Łódzkie spotkania

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

tommy ap coś kontynuował z rajmundem ale nie wiem czy coś z tego będzie. ja w ten weekend odpadam
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

A jak wam leży przełom czerwca i lipca na marsz po bunkrach?
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Rajmund
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2012, 21:55
Lokalizacja: Śródziemie
Tytuł użytkownika: nie pije z byle kim
Płeć:

Post autor: Rajmund »

no sprawa ma sie tak że w piątek planujemy mały wypad na Ługi ok godziny 18.00 może wcześniej ale raczej 18 jeśli o mnie chodzi .zapraszamy wszystkich chetnych.a jak piątek nie pasuje, to bardzo prawdopodobne że z soboty na niedziele, niedaleko Łodzi w lasach głowieńskich spędzimy nockę pod tarpami.Bardzo miła okolica. AP był na tej miejscówce i mu sie podobało,tam też zapraszam. jak coś odnośnie transportu ,sposobu dotarcia i tego typu to na priva pisać.
a co do pomysłu Kopka to wyrażam szczere zainteresowanie, Witek też sie pewno skusi.
w górach jest wszystko co kocham
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Czy coś się dziać będzie może w nadchodzący długi weekend?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

6-7-8 lipca proponuję przemarsz wzdłuż bunkrów na linii Widawki należącej do Armii Łódź. Ale całą wycieczkę planuję dość nietypowo. Twórcy szlaku chwalą się, że jest to jedyny szlak turystyczny w Polsce możliwy do przejścia nocą gdyż został oznaczony farbą odblaskową.
Proponuje zatem przybycie chętnych do Bełchatowa w piątek po południu. W dwie noce przejdziemy oznaczonym szlakiem. Jeżeli będą chęci możemy przedłużyć marsz do kolejnych bunkrów, do których szlak nie dociera. Powrót z Widawy lub okolicznych miejscowości.
Pomocne linki:
http://lowcypk.strefa.pl/trasy/bunkry_armia_lodz.html
http://www.schrony1939.fortyfikacje.pl/alodz.htm
Termin do negocjacji.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

fajny plan wstępnie się pisze :)

[ Dodano: 2012-06-19, 07:08 ]
W Sobotę, za moją namową Dragonfly urządzi mini warsztaty z obsługi radzieckiej myśli technicznej, kuchenek Szmiel i Kostka Breżniewka (chyba:D)

Mało chodzenia, raczej posiedzieć pogadać zobaczyć jak to działa i w ogóle z czym to się je.

Chętnych zapraszamy :D

Godzina spotkania ustalimy i podamy.

Do tego jak ktoś z was ma jakieś inne ciekawe kuchenki/palniki to jak najbardziej fajnie było by też zobaczyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Maciek - napisz to jeszcze raz, bo dodanie do starego postu czyni wpis mało zauważalnym i warszawka nie przegapi... :-)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 21:39 przez Dragonfly, łącznie zmieniany 1 raz.
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

W Sobotę, za moją namową Dragonfly urządzi mini warsztaty z obsługi radzieckiej myśli technicznej, kuchenek Szmiel i Kostka Breżniewka (chyba:D)

Mało chodzenia, raczej posiedzieć pogadać zobaczyć jak to działa i w ogóle z czym to się je.

Chętnych zapraszamy

Godzina spotkania wstępnie około 11 w grotnikach.

Do tego jak ktoś z was ma jakieś inne ciekawe kuchenki/palniki to jak najbardziej fajnie było by też zobaczyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Kopek pisze:6-7-8 lipca proponuję przemarsz wzdłuż bunkrów na linii Widawki należącej do Armii Łódź. Ale całą ...
Termin zostaje. mwitek, prześle Ci w przyszłym tygodniu trochę informacji z planów wycieczki. Zapraszam również pozostałych forowiczów.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Kopeczku - ja odpadam ze względów zdrowotnych. Ale mam nadzieję, że jeszcze tej jesieni razem połazimy po Twoich rewirach... :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
badboy123grk
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2012, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: badboy123grk »

Cześć wszystkim
my name is Leszek

Jestem nowy na forum i w ogóle w temacie, chętnie skocze z wami na jakiś wypad w plener, ale najpierw muszę się zaopatrzyć w jakiś podstawowy sprzęt survivalowy, chociaż by namiot jakiś jednoosobowy :) chyba że robicie jakieś spotkania integracyjne, jednodniowe, jak coś dajcie znać na priva to chętnie wpadnę zapoznać się z ludźmi :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

No, to testowanie poradzieckiego sprzętu mamy za sobą. Szkoda że frekwencja była niewielka. Za to wielki plus bo baaardzo miła ! :-)

Obrazek
Witek testuje kosteczkę... Ogrzewa zbiornik własnym ciałem... :-)

Obrazek
Piwo zwycięstwa - witkowy trzmiel odpalił !

Obrazek
Kostka prymuje... :-)

Obrazek
Co za satysfakcja - nowy nabytek pali jak trzeba !

Wiciu - relacja, relacja... :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

No właśnie wrzucam zdjęcia na picasę i coś skrobnę :D

Więc, konkluzja jest taka, ze zasłużyłem na piwo zwycięstwa :D

Ale od początku...

Szmiela dostałem niedawno i należało go przetestować i przede wszystkim spróbować uruchomić. Jako, że Jurek już kilka razy mówił, że jest w posiadaniu takich wynalazków naszych wschodnich braci o pomoc zwróciłem się właśnie do niego.

Pogoda jak najbardziej dopisała, wszystkie warunki sprzyjające a więc pojechaliśmy.

Ja wziąłem swojego Szmiela 2, Dragon przywiózł swoje kuchenki. Szmiela 4 oraz Kostkę.
Zaczęliśmy od nauczenia mnie tajnej i poufnej procedury skutecznego rozpalania kuchenki Szmiel. Obiektem testowym był Szmiel Jurka. Następnie odbyło się porównywanie poszczególnych elementów kuchenki Jurka z ich odpowiednikami z mojej kuchenki w celu sprawdzenia czy u mnie wszystko gra. Jak się okazało konieczny był serwis pompki. Zmiana uszczelki na tłoku i uszczelki zamykającej pompkę przed benzyną. Po serwisowaniu kuchenka odpaliła! Więc jestem posiadaczem działającego Szmiela. Na tym oczywiście nie koniec :D Naumiałem się również odpalania i obsługi Kostki. Również jak najbardziej ciekawy wynalazek. Zasada działania podobna.

Do tego posiedzieliśmy, pogadaliśmy, a szczególnie Jurek z Agatą :D Ja zajmowałem się grzebaniem przy kuchenkach i fotografowaniem noża. Ale coś miałem zły dzień bo zdjęcia tak średnio mi się podobają. Złej baletnicy to i rąbek od spódnicy... Więc chyba zrzucę to na niski poziom energii kosmicznej.

Bardzo miło spędziliśmy Sobotę, sporo się nauczyłem (Dzięki Dragon!) Wracając zakupiłem również nóż łyżkowy. Ale będę strugaaaaaaał :D

Zdjęcia:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Więcej zdjęć (Choć nie wiele więcej)
https://picasaweb.google.com/1065095155 ... directlink
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Witek - tu masz link do stron o protoplaście Twojego "sprzęta".
Wejdź na http://spiritburner.com/ i w polu search wpisz Phoebus 625.
A tu link do najlepszej - moim zdaniem - strony o kuchenkach i palnikach wszelakich:
http://zenstoves.net/

Aha... Kostka to kopia Optimusa Huntera 8R. Ulepszona wersja Huntera to Hiker - posiada pompkę. Co jest zupełnie zbyteczne... :-)
Obie kuchenki Optimusa kosztują, że mała głowa... :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

No i kurcze przegapiłem, niemogliśta zadzwonić :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

A może zaproszenie przez umyślnego Ci wysłać ? :-)

Misiu - planuję we wrześniu (najlepiej pod koniec) wypad w Oz Gostyniński. Baaardzo zapraszam ! :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

chlorek ma ryby jakbyś tu nad sulejów jechał czy coś to znać daj :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Witek - Ty go do Głowna weź... Wprawdzie tam rok by siedział nad wodą i nic nie wyciągnął ale też ładnie, nie ? :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

a wiesz że to dobry pomysł. wyciągnął by wyciągnął ojciec jak jeszcze łapał to czasem co dużego przynosił :)

[ Dodano: 2012-06-26, 21:32 ]
umówić się proszę ze slaq'iem i przyjechać!
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

No właśnie. Biforkowicze. Coś cicho w tym roku.?

Nad Sulejowem ( na wyspie) planuje dziś nocleg.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Tak się składa, że do września będę nieczynny - szpitale, badania, zabiegi i inne takie. Obiecuję sobie, że jesienią odrobię zaległości. Może więc zorganizujemy biforek - o ile będą chętni - a na pewno ruszę w Gostyniński Oz.
A dlaczego te dziady różne nie chcą sami powtórzyć biforka - nie wiem... :-)

Kopek - to Ty masz prywatną wyspę ? :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Już mi się nie chce liczyć ile razy was na Sulejów namawiałem. Łódkę wiosłową dla Łódziaków też się załatwi. Czekam tylko na jakiś sygnał.

Wysp tam trochę jest. Okresowo zalewanych. Teściu na rybach siedzi. Szkoda nie skorzystać. Może mi się trafi dziś rybka z ogniska :D.

[ Dodano: 2012-06-28, 08:55 ]
Wróciłem. Mokro ale ciepło. Woda w zbiorniku też :D
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Rajmund
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2012, 21:55
Lokalizacja: Śródziemie
Tytuł użytkownika: nie pije z byle kim
Płeć:

Post autor: Rajmund »

no i fakt coś cicho o biforku ja co prawda mam teraz trochę mniej czasu bo podobno we wrześniu sie chajtam :-P no i mnie Ruda gania w sprawach organizacyjnych :-( no ale rzucam plan małego biforka w lasach głowieńskich (postaramy sie to zorganizować jak najszybciej).Witek już długo mi wkręca jakiś wypad ,ale jak mi sie uda rzucić pracę to zapraszam wszystkich na posiadówe w Magicznym Gaju.Miejscówa z dobrym dojściem, w opór jest opału i niedaleko do rzeki,całkiem popitaśna lokacja.
a tu kilka fotek poglądowych :-D
https://picasaweb.google.com/1013409827 ... 4bS5v-2cbw#
w górach jest wszystko co kocham
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Szlak młynów na Grabią

Prawdopodobny termin 28-29 lipca 2012.
Start z miejscowości Łask. Koniec miejscowość Grabno i/lub okolice. Jak się uda planuje dojść do Ługów odwiedzając przy okazji kolejne 4 bunkry. Szlak podobno mało zadbany i oznakowany. Grigor, PTTK w Łasku obczaj jak najszybciej i daj znać czy coś więcej się dowiedziałeś niż internet donosi.

Zapraszam wszystkich do wspólnej wędrówki.

Linki:
1.
2.
3.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Wydziergałem do nich maila, w poniedziałek mógłbym podskoczyć wybadać temat osobiście. Patrząc po opisie, który dla mnie jako gościa pochodzącego z tych stron jest trochę niejasny, i omijający dwa dobrze znane mi młyny (które wydłużyły by szlak o jakieś dobre 7 km), to konfrontacja będzie nieunikniona :mrgreen: . Szczerze to sam nie wiedziałem że u nas w istnieje oddział PTTK, więc w pierwszej chwili się zdziwiłem :-P . Tylko że jest taka sprawa związana z terminem, gdyż trochu mi nie odpowiada :567: . Jakby się dało tydzień później to byłbym obecny na bank, inaczej dopiero w niedzielę lub w zarwaną w imię wyższych celów nocną sobotę :-P . Ale będę się starał jeszcze z tym powalczyć.

[ Dodano: 2012-07-23, 22:59 ]
Niestety nie załapałem się na edycję posta :mrgreen:
Byłem w oddziale PTTK w Łasku (TU ich stronka jakby ktoś chciał poczytać ) i załatwiłem mapkę taką o TUTAJ . Facet tam całkiem spoko, nawet wypożyczalnia kajaków jest jakby kto chciał, ale do rzeczy.

Szlak jest słabo oznakowany, to mówił od razu, ogólnie patrząc nawet po filmikach przysłanych od Kopka widać że są zachowane w całości młyny które szlak pomija (np Talar w okolicy Ldzania, który jest około z 4km od młyna w Baryczy- pierwszego na szlaku, a opisanego jako Łask-Kolumna na stronie pttk).
O zwiedzanie działających lub stojących w zachowanym stanie obiektów można prosić ludzi których się w nich spotka, zazwyczaj będą na tyle życzliwi, że pozwolą wejść. Jeden z młynów, który jest obecnie napędzany elektrycznie (zapomniałem który) ma zostawione dawne wyposażenie, które jest opisane na tabliczkach, z jego właścicielami (prywatny jest) podobno na pewno można się dogadać :-D. Właściciele którzy odpowiadają za młyn "Łaszkiewicza", znany także jako "stary młyn" (jest tak na geoportalu nawet) budynek młyna przerobili na noclegownie w całkowicie ogrodzonym ośrodku, który tam jakiś czas temu powstał (prowadzi do niego szlak konny po województwie łódzkim, są tam też stawy rybne, pamiętam czasy jak za szczyla mieszkał tam mój kuzyn i razem się kąpaliśmy itd, ech działo się :-P), są jedynymi którzy prawdopodobnie nie są zbyt przyjaźnie nastawieni do turystów.
Tyle co tak na szybko pamiętam. Ogólnie polecał bardzo bo warto. Jest też dużo pierwszowojennych cmentarzy w okolicy, mówił że też ciekawe, może kiedyś ktoś będzie chętny to się coś zorganizuje...
Co do spraw organizacyjnych to termin zostanie prawdopodobnie przeniesiony na pierwszy weekend sierpnia, Kopkowi i mnie nie pasuje, a dodatkowo namówiłem znajomego który bardzo ochoczo podszedł do tematu i z powiedział żebym mu dał znać jak się zorganizujemy. Jest też zapalonym wędkarzem jakby kto pytał (za 3 tygodnie jedzie na pomorze, a ostatnio na Odrze był) i zna dobrze Grabię i okoliczne tereny, zatem tym bardziej jestem z tego rad. Ogólnie facet zawsze wesoły i nie da się z nim nudzić :-D. Z powodu problemu dojazdu z Bełchatowa myśleliśmy nad zmianą transportu z pieszego na rowerowy, chociaż znając te tereny to troszkę będziemy musieli z tymi rowerami przedzierać się przez krzaczory, ale jak to mówią "my nie damy rady?" :mrgreen:
No to bydzie coś takiego z mojej dzisieszej wojaży w celach informacyjnych, ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”