Pociski z poligonu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

też coś kojarzę że z tymi pociskami było coś u pogromców.
Mam nadzieje że smutni panowie nie znajdą powodu żeby mnie odwiedzić. ;)
Terribilis Est Locus Iste
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

ZEN pisze:Zasada jest prosta, jeżeli znajdziesz przedmiot który jest niewypałem lub innym przedmiotem który może stwarzać zagrożenie życia, to warto zadzwonić na Policję a oni powiadomią kogo trzeba.
O ile nie jesteś poszukiwaczem z wykrywką, bo jak powiesz, ze wykopałeś i zgłaszasz to na bank Ci chatę przeszukają czy nie masz czegoś, co nie zgłosiłeś. Najlepiej zakopać i święty spokój. Poczytaj więcej na PoszukiwaczeSkarbów i Odkrywca.
Policjanci muszą tego znaleziska pilnować do przyjazdu saperów, a to potrwa czasami wiele godzin i myślisz, ze na kogo będą najbardziej wkurzeni jak deszcz będzie albo mróz :p ??
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Czarny mnich
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2011, 22:29
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 10957983
Płeć:

Post autor: Czarny mnich »

No ja akurat z wykrywaczami nie biegam więc to Co bracie napisałeś mnie omija :P i chyba na pewno nawet nie bd nigdy myślał o jakimś wykrywaczu...
Terribilis Est Locus Iste
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Kiedyś gdzieś mi się obiło o uszy, że Smutni Panowie obserwują czasem fora militarne oraz związane z tematyką poszukiwawcza właśnie, między innymi, ze względu na broń i materiały wybuchowe. Jeśli to prawda, to pozdrawiam Smutnych Panów i głowy do góry, nie ma się co smucić, życie jest piękne 8-)
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Najlepiej zakopać i święty spokój
a potem odkopią jakieś bachory i pójdą w powietrze...
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

BRAT_MIH pisze:
ZEN pisze:Zasada jest prosta, jeżeli znajdziesz przedmiot który jest niewypałem lub innym przedmiotem który może stwarzać zagrożenie życia, to warto zadzwonić na Policję a oni powiadomią kogo trzeba.
O ile nie jesteś poszukiwaczem z wykrywką, bo jak powiesz, ze wykopałeś i zgłaszasz to na bank Ci chatę przeszukają czy nie masz czegoś, co nie zgłosiłeś. Najlepiej zakopać i święty spokój. Poczytaj więcej na PoszukiwaczeSkarbów i Odkrywca.
Policjanci muszą tego znaleziska pilnować do przyjazdu saperów, a to potrwa czasami wiele godzin i myślisz, ze na kogo będą najbardziej wkurzeni jak deszcz będzie albo mróz :p ??
Jak dół będzie wykopany na pół metra i powiesz, że przypadkiem znalazłeś to mogą nie uwierzyć. :mrgreen:

Mimo wszystko trzeba uważać.
Kiedyś ojciec opowiadał, jak jego brat zamiatał podwórze i zauważył wystający z ziemi mały przedmiot przypominający łuskę, zaczął to drapać paluchami żeby zobaczyć co to jest? W pewnej chwili jak piz......ęło to palec stracił. Nie wiadomo co to było, jakiś zapalnik lub spłonka, w każdym bądź razie, dobrze że tylko tak się skończyło.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2011, 21:17 przez ZEN, łącznie zmieniany 1 raz.
DUDUŚ
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2012, 20:48
Lokalizacja: Jaworzno Śląsk
Gadu Gadu: 37655158
Płeć:
Kontakt:

Post autor: DUDUŚ »

Kilka lat temu dzieci na obozie harcerskim znalazły minę, zaniosły ją do druha on zadzwonił na policję a dzieci zaczęły ją dotykać i 3 chłopaków po 12 -13 lat umarło w butach.

Co do pocisków to połowa to smugowe nie zdatne do wystrzelenia a reszta ta są pociski zwykła stosowane do broni krótkiej lub do karabinu maszynowego kalibru 2 mm.

Beton w łusce oznacza że pocisk został pozbawiony prochu lub proch ten zalano w celu pokazu pocisku osobiście to nie wybuchnie.Sądząc też po stanie pocisku lepiej się też nie baw bo to jednak jest trochę niebezpieczne.

Ja sam na obozie jak kopałem dziurę na tablice ogłoszeń znalazłem nabój (cały) który był zdatny do wystrzału oddałem komendzie obozu a oni go zdetonowali.
"Idź tak aby twe dobre czyny zostały jak w ślady w betonie..... na zawsze"
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Złota łopata ?
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

DUDUŚ pisze:... do karabinu maszynowego kalibru 2 mm.
Lepiej kontroluj co piszesz, bo jak walniesz podobną bzdurę w dyskusji bardziej podchodzącej pod tematykę forum, to cię zjedzą z butami...

Przypominam też, że istnieje coś takiego jak przecinek i warto go stosować.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Tanto pisze:DUDUŚ napisał/a:
... do karabinu maszynowego kalibru 2 mm.

Lepiej kontroluj co piszesz, bo jak walniesz podobną bzdurę w dyskusji bardziej podchodzącej pod tematykę forum, to cię zjedzą z butami...
Może chodziło o zabawkowy karabin maszynowy. Taki od kolekcji żołnierzyków ??? ;)
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
ODPOWIEDZ