Lampa Naftowa

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Panowie: przepraszam za OFF-TOP, ale może jeszcze ktoś skorzysta.
Zirkau: pewnie już znasz to: http://forum.kanu.pl/. Tam Ci ludzie pomogą zbudować łódkę.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

puchalsw pisze:Zirkau: pewnie już znasz to: http://forum.kanu.pl/. Tam Ci ludzie pomogą zbudować łódkę.
znam znam, jak i stronę Radka czy Hobbo. Znam tez w swoim sąsiedztwie gościa który wykonał kilka takich Prospectorów a i do Poznania, do Sałaciaka, nie mam specjalnie daleko.

Co do lamp naftowych. Wie kto, gdzie można kupić dobrej jakości lampę? Nie taką jak w markecie, gdzie po lekkim przechyleniu nafta wycieka. Chodzi oczywiście o wersję outdoor, nie taką pokojową ze szklanym zbiornikiem i lustrem.
dwie_sety

Post autor: dwie_sety »

Panowie
dziękuję wam a w szczególności Panu A.P.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2010, 12:29 przez dwie_sety, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Zirkau, Mnie Sałaciak uczył pagajować "kciukiem w dół". Rany! Była przeprawa, ale naprawdę warto go słuchać.
Co do lampy: kupuj Jupiterka, jak Ci 2x100 doradza. Są tanie, ale można je podrasować.
Ja w swojej docisnąłem blaszkę w bremerze, żeby knot lepiej chodził, uszczelniłem korek.
Nie ma sensu wydawać dużych kwot, ponieważ tańsze lampy można wyszykować.
Grzymek ma natomiast takie cudo czeskie, z dzielonymi szybkami, osłoną z prętów na szkło, i które pięknie świeci. Zapytaj chłopaka gdzie kupił.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

a ten Jupiter faktycznie jest lepszy niż lampy Sunlight ? Bo wyglada bardzo podobnie....

znalazłem taką lampę: http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... ftowa.html

Zimne, białe światło, to już nie ten klimat, ale diode zawsze można zmienić.....
dwie_sety

Post autor: dwie_sety »

Panowie
dziękuję wam a w szczególności Panu A.P.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2010, 12:36 przez dwie_sety, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Zirkau pisze:znalazłem taką lampę: http://technologie.gazeta...pa_naftowa.html
Nazwa "Diodowa Lampa Naftowa" mnie urzekła :mrgreen:
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

sojowe schabowe :-P

A kończąc OT:
Z czego dorobić uszczelkę pod korek do lampy? Skóra jakoś dziwnie mi się wykruszyła :-/

Jeżeli chodzi o jasność palenia to kiedyś znalazłem jakiś nowomodny wynalazek, nie pamiętam dokładnie nazwy, ale coś a'la nafta oświetleniowa extra czy jakoś tak. Daje zdecydowanie bielsze światło, ale niestety nie wiem jak to się w terenie sprawdzi (jedynie jako oświetlenie piwnicy, do tego ściany wybiałkowane). Jak kiedyś się natknę na tą butelkę do wrzucę jakieś foty porównawcze.

A wracając do OT:
A jeżeli dużo światła to może znana i lubiana karbidówka? Paliwo przenosi się w formie stałej, dzięki czemu jest lżejsze i nie ma ryzyka wylania. Niestety popularne konstrukcje mają otwarty płomień, ale tworzą więcej światła..
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

hejtyniety pisze:Z czego dorobić uszczelkę pod korek do lampy?
W sklepach z armaturą łazienkową, albo instalacjami sanitarnymi (np Castodramat) szukaj uszczelek. To są jakieś materiały z teflonem. Nafta ich nie rusza, szczelne są. U mnie guma szybko parcieje.
Koszt takiej uszczelki to parę PLNów.
Następnym patentem jest dorobienie łańcuszka do korka wlewu. Potrafi się gubić i wpadać w igliwie.
Jak ktoś wymyśli skuteczny patent na zaślepianie bremera na czas transportu, to o Nobla będę wnioskował.
:-)
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

mam gdzieś jeszcze w garażu lampkę rowerową na karbid. Miała kiedys Ona klosz ze szkla, ale się rozleciał. Ale tu nie chodzi czy jaśniej, tylko o klimat jak przy ognisku :)
klusownik
Posty: 36
Rejestracja: 03 lut 2012, 15:45
Lokalizacja: 123
Płeć:

123

Post autor: klusownik »

123
Ostatnio zmieniony 06 mar 2012, 13:27 przez klusownik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

klusownik pisze:Co do cisnieniowej jest zgola odwrotnie, choc oferuje ona poza ta wada wszystko czego potrzeba na dluzszej eskapadzie
No i jeszcze te pękające siateczki. A jak się taka zepsuje w ciemnościach, to trudo wymienić.
Moja ulubiona:
Obrazek

A w teren zabierałem takie klasyczne maleństwo (zdaje się że 13cm wysokości)
Obrazek

... i świetnie się sprawuje. Trudno ją zepsuć. Jedyne co można jej zrobić, to zbić klosz.
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ