Latarka czołowa

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Doczu pisze: No to dziwi mnie trochę, bo to spektrum, które oferuje RXP mnie odpowiada w zupełności.
I tu poruszyłeś kluczową kwestię ;) Tobie ale nie mi :) Po prostu nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy 8 a 13 lumenów albo 13 a 17 lumenów. Uważam że te 10 natężeń to zwykły "chłyt matetingowy" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

mgr_scout pisze:
Doczu pisze: No to dziwi mnie trochę, bo to spektrum, które oferuje RXP mnie odpowiada w zupełności.
I tu poruszyłeś kluczową kwestię ;) Tobie ale nie mi :) Po prostu nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy 8 a 13 lumenów albo 13 a 17 lumenów. Uważam że te 10 natężeń to zwykły "chłyt matetingowy" :mrgreen:
No cóż - wyboru nie było. Bralem ją z "dobrodziejstwem inwentarza" i nauczyłem się korzystać z tego co oferuje. Dla mnie kluczowy był wybór tego co chcę no i ten start od tej opcji która wybiorę. Nie zawsze potrzeba startować z najslabszego trybu :-)
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

Uuuu, ale przez ten dzień się temat rozwinął. Pisząc że Petzl to trochę przereklamowana firma, rzeczywiście powinienem dodać że nie mająca sobie równych jeśli chodzi o jakość, co dopisałem dopiero później więc cała dyskusja z mojej winy. W każdym mąć razie chodziło mi o tańsze modele Petzla - Tikka m.in. Użyłem tego nieodpowiedniego sformułowania bo chciałem podkreślić, że istnieją czołówki firmy MacTronic dużo lepsze a tańsze niż Tikka jednak rzeczywiście nie znajdziemy póki o w ich ofercie zamiennika Myo RXP. Ot tyle z mojej strony.
Dobry alpinista to stary alpinista.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Stalker pisze:...dopóki do obudów nie zacznie się wprowadzać aluminium, magnezu, tytanu, kevlaru, włókien karbonowych ( niepotrzebne skreślić ) w dalszym ciągu będzie to urządzenie łatwe do zgruchotania pod butem i wrażliwe na upadk...
Już nie. Petzl PIXA.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

PO PROSTU MEGA ODKOP!!!!!!

Obrazek
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

abstrahując już od wykopków :-|, to skąd wy bierzecie zdjęcia tych szpadli :roll:
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Kopek pisze:o skąd wy bierzecie zdjęcia tych szpadli
w google wpisz ;-)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Kopek pisze:abstrahując już od wykopków :-|, to skąd wy bierzecie zdjęcia tych szpadli :roll:

Trzeba kupić szpadel, okleić/pomalować na złoto, zrobić zdjęcie, wrzucić na imedższaka i już. :D
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

O saperkach to osobny wątek jest, tam się zapytaj :P
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

puchalsw pisze:PO PROSTU MEGA ODKOP!!!!!!
Lubię się grzebać w historii. A poza tym, wiele się w temacie zmieniło, o czym nie wszyscy wiedzą.
sar
Posty: 31
Rejestracja: 02 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: sar »

Witam.
Osobiście z czołówek Petzla miałem:
ZIPKE
TIKKE
DUOLED, chyba 5
MYO XP

Teraz mam bodajże TIKKE PLUS.
Z tych wszystkich czołówek, wg. mnie najlepsza i najbardziej uniwersalna była MYO XP.
Cenowo jest wyśrodkowana, da nam tyle światła ile potrzeba - nie zależnie czego byśmy nie robili. Ma zasadniczo tylko jedną wadę - w niej zmieniałem baterię. Od czasu jak mam Tikke Plus to od 1,5 roku, czyli od zakupu nie miałem okazji wymieniać w niej źródła prądu. Chętnie bym poczytał więcej konkretów na temat Fenixa - mam od nich latarkę taktyczną i jest naprawdę kozacka. Zauważyłem, że deklaracje producenta na temat baterii w przypadku taktyków są delikatnym kłamstwem. Latarka miała max godzinę świecić, nakupowałem 34 baterie na zapas, a tu się okazało, że dwie baterie na bardzo długo starczają!
Czy ktoś stosuje petzl ultra?

Błędy tym razem poprawione. Zaznaczony został jedynie wyraz, którego nie potrafisz używać (teraz jest w poprawnej formie - zaznaczam, ze względu na zerową szansę na literówkę). Nie używaj "a" na początku zdania. Możesz swobodnie wywalić ten tekst ze swojej wypowiedzi, pod warunkiem, że weźmiesz go do serca.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2011, 04:53 przez sar, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

sar pisze: Zauważyłem, że deklaracje producenta na temat baterii w przypadku taktyków są delikatnym kłamstwem. Latarka miała max godzinę świecić, nakupowałem 34 baterie na zapas, a tu się okazało, że dwie baterie na bardzo długo starczają!
Używałeś latarki cały czas z jej pełną mocą?
sar
Posty: 31
Rejestracja: 02 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: sar »

Tak, używałem cały czas z pełną mocą. Ona ma drugi nastaw który daje niby 6h świecenia ale z niego nie korzystałem.
stasio111
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:51
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 2047266
Płeć:

Post autor: stasio111 »

Ja mam MYO XP Petzla. Jestem bardzo zadowolony. Co do baterii do rzeczywiście jest energożerna i dlatego zainwestowałem w akumulatorki pentagrama (moc 2700) i ładuje je co jakiś czas mając jeden komplet w zapasie
ODPOWIEDZ