Nasze nowe zabaweczki :D

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Świder do drewna 3.3cm
Obrazek

Jak to się po angielsku nazywa?
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

wood auger generalnie, nie mam pojęcia jaki konkretnie, nie znalazłem
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

A co mi tam, były większe zakupy, więc też się pochwalę. Morę wszyscy znają i lubią , więc będzie służyła za porównywalnik.
1. Stuptuty quechua forclaz l
Obrazek

2. Nalgene wide mouth 1l
Obrazek

3. Victorinox one hand
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Komplet garów Primus classic family cook set z aluminium (na zdjęciu do porównania nierdzewki od helikona)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Spork LMF tytan
Obrazek
Obrazek
Obrazek

6. Ścierka szybkoschnąca Jacka Wilkoskórego
Obrazek
Obrazek

7. Buff Wielicki, tanioszek, mam nadzieję, że będzie się trzymał
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 12:49 przez yoger, łącznie zmieniany 1 raz.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Fajne gadżety sobie sprawiłeś. Ten scyzor też mam, tylko z gładkim ostrzem. To już nie jest malutki vicek, ale kawał foldera.
Skubaniec ugryzł mnie raz, i to fest. Poszło w staw, i do dzisiaj palec nie zgina się tak jak powinien.
https://picasaweb.google.com/1158936345 ... 6579851058
Tego vicka nie bałbym się wziąć do lasu.

Natomiast nie jestem zadowolony z tej ściery szybkoschnącej. Po paru miesiącach moich starań aby ją polubić, skończyło się na tym, że leży w szufladzie, a ja wszędzie targam ze sobą starą dobrą arafatę.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Faktycznie pechowe miejsce trafiłeś, te ostrza są jak brzytwy...co do ścierki - zobaczymy, nie spodziewam się rewelacji, ale spróbuję. Najwyżej za rok skończy jako bombka na choince ;]
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

:shock: :shock: Ała...

Nożyk mam bardzo podobny (wersja Bundeswehr, dorobiłem sobie miejsce na pęsetę i wykałaczkę) - znosi dzielnie wszystko poza chamskim batonowaniem, po którym ostrze wyłapało drobny luz (niezauważalny przy normalnej pracy). Ząbki spiłowałem, bo były... za agresywne :D
Na regularne wyprawy do lasu ten nóż jest znakomity - piła (jak na taką wielkość) działa nieźle, można ciąć rzeczy grubości nadgarstka. Otwieracz do konserw, niby-szydło (rozwiertak?) i mały "łomik" też się przydają.
Awatar użytkownika
pasikonik
Posty: 139
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:06
Lokalizacja: górny śląsk
Płeć:

Post autor: pasikonik »

puchalsw pisze:Skubaniec ugryzł mnie raz, i to fest. Poszło w staw, i do dzisiaj palec nie zgina się tak jak powinien.
Nie wiem kiedy miałeś tą przygode ale myślałem że tylko początkującym się to może trafić, otóż w zeszłym tygodniu mnie tez "ugryzł" taki jeden fallkniven o jedną kostke wyżej no niestety zdjęcia nie mam. Już się troche podgoiło ale przy zginaniu boli pewnie naruszyłem troche ścięgno i kostke, ale co tam co nas nie zabije .... to wiecie co dalej pozdrawiam w bólu :-)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

pasikonik, co nas nie zabije, to zrobi z nas kaleki. Skoro "pewnie naruszyłeś" to znaczy, że do lekarza nie poszedłeś, co nie jest zbyt mądre jeśli mówimy już o ścięgnach i stawach. Polecam jednak przy większych dziabnięciach, zwłaszcza w okolice stawowe, ew. przy różnicy w ruchomości kończyny przed i po zdarzeniu, udać się do ambulatorium.. :roll:
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
ArturZ
Posty: 151
Rejestracja: 21 sty 2012, 01:34
Lokalizacja: Kurpie
Tytuł użytkownika: Przechadzający się
Kontakt:

Post autor: ArturZ »

Po wizycie na wsi, w chacie dziadka wygrzebałem trochę skarbów. Jednym z nich jest zegarek WOSTOK. Wyczyściłem go z brudu, pastą do zębów z lekka wypolerowałem szybkę i dokupiłem nowy pasek skórzany. Na ręku zegarek prezentuje się bardzo klimatycznie. No i impuls elektromagnetyczny z wybuchu bomby atomowej mu niestraszny, tylko trzeba pamiętać o codziennym nakręcaniu.
Obrazek
Z wizyty przywiozłem jeszcze dwa stare aluminiowe kubki oraz toporek. Rzeczy te poddaje obecnie renowacji.
Awatar użytkownika
pasikonik
Posty: 139
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:06
Lokalizacja: górny śląsk
Płeć:

Post autor: pasikonik »

Abscessus Perianalis pisze:co nas nie zabije, to zrobi z nas kaleki. Skoro "pewnie naruszyłeś" to znaczy, że do lekarza nie poszedłeś, co nie jest zbyt mądre jeśli mówimy już o ścięgnach i stawach. Polecam jednak przy większych dziabnięciach, zwłaszcza w okolice stawowe, ew. przy różnicy w ruchomości kończyny przed i po zdarzeniu, udać się do ambulatorium..
Oczywiście masz racje , zgadzam się z tobą trzeba iść do lekarza z czymś poważnym. Moje dziabnięcie myśle że nie jest aż tak poważne palec działa rusza się we wszystkich kierunkach i zgina w pożądanych,więc oszczędziłem sobie i lekarzom czasu z wizytami 8-)
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

ArturZ pisze:Jednym z nich jest zegarek WOSTOK.
ArturZ pisze:Z wizyty przywiozłem jeszcze dwa stare aluminiowe kubki oraz toporek. Rzeczy te poddaje obecnie renowacji.
Nie wiem, czy konkretnie ten model firmy, ale niektóre z Wostków są ponoć całkiem cenione wśród miłośników zegarków mechanicznych. Fajne znalezisko :)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Warto sprawdzić i w razie pokaźnej sumy spieniężyć :)
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

ładny zegarek

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
pukuuu
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:21
Lokalizacja: Kluczbork
Płeć:

Post autor: pukuuu »

Ja nabyłem czołówkę :)
No name, ale jest świetna. Wg producenta 300lumenów, na moje oko ma koło 200-250, regulowana wiązka światła. Stoi na diodzie CREE
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

soohy pisze:Warto sprawdzić i w razie pokaźnej sumy spieniężyć :)
Młody jeszcze jesteś i wielu rzeczy nie rozumiesz, a stąd tylko krok do robienia głupstw...

Jakiś czas temu podobnie myślący młodzieńcy postanowili wymienić na brzęczące monety dzwon stojący w przedsionku kościoła (dzwonnica spłonęła w czasie wojny) ...i pewnie by sprzedali gdyby to nie doszło do starszych mieszkańców, którzy lata temu obronili ten dzwon przed wywiezieniem przez proboszcza do kościoła parafialnego. Teraz też wbili młodym trochę rozsądku do łbów.

Dla tych którzy uważają że liczy się kasa, a nie wartość polecam lekturę np. tego http://www.nid.pl/UserFiles/File/Publikacje/KK-5_3.pdf
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Tanto, rozumiem, że liczą się sentymenty, przywiązanie, zasady i stereotypy. Jeśli byłby dużo wart ja bym go sprzedał - to moje zdanie.
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

Bo narazie soohy jesteś "Młodym Gniewnym" :)
Kiedy będziesz "Starym ------------------", będziesz inaczej postrzegał wiele spraw... a w wielu przypadkach będziesz żałował swoich "Młodo-Gniewnych" posunięć :D
Tak już jest od wieków :)

A najgorzej że czasu nie da się cofać :p i raz straconych rzeczy nie da się odzyskać :p.
Tylko że refleksja przychodzi za późno :/

EDMUND: Dziul: nawet bycie starym wk... nie uprawnia do łamania Regulaminu.


Hmmm :/ to było odniesienie do CYTATU z KLASYKA Jonasza Kofty :p dlatego były "cudzesłowia" :p
Ostatnio zmieniony 22 sty 2012, 11:15 przez dziul, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Może masz rację, może takie jest to pokolenie, nie wiadomo :)

Nowa zabaweczka - dzisiaj przytargałem do domu kawałek pnia sosnowego, jakieś 50cm długości, kilka cm szerokości z korą. Całe pomarańczowe, będzie dobry materiał na awaryjną rozpałkę (maya sticks, czy coś takiego)
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

soohy pisze:Całe pomarańczowe, będzie dobry materiał na awaryjną rozpałkę (maya sticks, czy coś takiego)
Szczapki sosnowe :lol: Siła marketingu...
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

NumLock pisze:Szczapki sosnowe Siła marketingu...
No baa... :mrgreen:
https://picasaweb.google.com/1106118957 ... 9224485026
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Kolejne gratki, dziś wypróbowane w terenie... :)

Coleman Mini Cook Kit
[center]
Obrazek


Obrazek [/center]

Pierwsze spostrzeżenia - zestaw bardzo poręczny, idealny dla jednej/dwóch osób.
Jeden minus: szkoda, że większy garnek nie wchodzi do środka koszyka IKEA... :(

Więcej zdjęć tutaj: Coleman Mini Cook Kit



BAHCO Laplander 396-LAP
[center]Obrazek



Obrazek
[/center]

Jedna z najfajniejszych zabawek w moim plecaku.
Same plusy. Minusów jeszcze nie znam.

Więcej zdjęć tutaj: BAHCO Laplander 396-LAP
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

No masz!...

https://lh6.googleusercontent.com/-cNya ... C07990.JPG

A jak pięknie pachnie w całym pokoju?! Cud! Las normalnie! :mrgreen: Aż szkoda ich palić, tych Majowych Patyków :D
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 742
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

yoger pisze:Faktycznie pechowe miejsce trafiłeś, te ostrza są jak brzytwy...co do ścierki - zobaczymy, nie spodziewam się rewelacji, ale spróbuję. Najwyżej za rok skończy jako bombka na choince ;]
Ja mam ręcznik szybkoschnący od JW, sprawdza się.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Numlock - wiem o tym
Puchal - mam w planie coś takiego zrobić, tylko nie takie długie i w takiej dużej ilości w jednym 'komplecie', bo i tak nie warto tak dużo tego w teren targać. W pokoju też może będę trzymał, żeby pachniało :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

nigdy bym nie pomyślał by smolne szczapy trzymac w pokoju, od tego jest drewutnia :D
Zablokowany