Jestem nowy

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

boski
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2012, 17:09
Lokalizacja: Wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Jestem nowy

Post autor: boski »

Siema. Na dobry początek należy coś opowiedzieć o sobie. Jestem Kamil z okolic warszawy. Mam skończone 16lat. Survivalem zainteresowałem się z tydzień temu, szczerze mówiąc jestem zielony w tych sprawach ale mam nadzieje, że to forum mi pomoże w jakiś sposób. Może zadam tutaj swoje pierwsze pytanie.

Jestem chłopakiem troszkę "przy tuszy" nie jestem jakoś super wysportowany ani nic.
Czy to będzie w jakiś sposób utrudniać survival? Mam zamiar trochę zwalić z siebie tego towaru.
Awatar użytkownika
rossi
Posty: 67
Rejestracja: 12 lip 2012, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: łubudubu,łubudubu
Płeć:

Post autor: rossi »

Witaj! :-D Jedno jest pewne ten sport jest dla wszystkich którzy tylko mają ochotę ruszyć się z domu ! Kamil więcej wiary w siebie ! Pozdrawiam :-D
Bushcraft, survival-sposób na życie
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Siema ;) Survival to nie sport, jednak łażenie na pewno pomoże Ci schudnąć, szczególnie w takie słońce i w długich spodniach i rękawie! Utrudniać Ci na pewno będzie jak inne czynności, jednak nie aż do takiego stopnia aby nic nie robić.
Awatar użytkownika
rossi
Posty: 67
Rejestracja: 12 lip 2012, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: łubudubu,łubudubu
Płeć:

Post autor: rossi »

soohy pisze:Siema ;) Survival to nie sport, jednak łażenie na pewno pomoże Ci schudnąć, szczególnie w takie słońce i w długich spodniach i rękawie! Utrudniać Ci na pewno będzie jak inne czynności, jednak nie aż do takiego stopnia aby nic nie robić.
Uważam że to jednak odmiana,rodzaj sportu ze względu choćby dlatego że często wędrujemy kilometrami , budujemy schronienia szukamy żywności czy też ją w jakiś sposób zdobywamy czyli przez cały czas naszej wyprawy jesteśmy w ruchu aż do czasu faktycznego zagrożenia życia czy też innej nie przewidzianej sytuacji kiedy to zaczyna się walka o przetrwanie a do tego czasu to jest rodzaj aktywności fizycznej dzięki której można się nauczyć wielu pożytecznych umiejętności! Oby nigdy nikt nie musiał naprawdę korzystać z wiedzy surivalowej w ekstremalnej sytucji. Oczywiście to jest moja osobista opinia
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Re: Jestem nowy

Post autor: Zirkau »

boski pisze: Jestem chłopakiem troszkę "przy tuszy" nie jestem jakoś super wysportowany ani nic.
Czy to będzie w jakiś sposób utrudniać survival? Mam zamiar trochę zwalić z siebie tego towaru.
Trochę czy po prostu gruby? ;) Spoko, tu nie o wagę chodzi, a o sprawność. Jeśli nawet jej nie masz, to po prostu będziesz musiał/chciał nabrać.
Troszkę ciałka pozwoli Ci lepiej znosic trudy związane z zimnem. Czy schudniesz? O tak, szczególnie jesli za cel postawisz sobie częste biwakowanie i żywienie się tym co znajdziesz lub będziesz w stanie kupić za założony budzet 20 PLN/tydzień :D.
Najważniejsze abyś miał motywację na częste wyjścia. Nie sil się na wielki survivwal, a raczej planuj po prostu częste wypady, nie obciążaj się zbędnym jedzeniem czy rzeczami. Dążyć należy do minmalizmu. Zobaczysz jak po latach zmieni sie Twój ekwipunek. Tu na szczęście nie potrzeba żadnego drogiego sprzętu- można iść niemal z tym co się ma normalnie w domu.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Witam imiennika.
boski
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2012, 17:09
Lokalizacja: Wołomin
Gadu Gadu: 22075402
Płeć:

Post autor: boski »

No raczej taki troszkę grubszy. Jak na początek zamierzam rano wyjść z domu zabrać nóż i wodę wtedy wyjść w las zobaczyć czy wytrzymam cały dzień 1vs1 z natura. Z tym biwakowaniem może być mały problem;/
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Chcesz schudnąć - idź do Hiszpanii. Ja ~20 kg zgubiłem po drodze.

Pozdrawiam
Maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Hej :)
Wg mnie same łazęgowanie, "survival" i "bushcraft" pozwolą Ci zgubić trochę siebie ;) Obyś tylko często się wyprawiał :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Siema.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Wróbel
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2011, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Wróbel »

Cześć.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1117
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Witaj

Poczytaj sobie na spokojnie o sprzęcie i tym podobnych "duperelach"
Połaź po lesie, potem na pewno podłączysz się do jakiegoś spotkania z nocowaniem w doborowym towarzystwie :D

No i nic się nie przejmuj tuszą, My tu z reguły się nigdzie nie spieszymy i nie ścigamy :D Także każdy sobie daje radę
Obrazek
Awatar użytkownika
pasikonik
Posty: 139
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:06
Lokalizacja: górny śląsk
Płeć:

Post autor: pasikonik »

heloo
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

mwitek, dobrze że przypomniałeś :) Niech małolaci postarają się na zlot przyjechać :)
Awatar użytkownika
Stainer80
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Stainer80 »

Cześć :-)
"Disneyland? F**k, man, this is better than Disneyland!"

In Omnia Paratus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”