Wyprawa Płonia - Podjuchy 18-19.08.2012

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Wyprawa Płonia - Podjuchy 18-19.08.2012

Post autor: Blizbor »

Już od jakiegoś czasu, ja oraz moi druhowie z Klubu Kniejołaza nosiliśmy się z zamiarem zorganizowania dwudniowego wypadu po Puszczy Bukowej i jej okolicach. Zamiar ten udało się zrealizować w weekend 18-19 sierpnia. Ok. godziny 10:45 wyruszyliśmy z Płoni i niebieskim szlakiem pomaszerowaliśmy do Jezierzyc, skąd czarnym szlakiem udaliśmy się nad Wielecki Staw - gdzie zrobiliśmy krótki postój na popas. Dalej, kręte leśne ścieżki zawiodły nas ku rezerwatowi przyrody Osetno, którego skrajem dotarliśmy do Drogi Kołowskiej, a nią do Dobropola Gryfińskiego. Dalej ruszyliśmy zielonym szlakiem do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej, gdzie dołączył do nas kolejny kniejołaz i zrobiliśmy dłuższą przerwę - tym razem z krótkim ogniskiem. Stąd już ruszyliśmy nad jezioro Glinna zachaczając po drodze o jezioro Dereń i jezioro Leniwe. Gdy dotarliśmy nad jezioro Glinna, mieliśmy za sobą ok. 21,5 km marszu i stanęliśmy przed dylematem - rozbić obóz tutaj, na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego należącego niegdyś do Fabryki Kabli Załom czy iść dalej na grodzisko Zgniły Grzyb. Jako iż byliśmy już w takim stanie, że wypadałoby się odświeżyć, postanowiliśmy rozbić się nad jeziorem Glinna. Po rozbiciu obozu i rozpaleniu ogniska wskoczyliśmy do wody, nie będę się rozpisywał jak wesoło się pływało, ale po takim marszu był to niesamowity boost dla morale =] Siedzenie przy ognisku i podziwianie nocnego nieba również było niesamowite, szczególnie w tak doborowym towarzystwie. Spać poszliśmy ok. 2 w nocy. Pobudka nad ranem - jeszcze przed wschodem słońca - była gratką dla fotografów, gdyż dostarczyła okazji na fajne fotki. Po zjedzeniu śniadania zwinęliśmy obóz i ruszyliśmy do Binowa, a stamtąd do Podjuch. Ogólnie zrobiliśmy 34,5 km. Swoja drogą to podczas tego wypadu towarzyszył mi plecaczek Texar który niedawno zakupiłem i mimo że obładowałem go dość srogo, to jednak bez żadnego problemu wytrzymał cały ładunek, także jestem z niego bardzo zadowolony. Kilka fotek z wypadu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w moim albumie na Picasie: https://picasaweb.google.com/1153567348 ... 1819082012
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, 13:55 przez Blizbor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

No niezłe klimaty :) Puszczę Bukową ostatnio odwiedziłem, ale rowerem. Chodzenie jest nudne. Obskoczyłem głównie cmentarz żołnierzy niemieckich w Glinnej i podjechałem pod wieżę w Kołowie. Dużo mi jeszcze jak widzę zostało. Dobrze, bo po starych ścieżkach wciąż jeździć to aż się odechciewa. Widzę, że spływ Płonią jeszcze tego lata też trzeba zaliczyć :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
missieek
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2012, 09:13
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: missieek »

Fajna wyprawa :)
A można coś więcej na temat tego plecaka poprosić? Jaka wielkość i tym podobne szczegóły?
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Większych zdjęć nie dało się wstawić?
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

missieek, plecaczek to Texar Assault wz.93, bodajże 25-30 litrowy jeśli chodzi o pojemność, pokazywałem go tutaj: viewtopic.php?p=86064#86064 :)

birken1, chciałem wstawić mniejsze, ale z niewiadomych mi przyczyn forum przestało akceptować fotki z imageshack'a w formie miniatur odsyłających do wersji w większym formacie, więc wstawiłem takie - jeżeli ktoś mi da cynk dlaczego tak się dzieje, to powstawiam w mniejszym formacie. Zasadniczo to jednak nie widzę problemu z ich obecnym formatem, bo forum i tak automatycznie zmniejsza zdjęcie do określonego rozmiaru.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

BRAT_MIH pisze:Chodzenie jest nudne.
To stwierdzenie podejrzewam, że odnosi się do konkretnie tych wspomnianych wyżej terenów ale choć odkryłem w tym roku na nowo uroki turystyki rowerowej to piesze wędrówki są na pierwszym miejscu, niezależnie od odwiedzanego miejsca ;).

Blizbor, fajne fotki i wypad. Uwielbiam takie luźne przechadzki bez żadnego ciśnienia iw dobrym towarzystwie.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Kopek pisze:Blizbor, fajne fotki i wypad
Klimat być musiał, bo to raz, że Puszcza Bukowa a dwa to jednak nie tam jakaś "spacerowa niedziela" (autor wie o co idzie) gdzie złaja letnio niedzielnego sku*WiWalu odpadłaby na starcie. Jak każdy szczeciniak wie (tak mniemam) łażenie po Puszczy nie należy do lekkich a jej szlaki, szczególnie te czarne, wymagają nieco kondycji.
Cały ten "niedzielowy szajs" MUSI wówczas zostać w domu a to gwarantuje klimat.
Blizbor Do nocnego biwaku mogłem dołączyć zaraz po pracy - mam do Ciebie żal za brak info...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Yaktra, niestety nie mogłem dać Ci znać, gdyż po 1. był to wewnętrzny wypad KK, więc nikt spoza klubu nie mógł iść, a po 2. podejrzewam, że i tak nie chciałbyś iść ze względu na pewną osobę, którą znasz z forum Puszczy Bukowej a z którą nie jesteś w dobrej komitywie od jakiegoś czasu ;) Spokojnie, jak będziesz miał trochę wolnego czasu to bardzo chętnie wyskoczę na jakiś dwudniowy wypad z Tobą i Chrisem - jestem pewien, że jeszcze będzie nie jedna taka okazja, aby na spokojnie wyskoczyć gdzieś w naszym trzyosobowym gronie :)
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Blizbor pisze:Yaktra, niestety nie mogłem dać Ci znać, gdyż po 1. był to wewnętrzny wypad KK,
OK, spoko.
Blizbor pisze:Spokojnie, jak będziesz miał trochę wolnego czasu to bardzo chętnie wyskoczę na jakiś dwudniowy wypad z Tobą i Chrisem
Spytam przekornie, a jeszcze takie poza klubem jeszcze są???
odpowiem sam sobie - NIE SĄDZĘ
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

yaktra pisze:
Blizbor pisze:Spokojnie, jak będziesz miał trochę wolnego czasu to bardzo chętnie wyskoczę na jakiś dwudniowy wypad z Tobą i Chrisem
Spytam przekornie, a jeszcze takie poza klubem jeszcze są???
odpowiem sam sobie - NIE SĄDZĘ
Jestem pewien, że czas się znajdzie bez problemu. Daj znać kiedy będziesz miał wolne 2 dni, potem trzeba tylko dać znać Chrisowi i dogadać się co do szczegółów :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”