszcz - wcześniej lub później, ale zawsze.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Prowler pisze:znam nie jednego idiotę z tytułem naukowym czy tępego i schamiałego przedsiębiorcę więc chyba to słabe kryterium
Mimo wszystko lepsze niż praktyczna realizacja postulatów Marksa, Engelsa i Lenina o oddaniu całej władzy w ręce ludu. Nie chodzi o to żeby ktoś był fajnym kolegą tylko żeby z jego życiorysu wynikało, że jest w stanie sam do czegoś dojść i nie mam tutaj na myśli budynku lokalnego ośrodka pomocy społecznej.
MlKl pisze:Taka ograniczona demokracja prowadzi do zacementowania kręgu władzy, i w dłuższym czasie jego degeneracji. Kończy się mianowaniem konia senatorem, albo podpaleniem miasta dla hecy. Nie przypadkiem krąg uprawnionych do głosowania, a tym samym do wpływu na własną przyszłość systematycznie się rozszerzał. To pozwala na wymianę krwi i odświeżenie elity w czasie realnym.
Przykładowy model, który podałem gwarantuje otwartość kręgu. Na drugi próg podatkowy nie tak trudno się załapać, a otworzyć firmę lub założyć spółkę to już zupełna sielanka - 1 okienko, 3 miesiące i jest ;)

Koń był senatorem za czasów faktycznej dyktatury, tak samo zabawa z paleniem miast. Poza tym przecież miasta palimy tak samo tylko się to u nas nazywa teraz przywracaniem nadziei, misją pokojową/stabilizacyjną, wspieraniem zniewolonych beduinów, itp.
MlKl pisze:W twoim modelu zmiana władzy następuje wyłącznie przez rewolucję. A ta następuje jak deszcz - wcześniej lub później, ale zawsze.
Dokładnie tak myślę i tego właśnie najbardziej się boję. W naszym przypadku punkt R osiągniemy najprawdopodobniej wraz ze stoczeniem się na gospodarcze dno, nad czym pracujemy bardzo intensywnie. Tak na marginesie, jedną z reform wspomnianego wcześniej Solona było oddłużenie oraz wykup dłużników sprzedanych w niewolę ;) Problem w tym, że z tych rewolucji jakoś nigdy nic dobrego nie wynikało. Jak to się mawia, pożerały własne dzieci. Prędzej bym się spodziewał, że urzeczywistnimy w praktyce marzenia naszego forumowego kolegi Rybaka/Rumcajsa niż pozwolimy każdemu pracować na jego własne konto.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2011, 16:07
Lokalizacja: Bytom
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Chciałbym uprzejmie przypomnieć/poinformować, że nie tylko PO i PiS będą startować w wyborach. W wyborach nie istnieje coś takiego, że jak nie głosujesz na PiS to musisz na PO.
Masz całkowitą rację. Głosować powinien każdy, ale niestety rzeczywistość pokazuje najlepiej co się w kraju dzieje... Według mnie są tylko 2 drogi... Obie te "partyjki" mają zbyt duże poparcie u mas, które udało się zmanipulować, żeby jakakolwiek inna partia dała radę się przebić... Nie raz się już o tym przekonaliśmy, ale obym się tym razem mylił... Pozdrawiam.
www.survival.k9.pl Zapraszam !
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Ciek pisze:Wolę zamanifestować swoje rozczarowanie brakiem uczestnictwa, a im więcej osób zrobi tak samo, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że po wyborach wybrane pajace będą się w TV chwalić jak to powszechnie im tam lud pracujący miast i wsi dał legitymację do rządzenia.
Niezależnie o kim bym myślał i co sugerował podczas pisania mojej wypowiedzi podejście, że lepiej nie iść na wybory "bo nie ma dla mnie kandydata" jest nieopłacalne. Lepiej iść na wybory i oddać pustą kartkę lub zaznaczyć 2 kandydatów. Kiedyś znalazłem bardzo dobre wytłumaczenie dlaczego to jest lepsze, ale nie mogę się tego teraz doszukać.
Wiktor pisze:Masz całkowitą rację. Głosować powinien każdy, ale niestety rzeczywistość pokazuje najlepiej co się w kraju dzieje... Według mnie są tylko 2 drogi... Obie te "partyjki" mają zbyt duże poparcie u mas, które udało się zmanipulować, żeby jakakolwiek inna partia dała radę się przebić... Nie raz się już o tym przekonaliśmy, ale obym się tym razem mylił... Pozdrawiam.
Każdy kto zamierza głosować nie powinien patrzyć na sondaże i na to co mówią inni ludzie tylko powinien iść i oddać głos na kandydata który jest wg niego najlepszy. Jeżeli nie ma takiego kandydata to powinien oddać "pusty" głos. Jeżeli ktoś nie rozumie, że to nie sondaże decydują na kogo mamy głosować, tylko my sami to nie powinien mieć prawa głosu i nie powinien decydować o losach społeczeństwa.
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

kalyk3 pisze:[...]Jeżeli ktoś nie rozumie, że to nie sondaże decydują na kogo mamy głosować, tylko my sami to nie powinien mieć prawa głosu i nie powinien decydować o losach społeczeństwa.
+ razy 100.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2011, 16:07
Lokalizacja: Bytom
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Każdy kto zamierza głosować nie powinien patrzyć na sondaże i na to co mówią inni ludzie tylko powinien iść i oddać głos na kandydata który jest wg niego najlepszy. Jeżeli nie ma takiego kandydata to powinien oddać "pusty" głos. Jeżeli ktoś nie rozumie, że to nie sondaże decydują na kogo mamy głosować, tylko my sami to nie powinien mieć prawa głosu i nie powinien decydować o losach społeczeństwa.
Kolejny raz się z Tobą zgadzam i doskonale to rozumiem, nigdy nie szedłem za głosem ludu i zawsze mam swoje zdania, ale chodzi mi o to, że w rzeczywistości to wszystko i tak się sprowadza do POPIS'u... Choćbym nie wiem na kogo zagłosował... To oni i tak wygrywają.
www.survival.k9.pl Zapraszam !
Awatar użytkownika
MaciekK84
Posty: 119
Rejestracja: 07 lut 2008, 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: MaciekK84 »

Może dajmy sobie luz z polityką i pomyślmy, gdzie oraz jak rozpropagować akcję? ;)
Pozdrawiam!
Maciek

Obrazek
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

http://www.tvn24.pl/-1,1712561,0,1,z-ma ... omosc.html
W skrócie, porachunki pseudokibiców, ale ja nie o tym:

Cyt.: "Ponadto pod siedzeniem policjanci znaleźli 35 cm nóż i 50 cm maczetę. 21-latek twierdził, że służą do zbierania grzybów. Jako właściciel auta usłyszał zarzut naruszenia ustawy o broni i amunicji. Za to wykroczenie grozi mu grzywna do 5 tys. zł."

To nawet w samochodzie nie można przewozić maczety? :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

podejrzewam ,że chodzi o inne narzędzie którego nie wymieniono bo o ile wiem to ustawa o broni i amunicji nie została jeszcze zmieniona.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Na pierwszy rzut oka maczeta to nie broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Nie rozumiem o co kaman, nie jestem karnistą. Może to drugie ostrze było ukryte celem lepszego wnoszenia na stadion? Znaczy się stylizowane na coś innego.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Ciek tak jak pisałem pewnie znaleźli jeszcze coś o czym nie ma w tym artykule. Normalna "rzetelność" naszej prasy. Skoro noże na topie to trzeba opisać reszta mało ważna
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Owszem było ukryte po złożeniu imitowało pałkę.

Obrazek
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Aha, no i zagadka rozwiązana :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

jesli widzę gości, gdzie bez problemu rozpoznać można kibiców ulubionego klubu, którzy krążą w jakimś miejscu, akurat na trasie przejazdu kibiców innych drużyn, tuz po zakończeniu meczu..... ehhh i o to własnie chodzi, z jednej strony wolność, z drugiej strony związane ręce Policji.

[ Dodano: 2011-08-08, 14:47 ]
tak się teraz zastanawiam kupując narzedzia w sklepie ogrodniczym; potrójne noże do kosiarki Stihl to podlega pod broń? Podobnie jak starodawna kosa ręczna do trawy ? Wychodzi że tak, będę pewnie potrzebował zezwolenie.
blackram
Posty: 72
Rejestracja: 15 paź 2010, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Tytuł użytkownika: greenhorn
Płeć:

Post autor: blackram »

Zakaz jest już uchwalony, przy okazji ustawy o bezpieczeństwie z okazji Euro 2012 autorstwa MSWiA. Zakazane będzie posiadanie noża w miejscu publicznym, jeżeli okoliczności posiadania wskazują na zamiar użycia w celu przestępczym. Teoretycznie i wilk syty i owca cała.
"Najlepiej rozwiązać problem obracając go na swoją korzyść."
Harry Jackson
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

blackram pisze:Zakazane będzie posiadanie noża w miejscu publicznym, jeżeli okoliczności posiadania wskazują na zamiar użycia w celu przestępczym. Teoretycznie i wilk syty i owca cała.
Teoretycznie to pamiętam jak była dyskusja o penalizacji posiadania niewielkich ilości narkotyków. Penalizowane miało być "jeżeli okoliczności wskazują na dilerkę" czy jakoś tak, a wyszło, że dzieciaki złapane po bramach ze skrętami były ciągane do sądów i często lądowały w pace. Jeden z moich znajomych dostał wyrok bez zawiasów za 2 czy 3 g amfy zakupione w celach spożywczych przed wyjazdem na dwutygodniowy biwak. Prokurator dowodził, że to działki dla 30 osób, a może nawet 50, nie pamiętam. Innemu wlepili zawiasy za odrobinę haszu. Oba dzieciaki może nie były genialne ale przynajmniej była szansa, że wyjdą jakoś na ludzi. Teraz ten po pace jest złodziejem, a ten po zawiasach lewym rencistą na emigracji. Sukces resocjalizacyjny pełną gębą ;)
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

jak zwykle syf w zbyt ogólnym określeniu i znów będzie tyle interpretacji ile "mądrych głów"
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
ODPOWIEDZ