Pijawki

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Pijawki

Post autor: Gryf »

Jak bronić się i co robić po ukąszeniu pijawek?

W zeszłym tygodniu będąc na wypadzie w okolicach Suwałk przyczepiła mi się do stopy tuż przy palcach dosyć duża pijawka. nawet nie zauważyłem kiedy przyssała mi się do skóry kiedy po pewnym czasie zauważyłem intensywne krwawienie. Trochę się przestraszyłem kiedy zobaczyłem czarną maź, myślałem, że to błoto i odrazu zabrałem się do czyszczenia stopy aby uniknąć zakażenia. Jekież było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że to zwierz z gromady pierścienic. Zastosowałem dla niej i dla mnie terapię szokową a mianowicie najpierw polałem ją kroplami miętowymi na spirytusie a następnie wodą utlenioną. Odpadła momentalnie skręcając się w konwulsjach. krwawienie nie ustępuje odrazu a wiec zainstalowałem gazę jałową wraz plastrem poatrunkowym. Już dziś nie ma prawie śladu po ugryzieniu.

http://pijawki.abros.pl/ - ciekawa strona!
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Re: Pijawki

Post autor: Młody »

Gryf pisze: W zeszłym tygodniu będąc na wypadzie w okolicach Suwałk przyczepiła mi się do stopy[...] duża pijawka.
eee w zimie przy temp poniżej -5C :?: .... w jaki to sposób miałeś ten kontakt z pijawką :?:
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Wygląda na to że Gryf nie zaznaczył fragmentu który jest cytatem.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ