Termometr

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Red Nose
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, 14:49
Lokalizacja: Suwałki
Płeć:

Post autor: Red Nose »

Przepraszam bo moze pytam glupio - ale do czego wam w terenie termometr ? Barometr rozumiem , ale termometr ? Tylko prosze o powazne odpowiedzi nie w stylu - do mierzenia temperatury.
Obrazek
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

No właśnie poważną odpowiedzią jest tak, którą sam sobie udzieliłeś. Po to jest potrzebny, aby ktoś wiedział jaka była temperatura podczas marszu, w celu żeby gdzieś to napisać w relacji, żeby sprawdzić w jakich warunkach dany sprzęt się spisuje itd.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Bardzo głupio. Chciałeś spytać chyba "po co wam pomiar temperatury?"

Edit: Soohy szybszy
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Red Nose, kiedy jest zimno wg, wskazania składam zestaw do spania i ubranie do spiwora, mam mniej więcej opracowane przedziały temperatur kiedy i co zakładam na daną temperaturę, a jak zmarznę za dnia to nie jestem wieczorem w stanie określić jak jest faktycznie zimno. Jak się ubiorę za mocno to się spocę i zawilgocę śpiwór, przez co w połowie nocy jest mi zimno, jak za cienko się ubiorę to nie zasnę.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Qasz, tego typu sprawy to trochę niezbyt stałe są, bo zmieniają się w zależności od innych warunków jak silny wiatr i temperatura odczuwalna jest inna :) No ale też dobry sposób.
Awatar użytkownika
Red Nose
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, 14:49
Lokalizacja: Suwałki
Płeć:

Post autor: Red Nose »

Ja temperature okreslam na podstawie zamarzania wody i szronu.Czyli ujemna,dodatnia.Ujemne i dodatnie mozna tez okreslic na oko z tolerancja +- 10 st. po zjawiskach dookola i odczuciu zimna.Taka swiadomosc mi wystarcza.
A ubieram sie zawsze tak zeby bylo cieplo.A jak jest za zimno to dygoce lub siedze przy ogniu.
Moze inaczej - do czego wam sluzy dokladny pomiar temperatury?
Nie ma zadnego podtesktu-jestem najzwyczajniej ciekaw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Panie Red Nose... Odpowiedź została już udzielona przez Pana o pseudonimie soohy. Warto wiedzieć w jakiej temperaturze dokładnie się spało... Może to kwestia podbudowania swojego ego? A może wcale nie? Dla mnie różnica między -10 a -20 w terenie jest znacząca. Szczególnie, gdy przejdzie mi spać w takiej temperaturze kilka nocy. Dzięki temu poznaje dokładnie swój organizm. Ja np. wiem, że jestem strasznym zmarzluchem, a kolejne ujemne stopnie działają na mój organizm dobitnie. Spanie przy ognisku, a nawet dwóch zależy również od temperatury. Każdy, kto próbował zasnąć przy znaczących temperaturach minusowych bez śpiwora wie o czym mowie. To żadne spanie, a dorzucanie do ognia i picie ciepłych napojów byle dotrwać do porannych promieni ukochanego słońca... Jeszcze jak jesteś bez jedzenia, hoho... Wtedy to dopiero rozpoznasz swoje możliwości. Po co ci termometr? Pomocna rzecz przy poznaniu swojego ciała.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Miśki moje drogie - wracając do tematu - jakich termometrów używacie - wklejać proszę fotki i argumenty za oraz przeciw !!!
JA narazie obstaję przy małym lodówkowym
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Mam taki, jak wcześniej wrzucany przez Marshalla, tylko na nieco innym karabinku i z kompasem przyklejonym na odwrocie:

[img]http://julka_wawa.republika.pl/karabinczyk%20z%20kompasem%20i%20termometrem%20zielony-2.jpg[/img]

Kompas się odkleił z tego zestawu i zaginął w akcji, a termometr pokazuje, jak mu się podoba. Ma dokładność rzędu +/-20 stopni :lol:
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

thrackan pisze: Kompas się odkleił z tego zestawu i zaginął w akcji, a termometr pokazuje, jak mu się podoba. Ma dokładność rzędu +/-20 stopni :lol:
A nie mówiłem (pisałem)? :mrgreen:
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

No dobra, myślicie, że plastikowa płytka z termometrem cieczowym i kompasem sprawowałaby się lepiej? (Meteor - Meteorem, ale można dostać nawet Silvy).
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Q_x pisze:No dobra, myślicie, że plastikowa płytka z termometrem cieczowym i kompasem sprawowałaby się lepiej? (Meteor - Meteorem, ale można dostać nawet Silvy).
Silva będzie działać, a tych Meteorów nie polecam. Kiedyś taki miałem i jak już thrackan napisał. Termometr ma dokładność +/- 20 stopni, kompas działał wprawdzie dobrze, ale kwestią czasu pewnie byłoby jego odklejenie się od "karabińczyka".
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Miałem Silvę z termometrem, przypiętą do plecaka, ale jak kilka razy stanąłem na niej w pociągu/autobusie, to odpadł termometr, więc obciąłem tą część i mam teraz kompas UL ;-)
Co do samego termometru, to ciężko odczytać dokładny pomiar z tej skali.
http://img1.cokupicstatic.pl/c_big1683785.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Jak pisałem wcześniej, termometry na Silvach to dziadostwo. Same kompasy są całkiem, całkiem.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Gawron, dla czego nie chcesz elektronicznego?
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

kamykus pisze:Gawron, dla czego nie chcesz elektronicznego?
Starsi ludzie tak mają, że nie lubią nowych technologii! :-D

Tani elektoniczny termometr samochodowy działa zacnie, można mierzyć temperaturę w namiocie i na zewnątrz. Alarm "temperaturowy" też może się przydać.
Z głupim człowiekiem nie warto gadać, więc stulcie pyski i proszę siadać!
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

rob30, kiepski określenie co do GawroN'a... :D nietrafione - tak powiem.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

soohy, zmienisz zdanie jak poznasz Roba na następnym zlocie ;-) :mrgreen:
A wogle to co ja godom, my syćkie som szwarne i młode ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

elektroniczny wymaga baterii - nie będę ich targał ze sobą, a zawsze się zastanawiam jaka jest temperatura.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

GawroN pisze:elektroniczny wymaga baterii - nie będę ich targał ze sobą, a zawsze się zastanawiam jaka jest temperatura.
A po co targać ze sobą baterię ? Przecież tą baterię się wymienia raz na 2-3 lata. Chyba na aż tyle w teren nie wychodzisz :)
W moim bateria siedzi już chyba 3 rok i daje radę.
Kupiony na Allegro za jakieś 15 zł.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Oj, chopaki, chopaki... To ile pochodzi na bateriach zależy od termometru i baterii przecież. Termometr nie jest jakimś "niezbędnym" dodatkiem, więc chyba można mu kupić nowe baterie, jak się stare wyczerpią.

Osobiście przestawiłem się na używanie gadżetów, które "chodzą" na duże pastylki (cr 2032 o ile mnie pamięć nie myli) - mam termometr/kompas/zegarek/stoper/budzik (lichy, chiński gadżet), latarkę (Inova Microlight, czerwona "łyka" te duże pastylki, wchodzi jedna "normalna" zamiast dwóch chudych), radio (krokomierz z Lidla). Na insze bakterie zostały tylko światłomierz (o ile zabieram) i komóra.
ODPOWIEDZ