DZIWNOWEK-DZIWNOW LISTPOAD 2011r

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

DZIWNOWEK-DZIWNOW LISTPOAD 2011r

Post autor: zaCiety »

a to zdjecia z nad morza, trafila sie fajna pogoda bo w dzien bylo 12 stopni celcjusza, a to cieplo jak na listopad.
Na ruiny zamku natrafilismy w drodze powrotnej, tam wpadlem na wilka,chcialem mu fote strzelic ale wolalem nie ryzykowac:))
https://picasaweb.google.com/1062841334 ... znia201202
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Napisz coś więcej o tym wilku, spotkaliście go w okolicach zamku? To moje rodzinne okolice i szczerze mówiąc od dawna nie było sygnałów o pojawieniu się wilków, jak będę wiedział więcej to pogadam z leśniczym, to może być przydatna informacja.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

zatrzymalismy sie przy zamku tylko na chwile, zeby strzelic kilka fotek, no i robie foty, odwracam sie i patrze wilk z 50m ode mnie. moja zona spanikowala i i uciekla ze znajomymi, ja chwial go obserwowalem,ale jakos dziwnie mu z oczy patrzylo wiec sie powoli wycofalem. byl z drugiej strony zamku, od pola.
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Fajne zdjęcia. To także i moje tereny. Spędziłem tam sporą część życia. A tym wilkiem to mnie zaskoczyłeś. Miałeś niezwykłego farta. Choć w sumie zachowywał się dziwnie jak na wilka.
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

około 150 m od najbliższych zabudowań i uczęszczanej drogi, najbliższy las jakieś 500 m dalej przez łąki (miejscami zarośnięte samosiejkami). Jeśli to był wilk, to bardzo zdesperowany. Obstawiał bym, że to coś wilkopodobnego, sam jak byłem dzieckiem miałem na podwórku mieszańca którego ojciec znalazł w lesie. Większość ludzi bała się do niego podchodzić mimo że był na łańcuchu.
No nic, zobaczymy co powie leśniczy, osobiście chciałbym żeby info o wilku się potwierdziło.

ps.
Zdybi, o których terenach piszesz? Tych bliżej morza, czy zamku w Dobrej Nowogardzkiej?
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 14:43 przez Tanto, łącznie zmieniany 1 raz.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

Hmmm :mrgreen:
Większość wakacji, gdy dziecięciem jeszcze byłem kształconym w podstawówce, jeździłem na "Kolonie" do Dziwnowa :)
Ośrodek Kolonijny był przy Ulicy Osiedle Rybackie i graniczył przez płot z Portem Rybackim :) ...
Pięęękne lata ... początek lat 70tych :)
Teraz pewnie jakiś apartamentowiec tam stoi ? :/
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

jka dobrze pamietam to ten osirodek dalej stoi am gdzie stal:))))
Tanto, to na 100% byl wilk, patrZyl na mnie a potem zaczynal(wygladalo to jak by chcial obejsc i zajsc z tyly),stwierdzilem ze nia ma co, trzeba do samochodu:)))
poszukam zdjecia jakiegos gdzie go widzialem.
jak bedzie to wstawie.
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Inkwizytor666 pisze:jka dobrze pamietam to ten osirodek dalej stoi am gdzie stal:))))
Tanto, to na 100% byl wilk, patrZyl na mnie.
jesteś pewien? nasze wilki nie przypominaja tych amerykanskich :), Wyglądaja dość biednie

http://foto.darz-bor.info/albums/folder ... i/wilk.jpg[/img]

a amerykańskie zdecydowane lepiej odpasione (gęstsza sierść).:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 16:04 przez Zirkau, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

jestem pewny.
widzialem juz kilka razy wilka m.in. w lasach pod bydgoszcza i dawno temy z wojkiem w lesie za gorzowem:))
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

no to czekam za potwierdzeniem, kolejnego rejonu ich występowania.

Bo od Gorzowa na wschód, sam kilka razy widziałem, w tym raz brałem udział w określaniu liczebności stada.

Zrobiłeś może fotkę zostawionego tropu ? Nie marzę już o tym by foto było z miarką :D
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

sorki ale wtedy srednio mnie to wszystko interesowalo, wiec nie mam fotek.
ale teraz zawsze jak gdzies jade biore ze soba aparat, jak tylko trafi mi seoi wilk albo tro to zrobie foto specjalnie dla ciebie:))
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Tanto pisze:Zdybi, o których terenach piszesz? Tych bliżej morza, czy zamku w Dobrej Nowogardzkiej?
Odcinek od Dziwnówka do Dziwnowa. Doobrych kilka lat się tam człowiek tłukł. Na początku wakacje u rodziny (wujek miał smażalnię za mostem w stronę Międzywodzia), potem praca w Dziwnowie i tak się kręciło. Zaraz za Międzywodziem ("rozległy" pas trzcinowisk i bagien), widywałem piękne stada jeleni, byki z ogromnymi wieńcami. No i wszędobylskie dziki :)
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Niedźwiedzie pod Rzeszowem, teraz wilki opanują Polskę. Ostatnio w TV pokazywali wilka w Wielkopolskim PN pod Poznaniem. Miałeś farta, fakt :)
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Może komuś wilczak czechosłowacki zwiał? ;)
Rejony i pejzaże mi bliskie, fajne ruiny :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Ruiny są na pokaz, dla turystów ;-) dla wytrawnych poszukiwaczy jest jeszcze kilka ciekawostek.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
ArturZ
Posty: 151
Rejestracja: 21 sty 2012, 01:34
Lokalizacja: Kurpie
Tytuł użytkownika: Przechadzający się
Kontakt:

Post autor: ArturZ »

Na kilku fotkach widzę piękne owoce rokitnika. Soczek z nich jest wyśmienity i bardzo zdrowy.
Roland
Posty: 61
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:31
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5012876
Tytuł użytkownika: Roland
Płeć:

Post autor: Roland »

Tanto pisze:Napisz coś więcej o tym wilku, spotkaliście go w okolicach zamku? To moje rodzinne okolice i szczerze mówiąc od dawna nie było sygnałów o pojawieniu się wilków, jak będę wiedział więcej to pogadam z leśniczym, to może być przydatna informacja.
Okazuje się że i ja miałem przyjemność "coś" spotkać na tzw. Główkach w Świnoujściu. Wyprawa odbyła się 25-27 listopada w towarzystwie Crasha. Pierwszej nocy, odchodząc na stronę spostrzegłem coś na kształt stada sarenek (ok 6 sztuk). Okazało się, że stado zaczyna się łukiem do mnie zbliżać i coraz mniej przypomina spłoszone sarenki. Pomyślałem dziki. Światło czołówki nie dało odpowiedzi co się do mnie zbliżyło. ale pierwsza myśl jaka się pojawiła, WILKI. Jak w przypadku Inkwizytora postanowiłem się wycofać się do ogniska. O wilkach nikt tu nie słyszał. Po krótkiej dyskusji uznaliśmy ze mogły to być dzikie psy. Jeśli informacja Inkwizytora by się potwierdziła to może to nie był wymysł mojego przestraszonego umysłu. Dorzuciliśmy drzewa do ognia i nie wspomnie w jakich nastrojach zasypialiśmy ;)
W życiu przechlapane są tylko chwile :)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Na terenie Zachodniopomorskiego planowane jest szacowanie ilości wilków, jak podsumują, to z grubsza będzie wiadomo jak sytuacja wygląda. Oczywiście jeśli wyniki zostaną upublicznione, jak nie to też do nich dotrę ;-)
O wilku spod zamku rozmawiałem z podleśniczym z tamtego terenu i jak przypuszczałem nie mieli żadnych sygnałów, raczej nie był to zwierz który tam osiadł.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

ArturZ, na stanowiskach naturalnych, rokitnik podlega ochronie. Ale można go znaleźć praktycznie w całym kraju, ponieważ sadzony jest w ramach rekultywacji terenów z ubogą glebą.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”