Tatry - Pierwszy wrześniowy śnieg

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

STORM
Posty: 18
Rejestracja: 11 lip 2009, 12:37
Lokalizacja: z zaskoczenia ;)
Płeć:

Tatry - Pierwszy wrześniowy śnieg

Post autor: STORM »

Witam. Trochę mnie tu nie było... a to czasu na wyjazdy nie było a to praca, uczelnia i pieniądze zamiast być przeznaczone na wyjazdy miały leżeć na lokacie i czekać na lepsze czasy. Na całe szczęście przemyślałem sobie pewne rzeczy i doszedłem do wniosku, że nie ma co czekać i marnować życia i że czas, pieniądze, ludzie zawsze do wyprawy się znajdą. Zaowocowało to moim pierwszym wypadem w Tatry, nauczony poprzednim wypadem w góry Izerskie wiedziałem, że lepiej zabrać mniej niż więcej i w sumie to uratowało mi tyłek a dlaczego? Ponieważ pierwszego dnia po prawie całodziennej podróży, spaniu ok 4h i później ok 4 godzinnej wędrówce do schroniska Murowaniec odbiliśmy się od drzwi słysząc że miejsc nie ma a gleby nie mogą użyczyć tak więc kolejna 4-5 godzinna wędrówka do Doliny Roztoki (2 razy się zgubiliśmy zapewne ze zmęczenia + 10 kg plecaki robiły swoje). W schronisku w Dolinie Roztoki spędzamy 1 dzień i wyruszamy na Przełęcz Krzyżne. Przed samą przełęczą dopada nas załamanie pogody mgła i deszcz dzwonimy znowu do Murowańca czy są miejsca okazuje się, że miejsca na ostatnie 5 osób decydujemy się zejść do schroniska jesteśmy pierwszy raz w Tatrach nie chcemy ryzykować przechodzenia przez nieznaną przełęcz w deszczu i mgle. W Murowańcu jemy ceny straszne chleb 8 zł woda 5zł ale było to do przewidzenia, około 5 rano budzi nas śmiech współaktorów i teksty w stylu "cholera panowie przespaliśmy pół roku"patrze za okno a tam biało, piękny widok jednocześnie czuje smutek bo wiem, że jakikolwiek wypad oprócz dolin jest niebezpieczny i nie polecany dla takich zielonych jak my. W Murowańcu spędzamy kolejny dzień zwiedzamy okolice, następnego dnia schodzimy ponownie do Doliny Roztoki z nowo poznanymi znajomymi z Wrocławia którzy dysponowali olbrzymią wiedzą dotyczącą gór. Po dotarciu do Roztoki idziemy nad Morskie Oko wszystko w śniegu piękna słoneczna pogoda i piękny widok. Powrót... piwko, rozmowy i ostatni głęboki sen w Tatrach...

Wnioski:
- Przekonaliśmy się na własnej skórze co to znaczy, że pogoda w górach jest nieprzewidywalna różnica w czasie gdy zrobiono mi zdjęcie w krótkich spodenkach i t-shirt (temp. ok 18C) a zdjęciem gdzie jest 20 cm śniegu (ok 0C) to 13-14h.

- Następnym razem zabierzemy więcej własnego jedzenia osobny plecak który zostawimy gdzieś w przechowalni w schronisku ponieważ ceny w schroniskach trochę nas przytłoczyły ;-)

FOTO: https://picasaweb.google.com/1102893592 ... rwszySnieg
"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Murowaniec, to jedyne schronisko jakie znam gdzie potrafią odmówić noclegu, bez względu na okoliczności. O tym należy pamiętać wybierając się w Tatry.

Tatry piękne jak zwykle, w tym roku nie pojadę :cry:
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Mi, te jak i wszystkie inne zdjęcia z gór się podobają. Fajna wyprawa, ciekawie jak widać było ;)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Mr. Wilson pisze:Murowaniec, to jedyne schronisko jakie znam gdzie potrafią odmówić noclegu, bez względu na okoliczności. O tym należy pamiętać wybierając się w Tatry
Znany powszechnie fakt niestety :-/
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

STORM pisze:chleb 8 zł woda 5z
We Francji w przedostatnim schronisku pod Mont Blanc - butelka wody 1,5 litra - 5 euro, żarcie min. 16 euro.
W Austrii w ostatnim schronisku pod Grossglocknerem - butelka wody 1,5 litra - 4 euro, żarcie min. 8 euro

Widać , że idziemy w stronę europy :D
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

eh Tatry... moje ukochane góry, szkoda że tam przeważnie jest bardzo tłoczno.
Zdjęcia zachęcają do wypadu w te rejony :-)
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Woda 5zł to jeszcze nie tragedia, ostatnio jak byłem na Baraniej Górze to 1.5l. wody niegazowanej kosztowało 9zł! Woda z kranu leciała żółta.

Bardzo fajne fotki :)
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Re: Tatry - Pierwszy wrześniowy śnieg

Post autor: miśka »

STORM pisze:do schroniska Murowaniec odbiliśmy się od drzwi słysząc że miejsc nie ma a gleby nie mogą użyczyć tak więc kolejna 4-5 godzinna wędrówka do Doliny Roztoki

W Murowańcu jemy ceny straszne chleb 8 zł woda 5zł ale było to do przewidzenia
Czemu od Murowańca pocisnęliście aż do Roztoki a nie np do 5 stawów?

Woda ze strumyczka i do ogrzania w schronisku ;)

Zawędrowałam w Tatry dokładnie w tym samym czasie ;D 20 cm śniegu to w dolinach, u góry było po pas xP
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Kozacki peugot 206;) Fajny wypad. W sobotę jadę do Karpacza, teraz nie mogę się doczekać jeszcze bardziej :evil:
Bartosz
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2007, 19:25
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Bartosz »

To i ja się pod temat podłączę, bo widzę, że było nas więcej w tym samym czasie w Tatrach :)

Moje zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/Bartosz.Gi ... redirect=1

Trasa:
Wtorek: Łysa Polana - Jaworzyna Tatrzańska (nieb.) - Dolina Zadnich Koperszadów - Przełęcz pod Kopą - Biały Staw
Środa: Biały Staw (czerw.) - Rakuska Czuba - Staroleśna Polana (nieb.) - Schronisko Zbójnickie - Rohatka - Litworowy Staw
Czwartek: Litworowy Staw
Piątek: Litworowy Staw - Dolina Białej Wody - Łysa Polana - Jaworzyna Tatrzańska (ziel.) - Dolina Jaworowa
Sobota: Dolina Jaworowa - Lodowa Przełęcz - Dolina Jaworowa - Jaworzyna Tatrzańska - Łysa Polana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”