ILBE

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

ILBE

Post autor: Brightgrey »

Krótki opis.
Plecak posiadam dopiero pół roku więc dokładniej postaram sie opisać przy przejściu z nim całego sezonu.Plecak wykonany jest z cordury 725 w kamuflażu marpat.Producentem jest Propper a zaprojektowany został przez Arcteryx'a co już myśle, że powinno być na plus dla osób interesujących sie tematem..A teraz do rzeczy.

Plecy:
Mam starszą wersje tego plecaka wiec plecy i wewnętrza strona pasa biodrowego są w kolorze czarnym.Szelki i pas biodrowy są wykonane z miękkiego materiału który wpływa na bardzo komfortowe noszenie sprzętu.(miękkość szelek była dla mnie szokiem kiedy po raz pierwszy założyłem plecak).Przy szelkach jest również już standardowo system regulacji a także pas piersiowy.Sztywność pleców otrzymują dwa metalowe pręty ukryte za miękką plastikową płytą i przyjemnym gąbczastym wykończeniem materiałowym które styka sie już bezpośrednio z plecami.Jak dotąd system ten okazał sie bardzo wygodny a gąbki posiadają między sobą przerwy, które zapewniały chyba jako taką oddychalność plecom(prawdziwy test tego przyjdzie w lipcu w górach).Sam pas jest naturalnie regulowany i zapinany klamrą typu fastex(widnieją na niej napisy warrior/national molding etc).Zamocowane są też uchwyty(3 szt.) do łatwiejszego podnoszenia.

Tył:
Na całym plecaku jest pełno taśm Molle zaczynając od dołu plecaka aż po samą klape.
Na dole są również taśmy zapinane fastexami pozwalające na przytroczenie karimaty/namiotu lub innego szpeju.Jako ciekawostka można dodać rozwijaną klape mniej więcej na środku plecaka, w której można umieścić Assault Packa.Po obu stronach umieszczone są zamki przez prawiecałą wysokość plecaka pozwalające na łatwiejszy i szybszy dostęp do sprzętu umieszczonego na dnie.

Boki:
Jak z tyłu mamy tutaj taśmy Molle i po 3 troki zapinane fastexami.Po obu stronach są też kieszenie dzięki którym można przytroczyć kolejne zbędne kilogramy:D(Np. pociski moździerzowe, LAWa a w ostateczności jeżeli braknie ciężkiego sprzętu to karimate i insze:-D .

Klapa:
Jest w pełni regulowana co doskonale komponuje sie z regulowanym kominem-niezależnie od stanu wypchania plecaka klapa będzie ciągle przykrywała zawartość.Klape można wypiąć.Po obu jej stronach (i na zewnętrznej i wewnętrznej) są taśmy Molle(obecnie zastanawiam sie nad zastosowaniem dla wewnętrznych teśm).Klapa posiada też kieszeń otwieraną zamkiem(jest wbrew pozobom bardzo pojemna).

Środek plecaka:
Tutaj dochodze już do sedna.Środek możemy podzielić na dwie (dolną i górną)części dzięki umieszczonej w środku klapie.Ma to sens kiedy połączy sie fakt, że w każdej chwili możemy sie dostać do rzeczy na dole przez rozsunięcie zamka.

Komin.Nie jest największym kominem jaki w życiu widziałem ale w supełności powinien spełniać swoją rolę.Na bokach komina wycięte są 4 otwory służące zapewne zwiększeniu oddychalności rzeczy wewnątrz plecaka.Dziury w niczym nie przeszkadzają bo i tak mamy w pełni regulowaną klape.

Minusy(?):
Jedyne czego zyczyłbym sobie to być może większego komina ale to chyba raczej przyzwyczajenie, bo jeżeli uwzględni sie fakt że dodać możemy całą mase ładownic, assault packa i można przytroczy MASE(!) sprzętu to kwestia komina staje sie naprawde błachostką.Po rozbudowaniu plecaka przypuszczam że można spokojnie osiągnąć pojemność powyżej 120L.

Podsumowanie:
Jest to jak dotąd najlepszy plecak z jakim miałem okazje działać.Czekam z niecierpliwością na test w warunkach letnich(góry,10 dni w terenie).Zdecydowanie jest to najwygodniejszy,przypuszczalnie najwytrzymalszy i najbardziej modułowy plecak z jakim sie zetknąłem.

Polecam wszystkim osobom spędzającym w terenie dłużej niż weekend:)
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dodalbys do tego zdjecia i by bylo calkiem calkiem.Jaka pojemnosc na ten plecak, bo zapewne nie wszyscy wiedza o tym...
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Pojemności dużych:
-Standardowy koło 65 litrów
-RILBE koło 90 plus boczne kieszenie po ok. 10 każda
Assault packi:
-Standardowy ok.30L
-RILBE/CAP koło 45L
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

NEVER GIVE UP
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

Ludzie, pytanie. To rozwiązanie z zamkami po bokach to się spisuje?
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
ODPOWIEDZ