Żel spirytusowy

dział małych piromanów ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Offtime pisze:Cała ta dyskusja okazała się dla mnie bardzo owocna, skłoniła mnie do kilku przemyśleń i zrodził mi się w głowie pomysł na coś w miarę uniwersalnego. Po pracy narysuję i wrzucę do DIY, a w nieokreślonej przyszłości spróbuję wykonać.
i o to chyba chodzi :)
Michal N pisze:Sam żel jest mało wydajny, starcza na zagotowanie ok 3L wody
bo z założenia nie służy to do gotowania tylko podgrzewania tak jak już wcześniej pisałem. No i oczywiście jeszcze kwestia jakości tego żelu.
Michal N pisze: jak wcześniej pisałem capi na kilometr
te co ja używałem paliły się prawie bezwonnie i znów pewnie to kwestia jakości
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
yoshi
Posty: 60
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:24
Lokalizacja: Zgierz, Łódź
Płeć:

Post autor: yoshi »

nie wiem, jak sprawuje się oryginał..
..ja kupuję po 4 PLN paliwo do podgrzewaczy (etanol w paście), puszki po 200g; palą się bezwonnie przez 3-4h, nie okapcają garnków.
Używam ich zarówno do gotowania, jak i ogrzewania (z promiennikiem, nakładką); pasta fajnie sprawdza się jako podpałka do ogniska.

Jedyna wada puszek - przed spakowaniem trzeba odczekać, aż ostygną.
..
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Offtime pisze:Tak, ja piszę o survivalu przez wielkie "S". Kuchenka jest do bani jak dla mnie.
Autor wątku zakładając temat nie wspominał o żadnym konkretnym zastosowaniu., więc nie kłam.
Nie zarzucaj kłamstwa, tam gdzie go nie ma. Ogólne zastosowanie - jest pojęciem znacznie szerszym niż "S". Powyższe co wytłuściłem, a co sam napisałeś właśnie niezgadza się bardziej z Twoją oceną, więc nie rozumiem dlaczego bezwarunkowo kuchenkę odrzucasz w ogolnym zastosowaniu.

Kolejna sprawa Offtime: kuchenka na żel spirytusowy ma jeszcze jedną wadę, odpadajacą w długotrwałym przechowywaniu na godzinę "W" - jeśli naruszona została folia ochronną pod deklem ( nakrętką) to kuchenkę należy zużyć, ponieważ w przeciągu miesiąca, dwóch żel ten odparuje - bo nakrętka nie jest szczelna.

puchalsw jak dla mnie doskonale podsumował. Bo dla mnie Offtime, Twoje uwagi nijak nie pasują do tego wątku, choć doskonale wplatają się w założenia forumowe.

Podsumowując - nie zarzucaj kłamstw tam gdzie ich nie ma.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Zirkau pisze:
Offtime pisze:Tak, ja piszę o survivalu przez wielkie "S". Kuchenka jest do bani jak dla mnie.
Autor wątku zakładając temat nie wspominał o żadnym konkretnym zastosowaniu., więc nie kłam.
Nie zarzucaj kłamstwa, tam gdzie go nie ma.
Zirkau pisze:[...]
To forum jest surviwalowo turystyczne. Zakładający wątek, nic nie wspominał o wykorzystaniu takiej kuchenki w prawdziwych sytuacjach kryzysowych. A o turystycznym zastosowaniu w lesie tzw. surviwalu.
[...]
Autor nie wspominał o żadnym zastosowaniu, dlaczego więc twierdzisz iż wspominał o "o turystycznym zastosowaniu w lesie tzw. surviwalu".
Kłamstwo.
Zirkau pisze:[...]
puchalsw jak dla mnie doskonale podsumował. Bo dla mnie Offtime, Twoje uwagi nijak nie pasują do tego wątku, choć doskonale wplatają się w założenia forumowe.
[...]
To tylko Twoje widzimisię że ten wątek został założony pod kątem turystyki a nie ogólnym w tematyce forum. Przeczytaj pierwszy post, kilka razy.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Panowie, a może przenieście swoją dyskusję na pw. Jeden twierdzi, że kuchenka ta nadaje się do krótkich wypadów turystycznych, drugi że nie nadaje się na długoterminowy survival.... Obaj mają rację, a jednak spór (chociaż to chyba za duże słowo w tym przypadku) trwa. Chill out boys. ;-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Offtime, o co Ci w ogóle chodzi? Wyskoczyłeś jak filip z konopi z tym Surviwalem, gdzie jednym ruchem zdyskredytowałeś ta kuchenkę z wszelkiego zastosowania.

Autor pisał o ogólnym zastosowaniu. Dał nawet przykład patrz zdjęcia i krótki opis.
Offtime pisze: dlaczego więc twierdzisz iż wspominał o "o turystycznym zastosowaniu w lesie tzw. surviwalu".
bo w taki sposób jej użył i jest zadowolony z jej użycia.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Zirkau pisze:Offtime, o co Ci w ogóle chodzi? Wyskoczyłeś jak filip z konopi z tym Surviwalem, gdzie jednym ruchem zdyskredytowałeś ta kuchenkę z wszelkiego zastosowania.
Przeczytaj całość kilka razy jak nie wiesz o co chodzi.
Zirkau pisze:Autor pisał o ogólnym zastosowaniu. Dał nawet przykład patrz zdjęcia i krótki opis.
Autor dał przykład w którym zagotował wodę do zupki, wbrew temu co forsujesz, autor nie twierdził iż kuchenka jest świetna tylko do podgrzewania, tylko na krótkie wypady. W ogóle nic nie stwierdził ponad to że da się na tym po pewnym czasie zagotować wodę. Albo inaczej, doprowadzić ją do stanu "bulgotania"
Przestań dorabiać sobie do tych paru zdań na krzyż teorie.
Autor ponad to że wodę się da zagotować, nie ocenił produktu w żaden sposób pod żadnym kątem.
My to zrobiliśmy, pod przynajmniej dwoma różnymi.
Zirkau pisze:
Offtime pisze: dlaczego więc twierdzisz iż wspominał o "o turystycznym zastosowaniu w lesie tzw. surviwalu".
bo w taki sposób jej użył i jest zadowolony z jej użycia.
Więc jeżeli test kuchenki przeprowadzę na balkonie to nie będzie to ani kuchenka survivalowa, ani turystyczna, tylko balkonowa?
Nie bądź śmieszny i nie dorabiaj sobie teorii.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Offtime pisze: autor nie twierdził iż kuchenka jest świetna tylko do podgrzewania, tylko na krótkie wypady
wiesz, ja nie wiem co autor twierdził. Wiem co napisał.
Offtime pisze: My to zrobiliśmy, pod przynajmniej dwoma różnymi.
No nareszcie do tego doszedłeś... Więc moze od początku
Offtime pisze: Jak się żel wypali to co wtedy?
Nie neguję tego co piszesz, ale wciąż nie mogę zrozumieć w jakim celu? W tym wątku. NO chyba że deniel999 zmieni tytuł wątku na "Ocena wpływu kuchenki żelowej, na zachowanie bezpieczeństwa energetycznego w sytuacji surviwalowej".
Σφρκαµ Σθτ
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Zirkau pisze:
Offtime pisze: autor nie twierdził iż kuchenka jest świetna tylko do podgrzewania, tylko na krótkie wypady
wiesz, ja nie wiem co autor twierdził. Wiem co napisał.
Napisał wielkie nic. A Ty dorabiasz do tego teorię.
Zirkau pisze:
Offtime pisze: My to zrobiliśmy, pod przynajmniej dwoma różnymi.
No nareszcie do tego doszedłeś... Więc moze od początku
Nie musiałem. Dla mnie oczywistym jest iż autor nie napisał praktycznie nic o kuchence, za to my bardzo wiele.
Niestety Ty w wielkim poście autora wątku dopatrujesz się turystyki i podgrzewania. Nie wiem skąd to wziąłeś.
Z racji iż autor nie ocenił kuchenki w żaden sposób, zrobiliśmy to my, w bardzo szeroki. Jednak Ty się blokujesz i upierasz iż oceniać ja trzeba tylko i wyłącznie jako podgrzewacz do posiłków. Dlaczego?

Wyjaśnij mi dlaczego ocena tej kuchenki winna być tylko jako urządzenia do podgrzewania posiłków.
Kuchenka to nie podgrzewacz. Oceniamy ją jako kuchenkę a nie podgrzewacz.
A kuchenka z tego ustrojstwa jest beznadziejna.
Zirkau pisze:
Offtime pisze: Jak się żel wypali to co wtedy?
Nie neguję tego co piszesz, ale wciąż nie mogę zrozumieć w jakim celu? W tym wątku. NO chyba że deniel999 zmieni tytuł wątku na "Ocena wpływu kuchenki żelowej, na zachowanie bezpieczeństwa energetycznego w sytuacji surviwalowej".
Autor nie ocenił kuchenki pod żadnym kątem. Ja ją oceniłem pod wieloma. Ty pod jednym.
Mamy do tego prawo.
O co się kłucimy to to że uważasz iż Twoja ograniczona ocena kuchenki jest jedyną właściwą i że autor wątku przedstawił ja jako użadzenie turystyczne do podgrzewania posiłków. Co jest nieprawdą.
Zirkau pisze:Σφρκαµ Σθτ
To musisz rozkodować, nie mam pojęcia co to znaczy.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Offtime pisze:O co się kłucimy to to że uważasz iż Twoja ograniczona ocena kuchenki jest jedyną właściwą
ależ nie, ja uważam że Twoja ocena jest taka jedyną właściwą :mrgreen:, bo moja była szeroka.
Offtime pisze:
Zirkau pisze:Σφρκαµ Σθτ
To musisz rozkodować, nie mam pojęcia co to znaczy.
Zirkau EOT

i wbrew powyższemu pisząc dalej:
Offtime pisze:Wyjaśnij mi dlaczego ocena tej kuchenki winna być tylko jako urządzenia do podgrzewania posiłków.
eeeeeh, nic takiego nie twierdzę w żadnym miejscu że "winna być tylko jako". Kup sobie taką kuchenkę, wtedy łatwiej będzie się odnieść Tobie do ewentualnych komentarzy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Ustosunkuj się do całości moich wypowiedzi a nie wyrwanych z kontekstu fragmentów. Inaczej dyskusja z Tobą nie ma sensu, wyraźnie ignorujesz fragmenty niewygodne dla Ciebie.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zakopać topór wojny panowie! PROSZĘ :evil:
Awatar użytkownika
daniel999
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2010, 17:22
Lokalizacja: Lubartów
Gadu Gadu: 7341690
Płeć:

Post autor: daniel999 »

Dziś na szmatach kupiłem dwie patelnie(średnica 15cm), ruszcik i 2 palniki na denaturat za 12 zł :mrgreen: Powiem wam, że to jeden z lepszych zakupów w takich sklepach. A tutaj pisze bo można użyć do tego żelu :-P
...ktoś odkrył w końcu prawdę
najprostszą z wszystkich prawd
że tylko jeden sposób
jest niezawodny tak

sztyl od kilofa w rece gornika...
KSU
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

daniel999 pisze:Dziś na szmatach kupiłem dwie patelnie(średnica 15cm), ruszcik i 2 palniki na denaturat za 12 zł :mrgreen: Powiem wam, że to jeden z lepszych zakupów w takich sklepach. A tutaj pisze bo można użyć do tego żelu :-P
Odkopuję, świadomie!

Daniel - myślę, że używałeś już nie raz tych palników. Jakie spostrzeżenia?
Paliłeś denaturatem? Żelem? Jakieś porównanie?
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
ODPOWIEDZ